Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz Sanyesz. #31138 üzenetére

    Nem külföldi küldeményről beszélünk, hanem magyarországi, MPL-es csomagról.

    Meglátásom szerint azért lényeges, hogy bizonyítható legyen, hogy mi volt a csomagban a megérkezésekor, mert a feladó ellen addig nehéz lépni, amíg nem zárható ki, hogy a postán tűnt el a csomag tartalma.

    Tavaly nyáron egy PNA-t vásároltam a Vaterán. Két darab szappan érkezett helyette a dobozban. Az eladó esküdözött, hogy ő természetesen a navit rakta a csomagba, és két dolog is amellett szólt, hogy a postán történt valami a csomaggal, nem pedig ő vert át: 1) a csomag felbontása után látni lehetett, hogy fel van vágva az egyik oldala a doboznak, csak vissza lett ragasztószalagozva; 2) súlybeli eltérés volt a feladás és a megérkezés között, tehát nyilván a két posta közötti úton történt valami a csomaggal. :(((

    Ezek után írtam a postának, hogy mi történt. Ahogyan várható volt, elutasítottak, három különböző dologra hivatkozva: 1) szerintük náluk nem lopnak :W 2) nem tudom bizonyítani, hogy mi volt a csomagban, hiszen senki nem látta, amikor kibontottam, utólag meg hazudhatok is; 3) egy dobozból szerintük nem lehet kivenni annak tartalmát, ha doboz egyik (bármelyik) oldalát kihajtjuk, ugyanis azon a nyíláson nem fér ki a doboz tartalma... :Y

    Ezek után fenntartom magamnak azt a "jogot", hogy postai dolgozó előtt nyissam ki a csomagot, hogy tanúm legyen legalább arra, hogy mi érkezett... :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák