Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    A kínaiak (csomag mellé olvashatatlan és nem valós értékű számla) és a DHL bénázása ellenére héten végre megjött a kínai HDC Z710-em.

    Első benyomások:

    Aug 1-n rendeltem, Aug 17-ra lett volna itt, de 18-án bírták (ténylegesen) kihozni.
    Na ezért nem érte meg a DHL Express. Biztosítást láttam nem kérte, pedig fizettem...
    (+ Shipping fee: 31.54 EUR + Insurance fee: 7.71 EUR)
    Szal max EMS biztosítás (asszem 26EUR lett volna ez) nélkül amit a Fastcardtech-től érdemes kérni, ha nyomon követhető nem túl lassú szállítás kell. (ingyenes szállításokban nem bízom)

    Tettem bele egy 16GB-os Samsung Class6-os uSD-t (~7200Ft)

    Amit eddig észrevettem:
    - Lassan találja a GPS a holdakat (Androidos iGO fenn, semmi hekkelés nélkül ment)
    - Kamera tényleg 2 gombos (gáz...)
    - Szolgáltatót csak számokkal jelzi ki (27601...stb, gyor be is lőttem manuálisra itt mielőtt Komáromban véletlen roamingolok)
    - Flash Player nincs rajtaakartam telepíteni de az írta nem kompatibilis (?)

    - Wifi tényleg nem valami erős, de a lakásban a TP-Link 1043-as routerrel mindenhol ment (igaz 5dB-s antennák vannak rajta, a gyári helyett)
    - Wifi nálam automatikusan csatlakozik
    - 3G-nek a Wifi megosztására (Wifi tether) nem sikerült rájönnöm (nem találok ilyet benne)
    - gombok visszajelzése néhol megy hol nem (de konzekvensen)
    - fejhallgató kimenete nem túl jó hangminőség (mint az E51 Nokiámon volt annó, de messze nem egy Galaxy S Wolfson DAC-al), igaz zenét nem ezen fogk hallgatni
    - magyar billentyűzetet nem sikerült még beállítani (Smart Keyboard Pro)
    - Kijelzője szerintem nagyon fasza minőség
    - kamera egész jó képeket is tud csinálni, ha van fény...vakuval van késése, meg kell tartani
    - Headset bedugására indul a zenelejátszás (hívás közben egy gyors headsetre átállás szívás lehet), de nem kerestem a kikapcsolást (de szerintem a default
    - este kb 4-5órán át wifivel telepítgettem és félig sem fogyott le az aksi (legalább 2 van)
    - GPU gyorsítás van, szal összes Angry Birds szerű játék ok
    - 3G SIM1-ről tuti megy (csak a cégesen van net, nem is cseréltem meg)
    - Egyszer sikerült lefagyasztanom mikor teszteltem a többSIM használatot (SIM1 3G netezés közben SIM2-t hagytam másik telóról, a hívás be is jött, net megszakítva, de mikor visszautasítottam lefagyott a teló. Ugyanez mégegyszer ok volt. szerintem az előző telepítős éjszaka is megviselte)
    - Párhuzamos hívás nem megy (ezt tudtam, már nincs ilyen telefon ami ezt tudja)
    - SMSező progi csak a SIM1-et használják küldés, nincs opció melyik SIM-en küld, csak send (ez eddig is így volt)
    - App to SD megy (a legtöbb progival)

    - gyári töltő eléggé vacak benyomását kelti, lassú a töltés 500mA-es, de adtak hozzá EU adaptert is (laptop USB3.0-tól sokkal gyorsabb a töltése, az 800mA)
    - csodás aranyszínű doboza mire ideért elhasználódott (vám és egyéb vizsgálatok?), borítója sem volt meg, de átszigetelőszalagozták, és DHL-es borítékban jött
    - a hozzá kért védőfólia tuti (extra value pack-ot kértem), vastag és bubi mentesen seperc feltettem
    - a tok vacak (bőrnek akar kinézni, de inkább műanyag mint műbőr, HTC felirattal, fekete anyag, sárga cérnával körbevarrva), de legalább van, ideiglenesen...
    - ajándékba kaptam: 4GB uSD-t és valami pici 24k arany matricát is (kínaiak azthiszik ez csökkenti a káros sugárzást)
    - máshonnan rendelt univerzális microUSB dokkoló nem ok, sok állítgatás árán is nehéz beletenni, és ki-be kapcsolgatja a töltést/kijelző ki-be...esetleg szétkapom és kiszedek belőle ezt-azt, meg valami megvezetőt szerkesztek mellé
    Bluetooth-ot nem tudom tesztelni, max kihangosítót az autóban (Nokia CK-200 van), meg a laptoppal a kapcsolatot.

    Eddig azt mondom a hibák - és extra költségek - ellenére megérte, reméljük idővel pár dolgot kijavítanak (legalább amit megvastagítottam).
    Az előző kétSIM-eshez (General Mobile DSTL1) képest mindenképpen élmény használni.

    Most kb beköltöztem.
    Ezek még hátra, ha van vmi javaslat az alábbiakra (free?), azt nagyon megköszönném:
    - Majd még a 3G ki bekapcsolásra kell widget,
    - Wifi Tether (asszem van vmi progi is rá)
    - Eye-Fi kártyámat összelőni vele,
    - GPS Booster (ér az vmit?)
    - SPB Mobile Shell (lehet megveszem, de nemtom megéri-e)
    - Videólejátszó (VLC vagy Seaman player?)
    - Zenelejátszó (PowerAMP, AndLess?)
    - Battery status (a fenti csíkra írja ?%, ezt megszoktam)
    - Skype (videóhívással?)
    - Dropbox beállítás
    - Valami task manager (Advanced Task Manager?), meg powersave util kéne (Green Power)
    - Flash Player 10.3 (nincs rajta...a hivatalost meg nem akarja feltenni)
    - vmi Backup progi (My Backup Pro, Titanium Backup PRO?)
    - Bluetoot SIM Access (hogy az LCD-s autókihangosító átvegye a névjegyeket is)
    - Sweet Dreams (pozíció és idő függően ki-bekapcsolgatta a Wifit, hangot)
    - Hangkeverő (Audio Manager?)
    - Wifi Analyzer
    - Valóban működő magyar billentyűzet (régen vmi Hungarian Soft Keyboard volt)
    - Radmin, TeamViewer...
    - Torrent remote
    - Messenger progi amibe lehet Skype/ICQ/MSN/Gtalk egyszerre (IM+ ?)
    - pár játék (Chuzzle, Bebbled, Line up, Jewels, Mahjong, Abduction...)
    - hátterek, hangok
    - kell egy normális, minimum 1A-es töltő
    - kellene valami Android Sync Manager PC-re

    Ki mire kíváncsi még?

    Nem tudom hogy lehet megnézni, hogy valóban milyen Android van rajta (2.3.9 tuti nem...), a memória mennyi (256 vagy 512 RAM?).
    Javaslat erre?

    [ Szerkesztve ]

  • Bitlisz

    aktív tag

    Ja, ez lemaradt:
    A felület kisebb akadásoktól eltekintve egész használható.
    Egy-egy komolyabb memóriahasználatú program után előfordul hogy pár másodpercig fekete képernyő van a home gombbal, de utána megy.
    Az anyaghasználat és a kivitel jobb mint a kínai cuccoknál megszokott.
    Talán a hátlap vissza tételét kell körültekintőbben végezni, hogy nem lifegjen és recsegjen utána, de ha rendesen helyén van, szinte eggyé válik a készülékkel.
    A kijelző előtt állítólag üveg van, ez szerintem hihető, de azért tettem rá fóliát.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #748 üzenetére

    Szerintem nem kiemelkedő, de nem is túl sötét (jobbat még 100ezer alatt tuti nem láttam). Nem ez a legnagyobb baja:
    A 2.2-es Android melyből hiányzik az USB modem és a Wifi megosztás, majd használhatatlan a GPS (vmi kegyetlen ha lassan talál valamit), a 256MB RAM (melyből 160-at használhatsz ki. az SPB Shell 3D fél nap után kb esik kel, marad vagy 30mega neki, lehet átmegyek Launcher Pro-ra), kamera "2 gombos" működtetésű, jameg jelenleg nem root-olható.
    Az akksi idő sem valami kiváló, de számítottam erre (rendesen eszi ha netezek, oda kell figyelni milyen kapcsolat (wifi/3g/bt/gps) van és progik futnak...stb).
    Ezen sok hiba ellenére egész jó a használat, mint teló és webezésre (mind Wifi/3G) is jó.

    De jelenleg a legjobb teló a T9199-es melyben az új MTK MT6573 proci van, ezen van az Android 2.3 is.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #754 üzenetére

    A méret nem gond. Sőt, netezéshez kiváló. De nagyobb nem kéne:)

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #756 üzenetére

    Ha max párat telefonálok, minden kikapcsolva az üzemidő talán 2 nap is lenne.
    Mivel azért használom is, szerintem nem bírna ki egy napot se.
    Az biztos, hogy folyamatos Wifi mellett hamar lemerül.
    De nálam mindig a töltőn landol a teló, munkahelyen meg van egy 10centis USB kábel...

    Szóval nem ajánlom olyannak aki több napig nem tudja tölteni.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz adix001 #752 üzenetére

    Asszonynak vettem egy ilyet
    Igaz még kintről és kicsit drágábban jött ki mint itthonról...
    Ennek is vannak hibái, de szerethető egy masina.
    Nem valami gyors, kis felbontású kijelző, sok alkalmazásnak értelme nincs ekkorában.
    De Dual SIM, a google-val szinkronban (kontaktok/naptár/email), az emailt, fészbúkot csekkorni a Wifin ok...Ez pl tovább is bírja akksiról. És a kivitelezése is nagyon ok.
    Ja, TV is van benne...:)

Új hozzászólás Aktív témák