Keresés

Aktív témák

  • Trak

    addikt

    válasz Bencom #2 üzenetére

    Most nincs időm végigolvasni, de majd este bepótolom.
    Addig is egy kis ''szakmai'' pontosítás?

    Nem Ahme Ramun, hanem Amhe-Ramun.
    Aki egy amund isten. Az amundok pedig a dzsadok (illetve inkább a dzsennek, a dzsadok őseinek) ellenségei. Akkor mit keres Amhe-Ramun szolgálatában egy dzsad? Persze nem olvastam végig, ezt csak az első pár sor után írtam.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz taltos #47 üzenetére

    ''azzal bizonyítsa be, hogy Ő a játékért játszik, hogy alakítson pl. egy leprás, koldus utcalányt, és játsza is ki!''

    Ebbe vlamilyen szinten muszáj beleszólnom:)

    Egyrész mivel tudom mire gondolsz (10 éve RPG-zem), ezért megértem a dolgot, másrészt viszont ez nem ilyen egyszerű:)

    Tényleg nem a tápolásért kell ezeket a játékokat játszani, ebben igazad van.
    DE ki ne érezte volna azt az érzést egy film, vagy egy regény hatására, hogy szívesen a főhős helyében lenne, és megölné a rosszfiúkat, megmentené az ártatlanokat (ez persze egy nagyon leszűkített példa, de csak az egyszerűség kedvéért:) ).
    Ezért jó a szerepjáték, ott kiélheti az ember ezen hajlamait, és ő lehet a hős.
    Szóval kell olyan játék is, amikor azért vlaki egy fejvadászt, lovagot, nagy harcost alakíthat.
    Ezzel nem is lenne baj, addig amíg változatos dolgokat találna ki. De egy idő után elmegy az egész abba az irányba, hogy mindig a nagy harcossal lesz vlaki, mindig a legerősebb lovaggal, mindig a legjobb, mindig a legszebb stb...

    Amíg váltakozna a dolog, és vlaki egyszer egy nagy harcost játszana ki, másszor pedig egy leprást, vagy egy utcalányt - hogy téged idézzelek - , addig nem is lenne gond, de sajnos nem így szokott lenni.
    És persze a fent említett nagy harcosnak sem biztos, hogy tökéletesnek kéne lennie... Egy egy testi hiba, vagy gyerekkori trauma, lelki sérülés nagyon fel tud dobni egy karaktert. Csak sajnos ehhez már igazi szerepjáték kellene, és ahogy látom arra nincs ideje az embereknek, vagy nem is érdekli őket.

    De ez nem ebbe a topikba tartozik:)

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz taltos #72 üzenetére

    Még a kráni aquirokat sem a 13-as vezetik... Illetve a gyengébbeket igen, de van olyan akinek a közelébe sem mernek menni:) Annyira erős...

    Egy ember nem ismerheti az aquir nyelvetmagától... De ha isteni beavatkozásra esetleg mégis vlahogyan, akkor sem alkalmas az emberi felépítés a nyelv használatára. Akik megtanulják, azok is kínszenvedések árán használják (bevérző torok, belső vérzés stb...)
    A használatakor nem biztos, hogy a közelben lévők meghalnak, sokféle változata létezik.
    Ezeket még pontosításképpen.

    Amúgy hallgass taltosra.
    Lehet, hogy elsőre nem egy olyan regénnyel kellene próbálkozni, amely egész Ynevet sorsát befolyásolja.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz Flashback #323 üzenetére

    Az első bekezdésben (5 sor) 3x szerepel az hogy Mark:
    ''Mark tétlenül ül...''
    ''Figyelmeztette Mark-ot...''
    ''Mark előhúzta...''

    Eléggé sok...és utána is mindenhol Mark... Mark...Nem kell mindenhova odaírni a nevet.

    Mivel egy sorral, egy mondattal elötte is ő ült a kabinban, nem kell a következőben néven nevezni. Így olyanolyan jó:

    ''Mark tétlenül ült a kabinban, ami a Galilei marskolónia felé száguldott. A kabin fedélzeti computere figyelmeztette, hogy hamarosan belépnek a bolygó atmoszférájába, ezért kapcsolja be a biztonsági övét.''

    Ez késöbb is előjön, akkor is feleslegesen használod a megnevezést. Mivel végig ő a főszereplő ezért mindenki tudja, hogy róla van szó, így olyan mint a szóismétlés. És szájbarágóssá is teszi az egészet.

    Ez csak egy észrevételem, nem közözködés, csak javaslat.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz divot #332 üzenetére

    Na, most volt időm elolvasni.
    Muszáj megjegyeznem, hogy én azért egyetértek divottal, ha már mások ennyire leszólják... A nagyon sablonos, és sztereótípiákra alapuló leírások szájbarágóssá, és túl egyszerűvé, gyerekessé tehetik az olvasmányt.
    Első írásnak jó lehet a dolog, de ezen javítani kell, mert így sokkal többre nem jutsz. Olvass sok sci-fi novellát, regényt, mert sokat lehet belőlük tanulni.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Trak

    addikt

    válasz Szalma #345 üzenetére

    Jaja, ezért mondtam én is, hogy első írásnak ez jó. Aztán majd sokat kell finomítani rajta., és kialakul a végső forma.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Aktív témák