Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Én konzolokkal kezdtem ;]
    Kérdés: van valakinek PSP-je?

    Esetleg infó a gép, és a programok áráról?


    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Viktor77 #5 üzenetére

    Ezt a képet már sok helyen láttam, nem hiszem, hogy csak fotosoppos kreálmány :( Szerinted nem így fog kinézni :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Elrood #11 üzenetére

    Már vagy fél éve, és hivatalosan most debütált az E3-on, ha jól tudom. A prototipus már fél éve kint van, kb. azóta készülnek rá a játékok :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    2004.05.15-én írtam ebbe a fórumban, azóta talán nem.
    Nos akkor a PSP-ről gyűjtöttem infókat, és mára már itthon játszogatok vele a legnagyobb megelégedettségemre :))
    Most ismét tanácsot, véleményt kérni jöttem.
    Nem lesz rövid, de kérlek olvassátok el, és vitassuk meg ;)
    Ahogy azt már 3 éve megírtam, én már régi megszállott konzolos vagyok. Az egész játékszenvedélyem még egy C+4-el kezdődött, majd a múlt évezredben nagyon olcsón jutottam hozzá egy cserebere keretében az akkor még nagy névnek számító Sega Megadrive-hoz. Aztán teltek az évek, konzolok jöttek-mentek, és végül átnyergeltem a pc-re. Pár éves pc játék után rájöttem, hogy a pc nagyon jó kis gép, sokkal többet nyújt, mint egy konzol, sőt vannak olyan játékok amik konzolon álmomban sem reméltem. Ezek, a szinkronizált játékok voltak. Pár éve viszont ismét elkezdtem konzolokat tartani, mert közösségben jobb, mint a pc. A pc-n is vannak jó játékok, amik nekem tetszenek, de az magányos szórakozás, és teljesen más élmény, mint egy konzol.
    Az utolsó konzolom Nintendo GC volt, aztán nemrég vettem Sony PSP-t, de szeretnék venni egy Next Gen konzolt is a közeljövőben.
    A pc egyik legnagyobb előnye számomra a sok szinkronizált játék, konzolokon pedig a mászkálós platform, és a verekedős játékok a nagy kedvenceim, amiket pc-n egyáltalán nem lehet olyan élvezettel játszani, mint konzolon!
    Mivel a szinkronizált, vagy magyar feliratos játékok szépen csendben beveszik magukat a konzolok birodalmába, ezért kissé nehéz a választás. Bár az a tény, hogy most már végre konzolon is lehet honosított játékokat látni, igen örvendetes számomra!
    Nos egy kis hangos gondolkozást engedjetek meg arról, ami a fejemben zajlik, hogy melyik konzolt is válasszam hideg, téli napjaimra.
    X360: jelenleg őrá van a legtöbb szinkronizált játék, de lássuk be, a mezei dvd igazán kevés tárkapacitást nyújt, és a vas sem igazán megbízható. Eddig még ellenne szólt az is, hogy mindenem fekete, ezért fehér konzol inkább nem kell, de ez a kérdés az Elite szériával megoldódott. Viszont az ő grafikai képességeit nem ismerem, 1x volt hozzá szerencsém élőben kb. 10 percre…
    PS3: impozáns megjelenés, félig mozgásérzékelős joy, ami számomra már pont elég egy autós, vagy egyéb szimulátor játékok jobb élvezhetőségéhez, a BD miatt nagy tárkapacitás.
    Ellene a magas ár, és a szinkronizált játékok hiánya szól, valamint a ma még lényegesen drága szoftverárak. Ez utóbbi azért fontos, nem elvből nem vagyok hajlandó flesseltetni a gépem, és másolt játékokkal játszani (nem kiröhögni)!
    Wii: Igazán érdekes megoldás, szeretném élőben kipróbálni majd egyszer. Ellene szintén a nagyon magas játékárak szólnak. Nem tartom reálisnak, hogy a játékok árszínvonala cd-n, vagy dvd-n kiadva azonos kategóriába legyenek a BD-s PS3 játékok áraival.
    Szóval, melyiket válasszam szerintetek?
    TV „csak” egy HD Ready 42”-os LG plazmám van, amit pár napja vettem, és pár évig nincs kedvem, sem pénzem eladni, illetve FullHD tv-re cserélni! Ezt csak azért írtam le, mert gondolom ez is számít egy ajánlásnál, bár nem tudom, hogy mennyire.
    Természetesen a játékgép is a házi-mozi rendszerre lenne rákötve (na ne valami gagyi kínai vacakra tessék gondolni, hanem Marantz hm erősítőre, és Wharfedale hangfalakra), ezért nem lenne rossz, ha a játékok java része térhatású lenne, bár ilyen játékkal még soha nem játszottam!
    Egyelőre csak a játék a fontos, még cd-hallgatás, vagy dvd nézés sem lenne a gépen. A BD más tészta, ha esetleg PS3 lenne, azon talán néznék BD filmet, de mire leesik a BD filmek ára a kedvenc 1-2000.-Ft/db árkategóriára, addigra már az asztali BD lejátszók is elérhető árban lesznek, és akkor inkább beruházok egy asztali BD-re, ami természetesen szintén Marantz lesz :)
    Szóval szerintetek melyik konzolt válasszam?
    U.i: elnézést a hosszú hsz-ért, remélem értitek a vívódásom, és tudtok segíteni pár jó tanáccsal, hogy mit mérlegeljek még, és milyen esélyek vannak a további honosított game-k dömpingszerű elterjedésére :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák