Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Breki #7349 üzenetére

    A raktárhelység, amiben berendezzük a kvázi irodát is, ingyen van? Egy webáruházra gondolva egy vidéki, jelentéktelen kis lukkal számoltam havi ötvené', szerintem ultrakonzervatív voltam. Genevások, ha forgalmaznak (valóban) túlárazott divatvackokat is, akkor hülyeségek elférnek mellette. Lehet azért tartják csak, hogy megmutogassák a boltban, hogy milyen szar minőség a kínai. De üzleti modellnek halott. Nem könyvelő vagyok, üzletviteli tanácsadással foglalkozok.

    Elemezzük ezt az órát alaposabban az ő oldalukról.

    Beszer ár mondjuk 1500 szállítással
    Gari költség 50
    Eladási ár 6300+áfa
    Haszon 4750

    2 alkalmazott bére (300k), adó, járulék (240k) szerverüzemeltetés (5k), raktározási költség (50k), cashflow fenntartási költség (hitel havi 1,5%, 50k), iparűzési adó (12k/hó), könyvelés (50k), kellékanyagok (30k), közösségi marketing (50k), reklámköltségek (30k)
    Nem várt kiadások +10% (80k)

    összesen 900k/hó

    Ha naponta 10 órát eladnak, akkor havi 1,6M az árbevétel, 300k az elábé, 10k a gari, 340k az áfa, 900k a működési költség, összesen 1,55M. Haszon: hatalmas 50ezer forint. Tehát napi átlag 10 darabig még 8000 forintos áron is csak veszteséget termel, után jön némi haszon.

    A licitesről meg egyáltalán nem beszélnék, attól, hogy valaki hülye, még nem kell mindenkinek annak lenni.

    Na mindegy, ez volt az utolsó ilyen jellegű hozzászólásom, bocs, hogy ilyen elég offtopikkal foglaltam a helyet.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák