Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz blakey #43690 üzenetére

    Van amelyik DNS-sel működik. Nálam eddig az a tapasztalat, hogy a Cloudflare DNS-nek a magyar IP címeit engedi a nagy V, a Google DNS-nek is csak a magyar címeit. Kisebb szolgáltatók DNS szervereit is engedi, illetve EU-s lakossági IP-ről üzemeltetett DNS szerverrel is gond nélkül működik. Quad9-nal például (9.9.9.9 / quad9.net) nem megy nekem. Külföldön is elég kétesélyes a dolog, ott pl a Google DNS sem minden országban oldja fel a címeket, de a Cloudflare sem a finneknél pl.

    Most a Telekom néha a németeken át csatlakozik a CF-hez, ami így német címmel kéri le a V DNS szerverétől az IP címet és nem kap választ. Szerencsére 5-ből 1 ilyen eset van, a többi esetben jól működik.

    Ha érdekel és szeretnéd tesztelni, quad9 DNS-t használva a mobilos app sem indítja el nekem a streameket. Minden más megy, csak a konkrét streamek nem. Arra hivatkozik, hogy per pillanat nem elérhető a szolgáltatás. 1.1.1.1-re váltva eddig nem volt ilyen gondom. Most ezzel is van. Pedig Magyarországról nézném. :D

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák