Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjohn

    aktív tag

    válasz Zoli bácsi #79888 üzenetére

    Örülök hogy megtaláltad a helyet, a visszahúzódó víz után nekem is mindig gondom van az iszappal. Ha nagyon gázos az út vagy a hely, akkor szoktam elmenni a kavicsos részre. Mondjuk az már nem annyira jó, hogy nem fogtál mást. Örültem volna ha belefutsz egy marciba, akár többe is!
    Ahol voltál az tőlem balra az erőmű felé van, korábban ott is horgásztam és jöttek szilvák, dévérek. Ez az év ilyen, a tavalyi árnyéka csak.

  • szgzuri

    csendes tag

    válasz Zoli bácsi #79888 üzenetére

    Vasárnap én is a Dunán horgásztam, az észak pesti szakaszon feederrel.
    reggel 7-kor kezdtem egy mélyébb részen, 3 óra alatt 10 gébet és egy sovány kis keszeget sikerült fogni.

    Ekkor beállt elém egy 100 méter hosszú uszály, a parttól 10 méterre. Horvát zászló alatt futott, a kormányos németül beszélt, én angolul mondtam neki hogy elég nagy csúnya dolog a részéről, hogy pont egy horgász előtt állt meg, pedig parkolás előtt kinézett az ablakon, és látta hogy ott vagyok, egyébként meg 3 kilóméteres körzetben nem állt másik hajó, szóval bárhol elfért volna, de nem nagyon izgatta a dolog, még csak elnézést sem kért.

    Na mindegy, átcuccoltam egy sekélyebb helyre, itt is folytatódott a gébek támadása, végül 30 darabig jutottam, 5x6-os csapatokban a fagyasztóban várják a téli süllő és menyhal szezont.

    A gébeket kicselezendő hungarocell golyóval próbáltam a hosszú előkés csonticsokrot elemelni egy kicsit a fenéktől, aminek végül lett is eredménye, pár kisebb koncér és néhány paduc.
    Késő délutánra a gébek rohama csillapodott, a fenékre letett csonticsokrot egy kb 2,5 kg-os marci csummantotta fel. A sajtos waftert pedig egy másfeles padró kóstolta meg.

Új hozzászólás Aktív témák