Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz t72killer #854 üzenetére

    "...nem is tudom elképzelni, hogy nem veszett éhen az emberiség ... 1950-60-ban..."

    Volt utcai kút, lajtos kocsi, voltak a boltok polcain hazai gyümölcsök, amik nem mentek hamar tönkre. Az emberek előre megtervezve, kezükben a tartós fonott bevásárló kosárral, jártak vásárolni, nem pedig ad-hoc módon, amikor úgy érezték. Hittek a csapvíz tisztaságában, megbízhatóságában, és nem voltak olyan marketing területről átképzett egészségügyi szakemberek, akik megmondták, hogy "na jó, de az átlagéletkor anno milyen alacsony volt már. Az öregek (pl. nagymamám) eltették a só/cukor/tej kimosott zacskóját (!), hogy ha bármikor szükség lenne pl. hús vásárlására vagy eltételére (pl. mélyfagyasztására), akkor legyen kéznél.

    Szerintem bármelyikünk, aki élt már a múlt században, vissza tud idézni ilyen és ehhez hasonló -- manapság csodaszámba menő -- jelenségeket. :) Csak ugye ma már nincs idő semmire, ezért inkább minden eldobható, mert nehogy már időt szánjunk a tisztításra és az újrafelhasználásra... :(

    Anyósom ma nálunk töltötte a két ünnep közötti időszakot, és kifejezetten örülök, hogy meg tudtam lepni azzal, hogy minden bizbasz csomagolást elöblítve és szétválogatva teszek a szelektívbe vagy a kamrába. De sokszor anyumnak is az idegeire megyek a szötymörgésemmel, de kijelentettem, hogy ebből nem engedek. Húgom másfél éves kislányának a jövője a tét (most ő a legfiatalabb a családban).

  • MrChris

    nagyúr

    válasz t72killer #854 üzenetére

    Voltunk sétálni egy plázában, olyan bolt is van (persze ezzel nem mondok újat) amiben kizárólag egyszer használatos, parti tartozékokat és egyéb ilyen jellegű szemetet árusítanak, minden termék műanyagból van, néhány papírból. Ennek semmi értelme. Több mosogatógép van, mint valaha volt, több mosogatószert adnak el mint korábban és folytathatnám a sort, mégis több eldobható szarokat használnak a mosogatás kiváltására mint valaha. Kényelem a legnagyobb úr.
    De a többi boltban is nagyrészt kifinomultabb, de valójában 1-2 évig tartó műanyag szemét van ruha, játék... néven.

    Lauda: Sajnos még egy ilyen egyértelmű dolgot is ennyire nehezen visznek át. Annyira olcsó a műanyag, hogy bármivel helyettesítenék az mint a foghúzás úgy fáj ezeknek a cégeknek.

Új hozzászólás Aktív témák