Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz haddent #40570 üzenetére

    Igen, tiling. De ettől függetlenül lehet használni egeret is, van menü is, nem kizárólag billentyűzetre szorítkozik, szóval nem feltétlenül "hardcore" dolog egy tiling WM használata. :) Részemről kényelmesebb és gyorsabb módja annak, ha több ablakot kell egymás mellett/alatt/fölött használni. Többnyire dedikált workspace-eket, azaz tageket használok (mint láthatod a képen). Továbbá az awesomeWM szénné konfigolható/scriptelhető, mert lua nyelven írodott, így jól személyre lehet szabni a viselkedését/működését is, nem csak a kinézetét.

    A bspwm is jó lehet, azt sajnos nem volt időm még kipróbálni, meg annyira nem is sietek vele, egyelőre az awesome-mal meg vagyok elégedve. Kezdetnek viszont az i3wm-et szokták ajánlani, annak plain text konfigja van, könnyebb beállítani, viszont kevésbé testre szabható.

    Próbálgatni őket talán ez is jó lehet: LinuxBBQ "Cream" (76 WM-et tartalmaz :Y) Konkrét tutorialt nem tudok ajánlani, youtube-on találsz videókat erről-arról, de szerintem az alap konfigok többnyire rendben vannak, onnantól meg a hivatalos doksikat, wikiket érdemes követni. Esetleg awesome-hoz van ez a gyűjtemény: copycat-killer/awesome. Személy szerint nem próbáltam őket, de kiindulásnak jók lehetnek. Én az alap konfigból indultam, aztán a wikik/doksit alapján moddolgattam magamnak. :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák