Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32366 üzenetére

    A kínaiak mindent "GIFT"-ként adnak fel... vagy esetleg SAMPLE, stb. azért se számít ez...
    A GIFT jelölést úgyértettem, hogy nincs pénzforgalom... azaz tényleges AJÁNDÉK a csomag!
    És igen ahhoz kell ajándékozási szerződés...

    (#32367) Sentinel80
    Ezt jópár fórumtárs emberke megtudja cáfolni... (de ha nekem nem hiszel, higgyél a NAV-nak, én tőlük kaptam hivatalos válaszba)

    VÁM-ra válasz:
    "Amennyiben magánszemélyként, saját használatra rendel árut harmadik (nem uniós) országból, akkor a vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról szóló 1186/2009/EK rendelet 23. cikk (2) pontja alapján megállapítható, hogy importvámoktól mentesen hozható be az a küldemény, amelynek értéke postaköltséggel együtt nem haladja meg a 150 EUR összértéket."
    ÁFA-ra válasz:
    "Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 94. § (1) bekezdés C) pontja kimondja ugyanakkor, hogy mentes az adó megfizetése alól a Vámmentességi-rendelet I. fejezetének VI. címe alatt szabályozott termék (termékek) importja is, ha annak (azok) összértéke nem haladja meg a 22 eurónak megfelelő pénzösszeget."
    Postaköltség beszámoláshoz:
    "A vámot a vámértékből számolják. A vámérték a számlaérték és az un. vámérték növelő tényezők összege. Vámérték növelő tényező általában a csomagolási költség, szállítási költség, biztosítási költség, amennyiben azokat a vevő fizeti. A vámon felül az import vámeljárás során az általános forgalmi adót is a vámhatóság veti ki és szedi be. Az importált termékeket általában 27 % általános forgalmi adó terheli. A forgalmi adót az un. áfa-alapból számolják. Az áfa-alapba a vámérték és a vám is beletartoznak."

    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

    (#32368) Eduard04
    Az elég soknak hangzik...

    Hirtelenjébe ezt találtam:
    http://nav.gov.hu/data/cms278784/55._IF_Az_utasforgalomra_vonatkozo_vam_es_egyeb_szabalyok_2013.pdf

    Ez alapján 50g-ot "szabad behozni" vám- & adómentesen
    Kérdés ha több van, akkor mit tesznek... gondolom ha bevallod, akkor leadóztatják (de itt nem feltétlenül csak ÁFA van, hanem jövedelmi adó is a dohánytermék után)
    De lehet ez olyan termék, amit csak bizonyos engedéllyel szabad behozatni... (sajna nem tudom, máskor hamarabb érdeklődhetnél a NAV-nál, még a "baj" előtt)

    De ezeket úgy írom, hogy nem vagyok jártas a témában... csak amit most futólag utánakerestem

    (#32369) sirkope
    Ez elég érdekesen hangzik... (mármint, hogy vámkezelve státusz után vámolják)
    (esetleg PM-be megadod a TN-számot? Hogy ráleshessek... mivel megfogták így már mindegy, hogy nyilvános-e)

    (#32373) El_Diablo
    Karton alatt 1 csomagot értettem (10db), de valóban félreérthetően írtam... (bocs nem dohányzok, nekem az egy karton cigi = 10db doboz melybe 19-20db szál cigi van)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák