Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!
    Régebben én is sokat tanakodtam, hogy amit webáruházakban árulnak parfümöket eredetiek lehetnek-e. Persze mindegyik azt állítja magáról, hogy kizárólag 100% eredetit árul. Persze legegyszerűbb boltban megvenni, csakhogy itt a környéken csak dm van, kb kaphatóak a "nagyobb"márkák régebbi kiadásai, úgymint Diesel Plus Plus, persze ez is csak ritkán, de egy Fuel for Life-ot vagy Only the Brave-et már esélytelen beszerezni a dm-ben is, mivel 7-8000-ig vannak az árak.

    Jhonny06 "hatására" kicsit utánaolvastam, és hát találtam a parfumszalonról és a parfumcenterről is olyan véleményeket, hogy bizony írta a vásárló, hogy nem eredetit kapott. Persze ez lehet lejárat is a konkurenciától.
    A lényeg, hogy kétszer rendeltem parfümöt webáruházból. A parfumszalon.hu-ról rendeltem Diesel Fuel for Life-ot. Egy biztos: számlát innen nem kaptam. Lehet, hogy eredeti amúgy, mert olyat, ami tutira eredeti nem volt lehetőségem szagolni, de számla nem volt.

    A másik történet már izgalmasabb. A parfümcenterről rendeltem Diesel Plus Plus-t. Számla az itt már volt. Viszont ma délután szintén Jhonny06 miatt ugye, hogy ezt felvetette, elmentem a dm-be, és szerencsére volt Diesel Plus Plus parfüm. Rögtön meg is vettem, mondom otthon összevetem a parfümcenteres verzióval.
    Hát, hogy a két ugyanolyan parfümben más van, az 100%.
    Hasonló az illatuk, és picit más a szag is, de az egyik tutira nem eredeti. Hátha döntenem kéne, akkor szerintem nyilván a dm-es az eredeti, és a parfümcenteres pedig jó minőségű hamisítvány. Vagy lehetséges, hogy két azonos de más időszakban gyártott parfümnek érezhetően eltérjen a szaga? Hasonló, de mégis más.

    Leírom még a szagon kívüli különbségeket:

    www.parfumcenter.hu-s verzió:
    -halványabb feliratok
    -a csillogó tehén is halványabb sokkal
    -nincs szavatosság feltüntetve
    -maga a parfüm alján (nem a külső papírdobozon)a tűzveszélyes jel és mellette a 402-es felirat teljesen olvashatatlan (amíg nem vettem meg a dm-es verziót nem is tudtam kihámozni hogy mi lehet rajta elmosódva)
    -nagyon lötyög a teteje (ha valaki megakarja nálam szagolni ugye a kupakot fogja meg, ezért rögtön figyelmeztetem, hozzá ne nyúlj, mert leesik, magát a parfüm üveget fogd meg

    dm-es verzió nyilván az ellenkezője:
    -erősebb feliratok és csillogóbb tehén
    -szavatosság: 2012. dec.31.
    -az említett jel és a 402-es felirat teljesen olvasható, élesen van írva, semmi összemosódás
    -a teteje nagyon szoros, ez biztosan nem fog leesni, ha valaki a kupaknál emeli meg.

    A vonalkód amúgy egyezik.Ja és megnéztem, hogy a parfümcenteres verzión mitől lötyög a kupak, a műanyag kupak nagyobb, vagy a fém lett kisebbre szabva, mint kellett vona. Utóbbi, szóval a fém szűkebb.
    Bocsi, hogy hosszú lett, csak gondoltam leírom. Összességében szerintem a parfümcenteres egy jó minőségű hamisítvány szerintem.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák