Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geryboro

    senior tag

    válasz prime77 #25961 üzenetére

    amazonrol durrantottam egy 200ml-s gio-t, edt.
    100ml-s araban volt, igy kotelezo volt megvennem.
    evek ota ez a parfum megy nalam, hebe-hoba valami valtja, de ez mindig marad.
    par fujassal tobb kell es nagyon adja a leirtakat. :R

    [ Szerkesztve ]

    Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

  • danielgalaxy

    aktív tag

    válasz prime77 #25961 üzenetére

    Üdv! Én is hozzászólnék az eddigiekhez, hátha segít.
    A Bvlgari Aqua Pour Homme-ról nem érdemes lemondani, ha tetszik. Nyilván nem ugyanaz, mint amikor a 2000-es évek elején signature illatként hordtam jó pár üveggel, de tavaly, amikor benne volt a levegőben, hogy beszüntetik a gyártását, vettem egy 100-as üveggel. Tegnap ez volt rajtam, szóval friss az élmény: 4-et fújtam magamra munka előtt, és mikor 9 órával később hazaértem, halványan még mindig éreztem magamon.
    Nekem az Aqua Amara is bejön, van egy 30ml-s üveg, amit használok, és egy bontatlan 50ml-s, amit akkor rendeltem, mikor már kezdett fogyni a boltokból. A 30ml-s üveg igazi kis vadóc, nem csak hogy kitart, ameddig kell, de a projekciója és a felhője a Hacivat-ot is lenyomja. Az 50ml üveg a batch alapján 2014-es, tehát abból az évből van, amikor elkezdték gyártani. Ott konkrétan beast mode performanszra számítok majd.
    A mai Gio-t ellenben már nem nagyon ajánlanám jó szívvel senkinek. Egyébként a Gio volt életem első teljes üveg parfümje, ha jól emlékszem 1999-ben vette nekem faterom egy gift set-ben. Sajnos nem sokban hasonlít a mai változatához. Végezetül pedig bedobnék pár üveget, amit szívesen ajánlok.

    Drága, de jó:
    -Nishane Hacivat: Ananászos-citrusos-fás-mohás, nagyon jó illat, nagyon jó tartósság, de itt a topikban szinte már közhely.
    -Valentino Uomo Aqua: 5-6 órás parfüm, de az illata remek, és még valamelyest eredetinek is mondható a mai piacon. Ez régen nem volt drága, de már viszonylag nehezen beszerezhető. Vizes, selymes, kicsit herbális illat. Facebook csoportokban még fel-fel bukkan néha jó áron.
    Acqua di Parma Colonia Essenza: nem igazán aquás, inkább citrusos, de nagyon kellemes cucc. Nagyjából olyan illata van, mintha végigsétálnál egy citromfarmon az 1900-as évek eleji Szicíliában.
    Prada L'homme L'eau: elegáns, nagyon tartós, gyömbéres, citrusos illat, Facebook csoportokban még jó áron elérhető.

    Kevésbé drága és jó:
    Lanvin L'Homme Sport: Szintén Morillas költemény. Sportos, herbális, citrusos, fougere jegyekkel. Tavaszi-nyári időben elegánsabb helyeken is megállja a helyét, mert nem az az édes, könnyed lötyi. Aprópénzért dobálják utánad bármelyik online store-ban.
    Guerlain Homme (edp): nem aquás, de végtelenül laza, és tartós nyári citrusbomba, egy elegáns, fás alappal. Frissen kevert Mohito koktél valami elegáns skybar-ban.
    Dunhill Icon (az eredeti ezüst üveges): signature illat lehet kb bárkinek 18 év és a halál között.

    Egyik sem régi Gio, de csekkold le őket, hátha találsz valamit köztük. Az online parfümériáktól pedig nem kell tartani, hanem a megbízható helyekről kell rendelni. Sőt, én a nagyobb facebook csoportokat is ajánlanám, mert ha észnél van az ember, nagyon jó üzeleteket lehet ott csinálni, és még egy régebbi Gio-t sem lehetetlen kifogni arrafelé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák