Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    A kínaiak (csomag mellé olvashatatlan és nem valós értékű számla) és a DHL bénázása ellenére héten végre megjött a kínai HDC Z710-em.

    Első benyomások:

    Aug 1-n rendeltem, Aug 17-ra lett volna itt, de 18-án bírták (ténylegesen) kihozni.
    Na ezért nem érte meg a DHL Express. Biztosítást láttam nem kérte, pedig fizettem...
    (+ Shipping fee: 31.54 EUR + Insurance fee: 7.71 EUR)
    Szal max EMS biztosítás (asszem 26EUR lett volna ez) nélkül amit a Fastcardtech-től érdemes kérni, ha nyomon követhető nem túl lassú szállítás kell. (ingyenes szállításokban nem bízom)

    Tettem bele egy 16GB-os Samsung Class6-os uSD-t (~7200Ft)

    Amit eddig észrevettem:
    - Lassan találja a GPS a holdakat (Androidos iGO fenn, semmi hekkelés nélkül ment)
    - Kamera tényleg 2 gombos (gáz...)
    - Szolgáltatót csak számokkal jelzi ki (27601...stb, gyor be is lőttem manuálisra itt mielőtt Komáromban véletlen roamingolok)
    - Flash Player nincs rajtaakartam telepíteni de az írta nem kompatibilis (?)

    - Wifi tényleg nem valami erős, de a lakásban a TP-Link 1043-as routerrel mindenhol ment (igaz 5dB-s antennák vannak rajta, a gyári helyett)
    - Wifi nálam automatikusan csatlakozik
    - 3G-nek a Wifi megosztására (Wifi tether) nem sikerült rájönnöm (nem találok ilyet benne)
    - gombok visszajelzése néhol megy hol nem (de konzekvensen)
    - fejhallgató kimenete nem túl jó hangminőség (mint az E51 Nokiámon volt annó, de messze nem egy Galaxy S Wolfson DAC-al), igaz zenét nem ezen fogk hallgatni
    - magyar billentyűzetet nem sikerült még beállítani (Smart Keyboard Pro)
    - Kijelzője szerintem nagyon fasza minőség
    - kamera egész jó képeket is tud csinálni, ha van fény...vakuval van késése, meg kell tartani
    - Headset bedugására indul a zenelejátszás (hívás közben egy gyors headsetre átállás szívás lehet), de nem kerestem a kikapcsolást (de szerintem a default
    - este kb 4-5órán át wifivel telepítgettem és félig sem fogyott le az aksi (legalább 2 van)
    - GPU gyorsítás van, szal összes Angry Birds szerű játék ok
    - 3G SIM1-ről tuti megy (csak a cégesen van net, nem is cseréltem meg)
    - Egyszer sikerült lefagyasztanom mikor teszteltem a többSIM használatot (SIM1 3G netezés közben SIM2-t hagytam másik telóról, a hívás be is jött, net megszakítva, de mikor visszautasítottam lefagyott a teló. Ugyanez mégegyszer ok volt. szerintem az előző telepítős éjszaka is megviselte)
    - Párhuzamos hívás nem megy (ezt tudtam, már nincs ilyen telefon ami ezt tudja)
    - SMSező progi csak a SIM1-et használják küldés, nincs opció melyik SIM-en küld, csak send (ez eddig is így volt)
    - App to SD megy (a legtöbb progival)

    - gyári töltő eléggé vacak benyomását kelti, lassú a töltés 500mA-es, de adtak hozzá EU adaptert is (laptop USB3.0-tól sokkal gyorsabb a töltése, az 800mA)
    - csodás aranyszínű doboza mire ideért elhasználódott (vám és egyéb vizsgálatok?), borítója sem volt meg, de átszigetelőszalagozták, és DHL-es borítékban jött
    - a hozzá kért védőfólia tuti (extra value pack-ot kértem), vastag és bubi mentesen seperc feltettem
    - a tok vacak (bőrnek akar kinézni, de inkább műanyag mint műbőr, HTC felirattal, fekete anyag, sárga cérnával körbevarrva), de legalább van, ideiglenesen...
    - ajándékba kaptam: 4GB uSD-t és valami pici 24k arany matricát is (kínaiak azthiszik ez csökkenti a káros sugárzást)
    - máshonnan rendelt univerzális microUSB dokkoló nem ok, sok állítgatás árán is nehéz beletenni, és ki-be kapcsolgatja a töltést/kijelző ki-be...esetleg szétkapom és kiszedek belőle ezt-azt, meg valami megvezetőt szerkesztek mellé
    Bluetooth-ot nem tudom tesztelni, max kihangosítót az autóban (Nokia CK-200 van), meg a laptoppal a kapcsolatot.

    Eddig azt mondom a hibák - és extra költségek - ellenére megérte, reméljük idővel pár dolgot kijavítanak (legalább amit megvastagítottam).
    Az előző kétSIM-eshez (General Mobile DSTL1) képest mindenképpen élmény használni.

    Most kb beköltöztem.
    Ezek még hátra, ha van vmi javaslat az alábbiakra (free?), azt nagyon megköszönném:
    - Majd még a 3G ki bekapcsolásra kell widget,
    - Wifi Tether (asszem van vmi progi is rá)
    - Eye-Fi kártyámat összelőni vele,
    - GPS Booster (ér az vmit?)
    - SPB Mobile Shell (lehet megveszem, de nemtom megéri-e)
    - Videólejátszó (VLC vagy Seaman player?)
    - Zenelejátszó (PowerAMP, AndLess?)
    - Battery status (a fenti csíkra írja ?%, ezt megszoktam)
    - Skype (videóhívással?)
    - Dropbox beállítás
    - Valami task manager (Advanced Task Manager?), meg powersave util kéne (Green Power)
    - Flash Player 10.3 (nincs rajta...a hivatalost meg nem akarja feltenni)
    - vmi Backup progi (My Backup Pro, Titanium Backup PRO?)
    - Bluetoot SIM Access (hogy az LCD-s autókihangosító átvegye a névjegyeket is)
    - Sweet Dreams (pozíció és idő függően ki-bekapcsolgatta a Wifit, hangot)
    - Hangkeverő (Audio Manager?)
    - Wifi Analyzer
    - Valóban működő magyar billentyűzet (régen vmi Hungarian Soft Keyboard volt)
    - Radmin, TeamViewer...
    - Torrent remote
    - Messenger progi amibe lehet Skype/ICQ/MSN/Gtalk egyszerre (IM+ ?)
    - pár játék (Chuzzle, Bebbled, Line up, Jewels, Mahjong, Abduction...)
    - hátterek, hangok
    - kell egy normális, minimum 1A-es töltő
    - kellene valami Android Sync Manager PC-re

    Ki mire kíváncsi még?

    Nem tudom hogy lehet megnézni, hogy valóban milyen Android van rajta (2.3.9 tuti nem...), a memória mennyi (256 vagy 512 RAM?).
    Javaslat erre?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák