Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Cabaye89 #41175 üzenetére

    email. Rajta van minden fontos, és egy QR kód is.
    Amikor ellenőrizék, akkor azt pittyentették le.

    szerk: nyomtasd ki szerintem, úgy nincs félreértés.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

  • Interceptor

    addikt

    válasz Cabaye89 #41175 üzenetére

    Horgászjegy.hu oldalán is letudod tölteni, a területit és a róla készült számlát is :)

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • busman

    addikt

    válasz Cabaye89 #48308 üzenetére

    Én a helyedben vennék egy 3.30,meg egy 3.60 - as Dart II-őt.

    I'm not talented, I'm skilled.PS5

  • galervin93

    őstag

    válasz Cabaye89 #48308 üzenetére

    Ha a Dart II az "erősebb" bot, akkor mellé szerintem jó választás - bármelyik - SN, akár 360-ban, akár 330-ban. A Dart II egy kellemes kis MH bot, amolyan "mindenes", a 1.5 OZ-s spiccel a kisebb halak kapása is nagyon jól észlelhető és elég lágy ahhoz, hogy ki is jöjjenek, ne szaggassa szét a szájukat. Igazán elemében 1-3 kilós halak alatt érzi magát, megfelelő szerelékkel pillanatok alatt felőrli ezek erejét, igazi "haltermelő" bot tud lenni, ha ez a méret a célhal. A Supernova meg ennek eggyel lágyabb fokozata, akár egészen finom keszegezéshez is jó, szerintem jó páros a kettő, ha a finom keszegezéstől a Tescos-pontyokig, néha nagyobbakig (4-5 kiló) terjed a célhalak mérete.

    ---

    Minap próbáltam Walterban az új Manta borokat, a legrövidebb, leglágyabb (legkevésbé kemény :DDD ) bot tűrhető, többi partvis. :N

    ---

    Nos mai napon részemről is megvolt az év első pecája Dunakeszin a bányatavon. Nagyon kényelmesre vettem a figurát, 8.35-kor végeztem az "alapozással" - kell az idézőjel, mert ez mindössze 4 kosárnyi kaját jelentett olyan 18 méteres távon (4 soros kosár). Az első óvatos kapásig jó fél óra is eltelt, egy keszeg veszett rajta a pici horgon felkínált egy szem csontin. Ezután még fél óra kellett, mire ütemesen tudtam fogni a halakat. No de onnantól beindult a bolt, gyakran az egy dobásra szánt öt percet sem tudta vízben tölteni a végszerelék, folyamatosan jöttek a 15-40 deka közötti szépséges keszegek, és egy kárász is tiszteletét tette. A legjobb időszak kb. 10 és 11 óra között volt, ekkor 2-3 percenként jöttek. Eleinte egy szem fehér csontit ettek, aztán a piros ment (pinkim sajna nem volt), aztán amikor ezt is megunták, jött a két szál gumiszúnyog - zabálták. :) Míg meg nem unták, ekkor vissza fehér csonti, majd újra piros, vagy éppen fehér csonti + egy szál gumiszúnyog... Folyamatosan variálni kellett, hogy kapásra tudjam ingerelni őket. Aztán fél egykor vége szakadt a mókának, mintha ollóval vágták volna el. Hogy egyszerűen csak elfogytak a halak az etetésről, jóllaktak, vagy csak a felmelegedő felszín közeli vízrétegbe húzódtak, esetleg potyka érkezett az etetésre...? Titkon bíztam ez utóbbiban, és a klipszet kiakasztva az etetésen túl dobtam kb. egy méterrel, a csalit pedig egy szem döglött fehér csontira cseréltem, de fél óra várakozás sem hozott igazi kapást, csak maszatolást, így végül összepakoltam. Szóval összességében fél kilenctől egyig (vagy az első és utolsó halakat számolva kilenctől fél egyig 3.5 óra alatt) vagy 35-40 keszeget fogtam. Álmodni sem mertem ilyen jó szezonkezdetről. :)) :B Egy rövidke bónusz-videó azoknak, akinek már nagyon viszket a tenyere egy feeder-kapásra. :) (A tettes a második képen látható keszeg volt.)
    "Technikai részletek": 330-as light feeder 0.5 OZ spiccel, 10-es fonott telibe, 4 soros 10 grammos kosár, 20 centis erőgumi, 50 centis 10-es előke, 16-os hosszú szárú horog. Csali egy szem csonti, egy-két szál gumiszúnyog, vagy ezek vegyesen (trágyagili nem vált be!). Etető: Tímár Elite Bream Black (0.5 kiló), kis édesítő, meg egy szűk marék copra melasz.

    Steady, nekem a 0.5 OZ spicc simán bírta a 10 grammos töltött kosarat, sőt az első pár "tapogatós" dobásra 30 grammos körteólom került fel, laza dobással minden további nélkül bement 30+ méterre, tovább nem próbálkoztam vele.

    ---
    Más: megjött Csájnából a hosszú spiccbotom. :D A 9M jelzésű, 7.7 métereset választottam próbaképp. Nos azt kell mondjam nagyon meg vagyok lepődve! Ennyi pénzért baromi jó minősége van, itthon nem is tudom milyen spiccbotot lehetne venni ennyiért... A lakkozás, a dísz-bandázsok, minden tök pöpec, mint a képeken! Nincs sorja, nincs hiba, semmi. A végdugó full fém, simán jár. A zárókupak nem valami ócska gumi vagy műanyag, hanem kemény habszivacs, ami nagyon passzentos, ott nem megy be kosz! Nagy meglepetésemre az utolsó 3 tagból járt hozzá pót! :Y Súlya kb. 320 gramm. Nyéltag vastagsága kb. 25 mm, spiccé kb. 1.5 mm. A bot full parabola, takony, mint az Alis képen, de mélg csak lakásban próbáltam, majd kiviszem szabadba is túráztatni. :D Ja és olyan atombiztos csomagolásban érkezett (totál betekerve bubis zacsival, ráadásul ajánlottan, full trackinggel!), hogy sok hazai szállító elbújhat mögötte. Szóval így első kézbevételre hatalmas nagy pirospont, de persze az éles teszt lesz az igazi. Nagyon gondolkodom egy csütörtöki Dunakeszin... :))

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • Cabaye89

    csendes tag

    válasz Cabaye89 #48308 üzenetére

    Köszönöm a segítségeteket. Úgy néz ki kezd összeállni a bot választás :)
    Most jelenleg úgy néz ki, hogy dart II 360 és manta evo x 360 m párosra ruházom be.
    Hétvégén walterlandban -15% akció lesz, ki is szeretném használni.

    A manta 360 m lágyabb mint a dart II ? Néztem dobósúlyban azonosak.

    Orsót is szeretnék hozzá vásárolni, valamint damil.
    Ahogy olvasgattam orsónak OKUMA CUSTOM BLACK 40-et ajánlották, damilnak pedig tubertini 22-est.

    Véleményetekre lennék kiváncsi, hogy milyen orsót raknátok ezekre a botokra. Ha kicsivel drágább, mint a fent említett okuma, az még nem probléma. 18-20k a felső határ.

    Köszönöm újból a segítségeteket! :D

  • nxtamas

    csendes tag

    válasz Cabaye89 #48541 üzenetére

    Tudom, hogy Shimano jobb, és Shimano fun vagyok, de orsóim szinte mind Daiwa-k, mert valami miatt, talán gyenge az Európai disztribútor, de nehéz jó Shimi cuccokat kifogni. Én vennék egy Ninjat-t ennyiért, ha nem lenne más megoldás, de Okuma sem rossz. De amúgy egy napijegy + 2 kg etető + normális csalik kb 10 ezer ft. Inkább kihagynék két pecát, csakhogy vehessek még egy Daiwa td feeder-t és ne Okuma CB-m legyen. Fényévek a különbség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák