Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    Topikgazda

    válasz smokiii1 #70745 üzenetére

    Őszintén szólva elképzelni sem tudom miképpen nyújt ezeknél többet egy 70-80 ezres kategória

    Erre egy másik példa. Két és fél éve rendszeresen, értsd heti 5-6 alkalommal futok (5-11 km/alkalom). Először 3 ezres Decathlonos cipőben, hogy jó az nekem. Amikor éreztem, hogy megy ez, akkor vettem egy 25k-s Deca-s cipőt, ami fényévekkel jobban tompított betonon, mint a régi és gyorsabb is voltam. 2 hete elmentem egy futóboltba (igen van ilyen, Spuri) és felálltam futópadra, kamerákkal megnézték a lábaimat meg a futásomat és az alapján ajánlottak cipőket. 43k-ért vettem egy Saucony-t. Hát valami elképesztően jó, tompít, hihetetlenül jó anyagból van, amiatt brutál kényelmes, a fűzője pl brutál jó, vastag és nem kötődik ki, és sosem látott tempót tudok menni vele. Vennél közel 50k-ért cipőt? Fél éve azt mondtam volna, hogy én sosem...
    Na botok is ilyenek. Jobb karbon, egészen más dobási karakterisztika, fárasztáskor egészen más élmény. Kérdezd meg KunEmber-t mit mond a parabolix-ről. Nem mondtam még, de az a gyermeki öröm, amikor Palotáson fárasztotta a cirka 5 kg-os pontyát, hát ezek azok, amit ezek a botok tudnak. Gyere el fórumpecára egyszer. Bárkinek odaadom a pecabotjaimat (a rakós tuti kivétel ez alól), és meglátod mi a difi egy Nevis Vanity (etetőbotom) és egy Parabolix SUV között azonos hosszban.

  • horcsog

    tag

    válasz smokiii1 #70745 üzenetére

    Ahogy a ft/euró alakul és az infláció lehet nem kell sokat várni arra a 80.000-es bot már nem is lesz olyan drágának tűnő. :)

    Egyébként nem is a bot + orsó ami gyilkos legyen akár 100 k környéke /db hanem az aprócikkek és bizonyos helyekre az engedélyek és a beugró egy adott vízre.

    Pl jársz a Dunára vagy valami Mohosz vízre éves jeggyel. Vagy valamilyen speckó vízre ahol elkérnek többszázezer beugrót az új tagtól (milliós nagyságrendet is hallottam már) + 100.000-es nagyságrend az éves jegy. Ennek a két verziónak a különbözete évtizedek alatt. Mondjuk csak 50.000,-Ft/év különbözet az engedély árában az 20 év alatt 1 milla csak az engedélyben. Kézzel épített egyedi botokkal és shimano stellákkal nyomathatod a pecát belőle. :)

    De az ilyen olyan hiper szuper csalipelletek kis tégely 2000-3000,-Ft meg nadály 200-300 ,-Ft-ért /szál és csalibojli 10 db 3000 ft és hasonlókra sokkal többet el lehet verni évtizedek alatt mint amennyibe az kerül 80.000-es botokkal felszerelkezik valaki. Csak az nem tűnik fel mert apránként adja ki , nem egyszerre azt az összeget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák