Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Nerazim #71248 üzenetére

    Nem falra csavarozható, de itt találkoztam bottartó állvánnyal: [link]

    Én is ilyesmit akartam, aztán egyik ismerősöm szét akarta verni az akasztós szekrényét, amit lecserélt. Méricskéltem, garázs hátuljában elfért.
    Erre a célra tökéletesen megfelel. Elő is kotrom a feltöltött képeim közül, mert már mutattam itt. Csak egy ötlet.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Kimentem én is a tóra. Szeles nap van, de felkavarta azt a zöld trutyit legalább ami tegnap elborította a tó felszínét. Mint írtam, a nagy tavon tilalom van, a kis tó [link] horgászható.
    Ez a zöld valami borította el tegnap a tavat. Állítólag egyszer egy traktoros ebbe a tóba mosta ki a tartályát, azóta ilyen:

    Egy method meg egy úszós készség lett bevetve, aztán egy method és egy sima feeder.


    Nem sok kapás volt, érdekes hogy a csonti nem ment. Csalitüskén a Dovit hideg vízi bordó gyümölcs ízesítésű waftersa volt a nyerő.
    Kis kárászok, meg egy méretes körüli ponty jött. Le akartam fotózni a pontyot, de erősen ráutaló magatartást tanúsított, hogy ő ezt nem szeretné...... ;) (Lerúgta magát, aztán múltkor már téma volt, hogy így nem fotózzuk, vagyis nem teszünk ki képet)
    Csak azért akartam fotózni, hogy megerősítsétek, hogy nyurga ponty volt. Nem is fogtam nyurgát, mióta újrakezdtem a pecát. Tő meg tükörpontyot telepítenek, azokat lehet fogni mostanában. Vártam hátha lesz nagyobb ponty, de nem. Néha egy-egy kárász beesett.
    Hűlt a levegő összepakoltam.....
    Teljesen egyedül voltam a tavon, ezt a tavat amúgy se nagyon horgássza senki. Ha jó idő lesz, még kinézek. Ott szembe a nádfalban van egy stég, már tavaly is mondta a tulaj hogy nyugodtan üljek rá, ha lesz szélcsend, akkor kipróbálom... :)
    Ezt meg a tó mellett fotóztam hazafele. Pillanatra tavaszi hangulatom támadt......Hátha nektek is... :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    [link] A horgászólmok használatának teljes tiltását tervezik az EU-ban.
    Remélem csak a forgalmazás, gyártás lesz tiltva, van egy vödörnyi kosaram, meg egyéb nehezékem....Vagy azt is kidobhatom..? :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    Az a helyzet, azt sem tudom, melyik feeder kosaram tartalmaz ólmot, és melyik nem. Legtöbbön látszik hogy ólom van rajt, de vannak festettek, ahol a jó ég tudja.
    Oké, kivágok fél kuka kosarat meg ezt azt..Hova dobom..? Hát a kukába, más lehetőség szerintem nincs. Ez is környezetszennyezés.
    Na, mindegy, engem sem vág földhöz.
    Tegnapelőtt tankoltam, egy húszast bevett az Ignis (első 500ft/l ár feletti tankolásom), a kutasok még röhögtek is, hogy messze nincs itt a vége. Egy tankot az elmúlt 2 hétben nagyjából pecára vágtam el.
    Ha ezt összevetem azzal hogy mit fogtam, erősen elgondolkodtam azon, hogy hogyan tovább. Az biztos, hogy a tankolásokat vissza kell fogni, ezeknek a "leugrok a Rábára" pecáknak vége lesz. :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz koko52 #71288 üzenetére

    Ha le lehet..Miért ne.
    Úszóknál tényleg érdekes lesz a helyzet, mert a sörétólom helyett vasgolyó lesz..?
    Na mindegy, van idő, de innentől kezdve figyelek arra, hogy olyan kosarakat próbálok venni, ami nem tartalmaz ólmot. Kosarakon kívül tányérólom, amit használok.
    Alapból örülök az ilyen környezetvédelmi intézkedéseknek, de azt gondolom, jó lenne ha a gyártást és a forgalmazást szüntetnék meg, ami cucc megvan, azt meg elhasználhatnánk.
    A Rábcából sokszor komplett öltözetet fogok (cipő, harisnya, pulóver....) úgy tele szórják, és még háztartási szeméttel. Tévé, hűtő, mosógép is megy bele.
    Ehhez képest a mi pár betépett kosarunk....... :F

    Szerk: Ilyen sodrott erőgumis szereléket használt valaki?:

    Egyik FB. csoportban reklámozza a srác, aki gyártja. . [link]
    Jól néz ki, házilag is lehetne ilyen sodrott erőgumit készíteni.
    Bocsi a betűkért, nem tudom mit nyomtam el.... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz bercsi #71300 üzenetére

    Igen, én is újra felhasználom, vettem ilyen [link] szerszámot. :)
    Nem fillérb...s, de kevesebb ólmot dobok el.

    diablo1984: Igen, legalábbis nagyjából egyforma. Az én elméletem, hogy a feliraton kívül a Döme címkés talán jobb csapágyakat kap, meg kihézagolják.
    Nem biztos, azután gondolom ezt, hogy horgászboltban megtekergetve a Döme orsókat, majd azok Nevis megfelelőjét, a Dömések tényleg, mintha szebben futottak volna.
    Más is ezt tapasztalta, mintha a Dömés kicsivel simábban futna...Amúgy a fődarabok ugyanazok, tuti, meg egy helyen is rakják össze.

    Ami egyértelműen, láthatóan más, az a féklamellák. A Nevis Primus gyorsfékes, de a Döme Long Cast erre rátesz a karbon lamellákkal. Szinte pár kattanás a fékcsillagon a különbség a satu meg a kilazított állapot közt. Ez már nekem "túl gyors"..... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz PpenoO #71332 üzenetére

    Nem hinném hogy a zsinór okozza.
    Hajtsd be a hajtókart, valószínűleg pont oda ér hozzá, tehát amíg a dobozba volt, már ledörzsölődhetett.
    Működést nem befolyásolja, rozsdamentes anyag. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha valaki a legolcsóbban akar venni használható merítőt, és nyelet, akkor ez az: [link]
    Nem profi minőség, de nem is esik szét pár használat után sem. A fej gumis, nagy, bírja a strapát.
    Van ilyen nyelem, meg fejem is, ezek után merem ajánlani. Xfish-nél is rájöttek hogy ezeket keresik...Betették szettbe ;)
    Mielőtt valaki belém kötne, tudom hogy nem profi cucc. Egyértelmű hogy profi horgász nem ezt veszi.Hobbi pecásnak ezért a pénzért legjobb. Ez tuti. :K
    Mondom azok után hogy jó pár olcsó merítőt, nyelet kipróbáltam..És kidobtam. :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    Írtátok, hogy elektromos autót nézegettek. Én is nézegetek, az utólsó tankolás óta pláne.
    Nekem ezen a videón akadt meg most a szemem: [link] Ezt zsebből kivágná az ember.
    Elektromos bicikli, robogó közt valahol. 50 km hatótáv, de pedállal fölszerelhető.
    Elől-hátul-oldalt csomagtartók, kihangsúlyozva hogy horgászathoz kiváló.
    Nekem a tó az oda-vissza 8km,Kis-Rába szintén, a Rábca 34. Elvileg belefér bármi.
    Egy év alatt megjönne az ára a benzinen.... Havi egy tank kimegy, nyáron több is.
    Elvileg nincs légszűrő, bírná a port is.
    Nézegettem pár éve, de vertem a 135 kilót, nem ajánlották. Idén nyárra megvolt a 112, de a betegség, 3 hónapja táppénz, cipőt sem nagyon húzhattam...117 vagyok, de megint nekiugrok, leszek én még százas..! ;]

    Na, nem cseszegetlek itt benneteket, délután kimegyünk az asszonnyal horgászni, de most beszorultam a gép elé. Utólsó közös peca lesz valószínűleg idén, nem lesz már jó idő. Nem tudom hova megyünk, talán a Rábcára....Már ha ki tudok járni, temető melletti utcában lakom, itt egy oldalbejárat a házzal szemben. Ráállnak a hídra is, kersztbe, pláne ilyen prémium német márka, aminek karikákból van a jelzése, és ugye ez megkülönböztető jelzés, úton sem vonatkoznak rájuk a szabályok..... ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jenei1994 #71351 üzenetére

    Egy kicsivel meg kellene tolni a keretet, igen elszaladtak az árak...
    Folyóvízre a Master Class MH kiesett, illetve van belőle Heavy, ez jó lehet, de inkább távdobásra fejlesztették, osztott nyele van: [link]
    Legjobban talán ár/értékben egy Vanity-vel járnál: [link]
    Method Carp is jó, de lehet nagyon túl lógna már a kereteden: [link]
    Szigorúan a kereten belül maradva talán ez: [link] Volt a kezemben, jónak tűnt.
    Tiszát nem ismerem, azért 150gr-os dobósúlyú botokat ajánlgatok, 120gr tuti kevés lehet. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Lehet megvolt a szezonzáró pecám..Meglátjuk milyen idő lesz...
    Tegnap asszonnyal felmentünk a Rábcára, sétálhatnékja volt, azt mondja felsétál a Király-tóhoz, én horgásszak a Rábcán.
    A szokott helyemhez mentem volna, a zsilip alá, de az a kép fogadott..Még így képen is látni az alját, elengedték a vizet, talán 30-40 centi maradt.....


    Felpakoltam a gát fölé, megkotorták, kipucolták, vízszint is van, másfél, de inkább két méteres víz.

    Így néz ki a folyócska a tisztítás után a Madárvártai zsilip feletti rész.:


    Egy method készség lett bevetve, meg egy hosszúelőke.
    A csalik:


    Az etetőanyag:


    Áztattam a zsinórokat becsülettel, mellettem is horgásztak, kb. ugyanakkora eredménnyel....Még egy géb sem jelentkezett.
    Asszony vissza jött a Király tótól, összepakoltam, ez nem jó így, odébb poroszkáltunk, vagyis inkább poroztunk a Hanság erdészeti útjain, fel a csatornáig(Hansági Főcsatorna). Hasonló a helyzet mint a Rábca zsilip alatti részén, kb 30 centis víz, pecás sehol.....Hol is pecáznának.... :U
    Utólsó ötletem az összefolyás volt, a Rábca kezdete, ahol összefolyik a Kis-Rába a Répcével, ide mentünk, nem ült itt sem senki.


    Az álló vízbe (Igazából szinte visszafele folyt a Répce, a Kis-Rába vissza nyomta) etetés után csontival úsztattam..... Semmi.
    Sporttárs érkezett, a Répcén feljebb nekiállt csukázni úszóval. Elmondta hogy itt volt, előttünk, de nem bírt csalihalat sem fogni. Elment a csatornára a Pomogyi hídhoz, ott tudott kishalat fogni, most itt próbál csukázni, esélyes, fogja a csukákat, mivel kishal nincs, meg amúgy semmiféle békés hal....Na ezt tapasztaltam, hogy nincs békés hal.
    Lement a nap, hazajöttünk.
    Ma kimentem délután a tóra, csak a kisebbik tó horgászható békés halra.
    Iszonyú erős déli szél fújt, Torkos Ignácot be is állítottam szélfogónak. A képen nem látszik, de erősen lejtett a part, sasoltam is hátrafele peca közben jól tart-e a kézifék....

    Ponty nem jött, ez a tegnapról maradt mézes Cukk etetőanyag erősen odavonzotta a kárászokat, csontival fogtam a tenyereseket, a method kapást adott, halat nem.....
    Lement a nap, összepakoltam. Lehet ez volt a szezonzáró pecám, ha még lesz 12 fok feletti hőmérséklet (Szerda-csütörtökön lehet, közben megnéztem) akkor még lehet kijövök, de ahogy látjátok, a Rába vízrendszere errefele kihalt, tavon is a kárász eszik már csak....
    Pergetés kimarad. Idén is. Eddigi években lusta voltam, idén a lábam miatt csak üldögélős peca lehet már.....De hidegbe nem szeretek üldögélni. ;]
    Ilyen gyönge évem nem volt, mióta újra kezdtem a pecát (2014). A Rábán nem fogtam normális halat, a Rábcán sem....A Kis-Rába is reménytelen...A tavaszi időjárás miatt a tó is alig akart beindulni....
    Tegnap is, akikkel beszélgettem sporttársakkal a Rábcán, mindenki hasonlóról számol be.....Eltűntek a halak. Azt mondja mindenki, a csatorna volt jó nyáron, ott fogtak nagy pontyokat. Azt pont hanyagoltam.....Na, majd jövőre... :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nekem jól működnek késő ősszel, kora tavasszal a kis méretű, hidegvízi wafters-ek, [link]
    Minap fogósabb volt mint a csonti.
    Ami még be szokott válni nekem hideg víznél, a citromos etetőanyag. MMX-nek van hidegvízi citromos etetőanyaga, ha látok Szákó mesternél, veszek mindig, szkeptikus voltam, de működik ez az ízvilág.
    Ilyenkor vagy kisméretű wafters csalikat használok, kis horoggal, kis csalitüskén, vagy élő csalit, jobbára csontit. Etetést is minimalizálom. Kukoricából nem a főtt kemény kukoricát, hanem csemegekukoricát használok az etetéshez.
    Nálam kb. így néz ki a hideg vízi peca. Mondjuk jobbára tavasszal űzöm, mert telepítés miatt október végétől tilalom van minden évben a tavon, ahova járok. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Atis45 #71409 üzenetére

    Mi az olcsó neked...? :D
    Legolcsóbban egy Eurostar Master Class ami megfelelhet. [link]
    A 3,6m-es jó lehet. De megfelelhet egy 3,3m-es is.
    Kicsit drágábban Nevis Vanity [link] vagy Döme Power Fighter [link]
    Ezekkel az MH botokkal methodozhatsz, hosszú előkézhetsz, és még (kisebb) bordás kosarat is hajigálhatsz. :K
    Szerk: "És az mindegy hogy medium, medium/heavy, heavy, stb?"
    Szerintem:
    Nem mindegy, de neked, amire használnád, egy Heavy szerintem felesleges lenne, egy MH feeder egy arany középút. Medium bot alig van, inkább Light meg Fine jelöléssel találkozhatsz, ezek finom pecás botok. De kezdésnek egy MH-t javaslok, az kicsit mindenre jó....Aztán később meglátod. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na, mit találtam. Őszi Rábai képek, arról a szakaszról ahova én is járok. :)
    Ismerős is volt néhány kép... Ha valakit érdekel: [link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Milyen előketartó vált be nektek?
    Nekem ilyen rugós [link] volt eddig, és mellette..szégyellem a pofámat, de hungagarocell darabokon lógott még jó pár előke.
    Most szembesültem vele, hogy összegubancolódott ott minden, hogy szezon végén a szokásos eltakarításokat eszközöltem.
    Ilyet vettem pecaboltban ma: [link] Ilyen volt nekik.
    Kevesellem ami belefér, valami komolyabbat keresek még.
    Valami ilyesmit vettem volna, de nem volt most nekik, ez olyan elegáns: [link]
    Nektek mi vált be..? :)

    A merítőhálókat, fejeket elmostam, meleg mosószeres, gyenge ecetes vízbe. Száradás után befújtam őket glicerines vízzel, ugye már szinte csak gumis anyagúakat használok.
    Ecetes víztől szagtalan meg tiszta lett, a kis glicerintől meg újszerűen csillog, és gyaníthatóan az élettartamának is jót tesz. El nem hittem volna amúgy, mi kosz kijött belőlük.
    Minden gumis dolgot (pl műanyag ablakok tömítése) glicerinnel kezelek. Gyógyszertárba párszáz forint (2 deci egy évre elég nekem). Vízzel higítom, persze nem oldódik alapból, a titok egy csepp permetezéshez használt tapadó.Vagy ecsettel kenem, vagy ilyen esetben spricnivel fújom (kiürült ablaktisztítós flakon tökéletes).
    A szürke, mattult hálók újszerűen csillogó feketék lettek. ;)
    Hátha valakinek megtetszik az ötlet. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz SP4C3 #71438 üzenetére

    Persze, ezt permetezéshez veszem amúgy, minden gazdaboltban van: [link]
    Egyik kollégám kocsimosáshoz is használja, állítja hogy szebben szárad az autó, fényesebb lesz utána. Ezt még nem próbáltam.
    Évente kétszer, tavasszal-ősszel mikor asszony ablakot pucol, átkenem a gumitömítéseket a műanyag ablakokon. 10 évesek lesznek, a gumi részek újszerűek, rugalmasak.
    Kocsi ajtótömítéseit is átkenem, rugalmas marad, és nem fagy télen össze. Ignisem 18 éves, a gumi tömítések újszerű állapotban vannak. Ez a titok. (meg hogy garázsba áll) Gumiabroncsokra is kiváló. Az oldalfalra kenem gumiabroncsnál, nem repedezik ki, illetve szép fekete lesz. Bicikliknél fordult elő, hogy 2 évente azért kellett gumikat cserélni, mert az oldalfala kirepedezett. Mióta néha bekenem azokat is, minimum dupla időt bírnak.
    Gumis dolgoknak nagyon hasznos. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz galervin93 #71442 üzenetére

    Köszi!
    Nézem ezt a Prestont, nagyon príma, egymás fölött vannak az előkék tárolva, de én soha nem tudnám ilyen egyforma méretre kötni őket.....(Tudom, ehhez is van célszerszám, de ennyire nem akarok bele bonyolódni) :D
    Ezt az előke toldót hogy használod? Bekötöd a főzsinór végébe, vagy forgókapoccsal..? Esetleg karabinerrel, és cserélhető is..? :U
    BlackmMmDog : Köszi, ez jó sok előkét elnyel, ez is szimpatikus. :K

    Mennyi okosságot írtok, tudtam én hogy érdemes megkérdezni. :K
    Az az egyik bajom a rugóssal, hogy többször is írtam, elég ügyetlenek az ujjaim, kötésekhez is béna vagyok, ezt a vaksisággal megtámogatva sokszor rosszul akasztom be a horgot, nem a helyére kerül, és a rugó ahogy meghúzza, a horog hegye ráfeszül a műanyagra, az látja a kárát. A kis, keszegező horgoknál fordul elő, nagyokkal nem. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz galervin93 #71448 üzenetére

    Aha. Ez a legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe..... Köszi. :)
    Amúgy erőgumit akartam használni ilyen célra, vettem egy áttetsző fajta erőgumit, de kidobtam, használhatatlan vacak (Carp Expert Method Gum).

    vendingo : Köszi. Ez az? [link] Ha azt nézem hogy egy szövet tolltartószerű tartó is 3e. ft, akkor nem veszélyes az ára. :K

    @mriya@: Ja, az sem rossz ötlet, helyszínen megkötni, a helyzethez illő hosszúságot. Nekem eddig még nem jutott eszembe hogy a vízparton ezzel tököljek. ;]
    Mosogatószert nem próbáltam, lehet ezzel is működne. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Koncipappa #71513 üzenetére

    Nézd meg amit én vettem, Delphin Etna E3 Trip [link]
    Ez egy kétrészes bot, viszont háromrészeshez közeli szállítási hosszal. A titok hogy a nyélrész teleszkópos. 153 cm a 360-as szállítási hossza. Nem szereltem még fel, de nagyon jónak tűnik. A kétrészes botok akcióját hozza állítólag. Így szárazon megnézegetve nagyon jó vételnek tűnik. Ebben az árban jobbat nem kapsz szerintem. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BogyóBP #71519 üzenetére

    Na, most én is úgy jártam, mint egyik sporttárs a minap, azt hittem valami más helyre kerültem, a bekezdés után kezdett a szemem olvasni..." A hossza fontosabb mint a keménysége szerintem" ;] Aztán rájöttem hogy jó helyen járok.... :D

    Cb60 és INC csapágyszáma megegyezik, mindegyikben 3+1 van.
    Én először feeder botra tettem a CB-t, oda tényleg nagy volt, de bojlis boton kell nekem ez a méret, szeretem ha masszív az orsó. Nincs akkora jelentősége, letett bottal pecázunk.
    Viszont dobásnál az 50-es keverőgyűrűhöz kell a dobátmérő. Meg a csigás dobemelés is plusz súly.Illetve nagy halakat fárasztani, nagy súlyok kitekeréséhez kell a masszív szerkezet, és ezt ugye fémből tudják megcsinálni.A nagyobb dobátmérő nem csak dobásnál jó, kevésbé csavarodik a zsinór felcsévéléskor.
    Fogjatok a kezetekbe egy CB 80-ast, nézegessétek meg, tekergessétek.
    Aztán fogjátok meg a 60-ast...Ugye milyen könnyű, kompakt méret...? ;] :D :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha valakit érdekel, Energofish küldte hírlevélben.
    2021 téli partnerbolt magazin: [link] ( pdf fájl, kb 14 MB)

    Nyereményjáték: [link]
    "Szavazz kedvenc partnerboltodra!
    Közeledik a karácsony és neked még nincs ötleted, hogy mit vegyél? Az Energofish honlapján, válaszd ki a kedvenc Energofish partnerboltodat és nyerd meg 5 héten át az 50 db 20 000 Ft-os vásárlási utalvány egyikét, melyet a választott partnerboltunkban válthatsz be!
    Ha lecsúsznál a kuponokról, akkor sem kell aggódnod, mert tiéd lehet az 50 halas párna egyike! Most minden eddiginél jobban megéri regisztrálni!"

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nem is olyan drága, azt hittem többe kerül. (Egy alsóbb kategóriás Csepel bringát vettem ennyiért)
    Rákerestem a Mester ülőkéjére: [link] Már ha ez az. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha valakit érdekel, Pecapláza Black Friday lesz, regisztráció: [link]

    "Regisztrálj Black Friday akciónkra! Az előre regisztráló vásárlók számára három nappal korábban elküldjük Black Friday ajánlatainkat, így már 23-án megkapod a linket ami egybegyűjti a Fekete Péntek rendkívüli ajánlatait.
    Ráadásul most egy 1.000 Ft értékű ajándék kupon is a tiéd lehet, melyet 10.000 Ft értékű vásárlás esetén válthatsz be.
    Black Friday Hétvége: 2020.11.26.-28".

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BlackmMmDog #71684 üzenetére

    Írjátok csak az akciókat. Én mindennek ellenállok!. Kivéve a kísértésnek..... ;)
    Vanmindenemsemmitnemveszekvanmindenemsemmitnemveszek... ;]
    Hátha beválik a mantra. Eddig nem szokott.... :B
    Haldorádós akciókat már nézegettem.
    Fine Carp orsó..Vagy egy lágy Pro Method bot.......... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz smokiii1 #71699 üzenetére

    Milyen Whisper? Három fajta van, a sima, a Carp, és a Power.
    Gondolom az erősebbek közül választottál. :) Nekem a középső (Carp match) van.
    Ha most vennék match botot, én ezek közül néznék, szimpatikus nekem ez a gyártó.. [link]
    Ezt nézd meg esetleg: [link]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz @mriya@ #71719 üzenetére

    Legalább vízparton vagy. Legjobb hely egy kis elmélkedésre. :K

    balou84: Igaz, itt még olcsóbb. :)

    Gondolkodom én is, egy Döme Fine Carp orsó (kíváncsiság, tényleg olyan jó, meg most már tényleg kiselejtezem az utólsó 2014-es Silstar Tierra orsóimat), esetleg valami lágy feeder bot kellene, olcsón talán Döme Pro Method.

    De ha lesz akció helyben (jövő pénteken elvileg), akkor rendelésre meghozzák akciós áron odaadják, itt is -20% szokott lenni. Utólsó rendelt botom (Delphin Etna E3 Trip 3lbs 3,6m) is sérült volt, bolt rendezte a cserét. Orsóknál háklis vagyok arra, ha le van verődve a dob pereme, mármint az új orsónál.
    Egy finom feeder botom van, Döme Fine Carp, de csak miután megvettem, akkor jöttem rá, hogy eltérő hosszúságú spiccekkel van szerelve. Szállításnál nem az igazi, túllóg a spicc a többi tagon. Engem zavar. Ezt akarom még cserélni, természetesen ezt eladom, mert megfogadtam, nem lesz több botom..Csak kevesebb lehet. :K
    Ezt a Light botot néztem ki amúgy: [link] De valahogy elszállt az ára. 30 körülre emlékeztem. Mindegy Döme vakvezető botja (fehér ;] )feleannyiba kerül, és annyival nem rosszabb szerintem. Mondom azok véleménye után akik használják. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BlackmMmDog #71722 üzenetére

    Nem. De nem rossz ötlet köszi. Azért is esett ki a látókörömből, mert a dobósúlyával kilóg a Light kategóriából. De akkor már inkább az újabb generációt venném: [link]
    Érdekes hogy Delphinnél a Light-nek titulált bot is 90g dobósúllyal rendelkezik: [link]

    Amúgy fel nem szereltem még, de be van állítva a botok közé a Delphin Etna E3 Trip.
    Most látszik mennyire karcsú. Mellette egy 330-as feeder bot van (Master Carp Pro 330M) és alig vékonyabb a medium feeder blankja.......(ha egyáltalán vékonyabb!)
    Bejön nekem ez a Delphin, mint gyártó. :K
    Meg minden feeder típushoz spicc is rendelhető. Ez is fontos
    Amúgy ha már felmerült, itt van ez a 330M Master Carp Pro bot. Nem tetszik. Ugyanazok a spiccek vannak hozzá, mint a 390LC bothoz. Gyakorlatban azt jelenti, hogy a leglágyabb karbon spicc is erős. A 25-30gr-os method kosarat elhúzza a spicc, ahogy oldódik a kaja. Nem igazán való finom pecára.
    Az a helyzet, hogy jó múltkor együtt pecáztunk Vendingo sporttárssal. Aztán mondott nekem egy nagy okosságot, hogy szakáll nélküli horgot használ, és ehhez kell a lágy bot, mert merev bot esetében sok a leakadás.
    Na, én megvilágosodtam. Ez az összefüggés még nem ért el a tudatomig, én abbahagytam a pecát a szakáll nélküli horgokkal, évekkel ezelőtt. Mert sok volt a halvesztés, megakadt, aztán leakadt. Persze, mert az én MH feedereim nem ehhez valók...... :U
    Az ember nem gondolná, egy egyszerű hobbi (mármint nekem az) is mennyire összetett dolog. 8. szezonomat horgászom az újrakezdés óta, néha egy tehetséges kezdőnek érzem már magamat...... :K
    Mindegy, most jövőre a finom feeder peca felé indulok, ez érdekel. Meguntam idén a dióverőket.... :D
    Meg a match botot szeretném elővenni többször.
    Remélem jövőre kegyes lesz az időjárás..meg az egészségem..... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Batib #71727 üzenetére

    Persze hogy van. Nyeletőfék tekerőjéről vedd le a gumit, alányúlsz valamivel, megemeled, aztán körömmel simán lehúzod. Van egy omega rugó, ami helyén tartja a tekerőt. Ezt is valamelyik oldalon megemelem, aztán kihúzom. Most már lejön a nyeletőfék tekerője. Utána van egy kis csavar alul, a fényes burkolatot ami fogja. Leveszed ezt a kis burkolatot, aztán bontható a z orsó.
    Neked Tierra Feedered van, azon van ilyen lemez, sima Tierrán nincs.
    Van még egy Tierrám, meg egy Tierra feederem, rendszeresen szétszedtem őket, főleg a feeder ment sokat.
    Most menesztem őket, mindegyiknek konstrukciós hibája van.
    A feeder változatnál mikor visszaváltom a felkapókart, egy kis hurok képződik gyakran a zsinóron, rácsavarodik a felkapókar tartó műanyagra. Annyit veszek észre, hogy nehéz tekerni. Ez addig jutott, hogy a zsinór mélyen bevágott a műanyagba.
    A sima Tierránál a felkapókar végén, ahogy a görgős rész kezdődik, van egy kis vájat, ahol a görgőt tartó részt részt rádolgozzák a karra. Ott akad meg a zsinór, aztán ha nem veszem észre, ott is marad, nem ugrik át.
    Olyan is előfordult, hogy a zsinórvezető görgő mellé beszorult a dobóelőke. Jó, nem feeder pecához tervezték a sima tierrát, nem vékony zsinórhoz, de mi másra használnám a negyvenest, ami más orsóból harmincasnak felel meg..?
    Volt pár darabom, ezeket vettem mikor újrakezdtem a pecát. Csak a gond volt velük. Nem nagy hibák, de idegesítő dolgok, pl. amiket leírtam.
    Volt egy 50-es az csálén rakta a zsinórt, egy szoruló hatvanas, a negyveneseknél a rugó szokott kiesni a helyéről ami a nyeletőfék reteszét nyomná vissza....
    Gyárilag porszáraz fékkel jönnek, de a belseje sincs igazán lezsírozva.
    Egyszer a Rába parton felkapókarral lefele beleesett a homokba a Feeder verzió, próbáltam a csapágyakat kimosni, újrakenni, de azóta is úgy hallom hogy karistol. Annyit nem ér hogy csapágyat vegyek bele.
    Gyakorlatilag ebben az árkategóriában van a Nevis Aqua Feeder, mint a Tierra feeder. Igaz hogy papíron rosszabb, mert csak két csapágyas (Tierra öt) de összehasonlíthatatlanul szebben fut, meg masszívabb. És mindig jó helyre kerül a zsinór a felkapókaron.
    Most az összes ilyen problémás, bosszúságot okozó orsómat menesztem, ami megúszta az eddigi tisztogatásokat. Van egy Okuma Aura is, egy csapágyas, egyszerű, annyiszor a dob alá rakja a zsinórt, hogy meggyűlöltem. Bólón volt amúgy. Már ezt is leszedtem.
    Csak azt nem tudom, ezeket is elajándékozzam, vagy jobb mindenkinek ha kidobom a kukába..... ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Batib #71737 üzenetére

    Az a baja, amit írtam, az a szar rugó. Mikor terheled, olyan mintha szétesett volna, recseg. Terhelés nélkül jó.
    Az a rugó jött ki a helyéről, a reteszt nem tudja a helyére tolni, ami a nyeletőfék és a sima üzem közti váltást érinti,
    Akkor negyvenes méreted van, azt hiszem az ötvenestől felfele más megoldást alkalmaznak, emlékeim szerint.
    Javítható, 10 perc, anyag sem kell hozzá. Helyére kell tenni a rugót. Ha nem szedted még szét, akkor nem biztos hogy menni fog a javítás. Ha egyszer láttad hogyan van benne a rugó, akkor egyszerű. De első szétszedéskor én nem jöttem rá, szétszedtem egy másikat......
    Ha nekiállsz, szétszeded, segítek, ha, de így marha nehéz elmagyarázni.
    Nyeletőfék kapcsolónál a jobb oldalt ne vedd le. Van egy csavar a kapcsoló végén, azt szedd ki, és a bal oldal lejön. Ha nem így csinálsz szétesik a kapcsoló, aztán legózhatod..... ;]

    Szerk: Megtaláltam, van egy Tierra szétszedős teszt. Hasonló mint a Tierra feeder.
    Itt egy kép, bekarikáztam, ez a retesz, ami alatt van egy kis spirálrugó. Az ugrott ki neked, tuti.
    Azt kell betenni ez alá a retesz alá, van egy válla alul, oda feküdjön fel a rugó.
    Itt a teszt, leírja, fotózza a sporttárs is a hibát, ami a felkapókarnál van, és említettem én is. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Bocsi lejárt a szerkesztési idő.
    Nem is láttam ezt az előketartót, de szerintem rendelek akkor......
    Na, viszont Okuma Custom Black Feeder orsó is akciós a Pecaplázában [link]
    Ezt megtaláltan..Ha valakit érdekel. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz galervin93 #71743 üzenetére

    Igen, köszi, a bajom hogy két részes.
    160cm szállítási hossz fölé nem igazán szeretnék menni. Ez a méret amit még el tudok pakolni trükközés nélkül.
    Jelenlegi, vagyis inkább a várható üzemanyag árak mellett nem hinném hogy nagyobb autóm lesz, sőt, lehet egy villanyos bringa, vagy sima bicó lesz jövőre a jármű pecázni járáshoz.... :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Spoon16 #71747 üzenetére

    Ja, köszi. :)
    Elvileg van egy Leeda klón botom, egy Silstar Yokozuna RC10 [link]
    Erről sok helyen állították hogy Leeda GT klón, ugyanaz a blank.
    Mondjuk már bánom hogy a legerősebbet vettem, a 3,6m-es 80gr-ost.
    Finom bot, de finomabbra számítottam.
    Annyi tippet adtok, itt, meg privátban is írtak többen, hogy most már tényleg csak vakarom a fejem. :D
    De ez tényleg tetszik, spicc is van hozzá, úgy nézem. De gyanúsan olcsó. :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz PpenoO #71763 üzenetére

    A Master Carp Pro, a másik amit ajánlottam.
    Szerintem ugyanaz nagyjából a két orsó, a folyóvízre adaptált változaton mélyebb a dob, több zsinórt elnyel, az orsó test színen kívül ugyanaz lehet. Ez nem baj, mert legendásan bevált a típus.
    Szóval azt ajánlom, a Master Carp Pro LCS orsót.
    Ami még bizonyított típus, az Okuma Longbow [link]
    Nincs kerek, feederes zsinórklipsz, illetve nem feeder dobos, alátétzsinór kell, amúgy örök élet (+1 nap) amit kibír.
    Ha ajándék lesz, ezért ártatlan módon rákérdeznék, mi a véleménye a gyorsfékes orsókról.
    Ez esetben egy Okuma INC-6000, vagy egy Döme Fine Carp 6000 is jó döntés lehet.
    Ebben az akciós időszakban beleférne mindegyik a keretbe. Esetleg egy Nevis Primus Feeder.
    Csigás hajtómű miatt szebb a zsinórképük, ha nem távdobás a cél, akkor nem ad nagy prioritást mondjuk ez a tulajdonság, de szemre is tetszetősebb egy ilyen orsó zsinórképe. :)

    Szerk.
    Más téma. :)
    Spoon16: Bogarat tettél a fülembe, ezt a topikot is átfuttattam a keresővel, meg közösségi pecás oldalakon is kutakodtam, mit írnak a Leeda botokról.
    Arra jutottam, amit ajánlottál, lehet kevés lenne már egy ötös pontyhoz. Elkezdtem nézegetni a típusokat.
    Érdekes, mennyire hasonló a két bot, súly, dobósúly....: [link] [link] Persze lehet csak véletlen.
    Mindenesetre ha valaki spiccet keres Leeda botjához, nézze meg: [link]
    Ha ugyanaz netalántán, akkor egy fél Leeda spicc áráért egy 3db-os készletet kap, amiből az egyik nagyobb gyűrűs spicc. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz musli26 #71785 üzenetére

    Pecaplázán most lesz, meg egy csomó más helyen is szerintem.
    Elvileg az utólsó péntek a hónapban a Fekete Péntek, de sokan előbbre hozták
    Pecapláza holnap, 23.-án..őőőő..vagyis gondolom jó két óra múlva küldi ki az akciós ajánlatot.
    Feliratkoztam, de eddig sosem vettem náluk ilyenkor semmit, a beragadt és kifuttatandó készletet árulják ilyenkor. Ami jó termékük van, és amúgy is megveszik, azt sosem akciózzák. Napi akcióból szoktam tőlük rendelni, év közben.
    Ha lesz helyben Szákó mesternél a szokásos (-20%) akció, akkor azért elmegyek, körülnézek, valamit veszek. Aztán az is lehet hogy rendelek webáruházból, ha meglátok valami jót. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Pecapláza BF 2021, most küldték ki: [link]
    Meg kaptam egy ezer forintos kupon kódot is, ugye aki regisztrált, adnak.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Horvi #71806 üzenetére

    Igen, én is ezt rendeltem.
    Nem igazán találtam más kedvemre valót, beledobtam még a kosárba egy ilyen kis orsót, a 30-ast [link].
    A kis üveg 3m-es Dam Onliner telepickeremről is leszedtem a Silstar orsót, annak a helyére jó lesz. Annál gagyibb nem lehet....... ;]
    Így 10e. fölött lett, még az ezres kupon beváltása után is, így ingyen szállítás is játszik.
    Nem találtam semmit amire rámozdultam volna, az előketartón kívül. :)

    Szerk: De jó hogy nem tököltem tovább, mire kifizettem bankkártyával, megjött a visszaigazolás, el is tűnt a kínálatból az előketartó.
    Ha valaki kíváncsi, ez [link] volt, 4890Ft-ért.
    Ugye aki ráér egész nap a gép előtt ülni....... :P
    (Vicceltem, nehogy komolyan vegyétek, júl 27. óta, lassan 4 hónapja vagyok táppénzen, meg ez az év tuti kimegy.....Eléggé nem hiányzott, de nem tudok mit tenni.)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Spoon16 #71811 üzenetére

    Köszi, sikerült megrendelni, meg ki is fizettem a bankkártyával.
    Utána tűnt el azonnal az akcióból, szerintem ha nem teszem be az elején a kosárba, utána meg nézegettem fél órát találok-e még valamit, nekem sem kerül.
    Annyira nem fontos, inkább csak a kíváncsiság. Meg a marketing, ugye akció, meg egy ezres kupont is adtak...Kíváncsi vagyok milyen ez az előketartó, eredeti árat nem adtam volna érte. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Van egy ilyen orsóm félretéve: [link]
    Mikor bejött ez a széria, akkor vettem. 2,4m-es pergetőbotra nagy lett, félretettem.
    Szerintetek egy 5m-es bolognai botra is nagy lenne...?
    Így rátéve kissé nagyollom, mert a bólókra mindig kisebb orsókat raktam.

    Van egy Nevis Nuovo Bolo 5m-es botom. Se nem márkás, se nem könnyű, viszont mindent (is) kibír. Idén annyiszor beakadtam vele a (Rábcán) fejem fölött lévő akácfába..Sajnálni nem kell. Nincs szívem kiselejtezni, viszont a rajta lévő 30-as Okuma Aurát selejtezem, mondjuk szívem szerint földhöz vágnám, de tudok én magamnak parancsolni, elajándékozom (Gyerek hátha örül neki). Minden, de tényleg minden pecánál a dob alá tekerte a zsinórt. Minden bolos peca szereléssel végződött.
    Na mindegy, valahova el kellene használni ezt az orsót, az a baj, akkora mint más orsóból az ötvenes. :U
    Valamikor le is fotóztam, előkotortam a régen feltöltött képek közül, egy Spro 50-es nyeletőfékes orsó dobja nagyjából (1mm difi) ugyanakkora mint a negyvenes Siennájé.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz PpenoO #71826 üzenetére

    Őszintén szólva nekem nem tűnt fel. Drága orsóim nincsenek, max 30 ezresek, de a legtöbb a tízezres kategória. Igazából mindegyik valamennyire kotyog. Egy ideje nem is figyelem, természetesnek gondolom. A fogantyút abszolút nem is figyelem, a tányérkerék csapágyazását szoktam megmozgatni.
    Ha nem vagy vele elégedett, küldd vissza, ha most jött, indoklás nélkül visszaküldheted.
    Amik nekem vannak orsóim, azokhoz képest nekem tökéletes. Az Okuma, amihez hasonlítod a futását, az egy csigás dobemelésű orsó, ez meg ugye kulisszás.
    Amik nekem vannak orsóim, én azt vettem észre, hogy a kulisszás orsót kicsit könnyebb tekerni, könnyebben szalad. A csigás orsó leheletnyivel nehezebben szalad, viszont simábbnak, stabilabbnak érzem a futását.
    Küldd vissza, ne cserélj fogantyút, ha már ilyen az első benyomás. :K

    hermanyi mester: Atya úr isten, ez sár, vagy etetőanyag a dobon?
    Ezt rakós boton használod...? ;] Mintha alul lenne töltve zsinórral.... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tegnap délután rendeltem a Pecaplázából BF akcióban. 5 munkanapos szállítást jelöltem be.
    Mondom jövő héten megjön. GLS küldte estefele a mailt, holnap hozzák.
    Azt hittem el lesznek havazva a rendelésekkel... :)
    Mondjuk ha mindenből 20% engedményt adnak, tuti több mindent rendelek. :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na, megjött a csomagom, a MAP előketartó.
    Komoly, már a súlya is... :D
    Meg kell tanulnom egyforma hosszú előkéket kötni........ [link]

    Másik Black Friday-os rendelésem egy Arno nyeletőfékes orsó: [link]
    A 30-as méret máshol egy 20-as orsónak felel meg, de pont ezért rendeltem, a súlya sem nagy. Pickerre szeretném tenni. Árához képest egyben van. A rajta lévő felirat alapján (Még át sem matricázta az Energofish) sikerült is beazonosítanom, ezt a szériát forgalmazta jó pár éve az ABSF is, "Hiboy" néven. Ezen a néven most is rátalálni. [link] Aliexpressen is árulják.
    Ha valakinek nincsenek nagy igényei,(kocapecás mint én) nyugodtan rendelhet az akcióból, amikor az ABSF forgalmazta, eléggé strapabíró orsó hírében állt. Nem szedtem szét, írnak 6,9,meg néhol 10 csapágyat, ez tuti hülyeség, de tekerés alapján azt mondanám, ahol kell, ott bent lehet az a 3-4 db. Erős felkapókar, határozott kattanással akad meg lehajtáskor, erős a rugó ami visszaváltja, minden recsegő hangos, simán fut. Árában rosszabbra számítottam, na. :D Árkategóriájában lévő Silstar orsókat veri, jobban összerakták.

    Szokásos szépen leragasztott dobozban küldte a pecapláza, tele a levegős fóliával, minden szépen dobozában sérülésmentesen. Előketartó is gyári dobozában, fóliában.
    Levásároltam az ezer forintos BF kupont, de ez után is kaptam egy ezres kupont..... :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BlackmMmDog #71905 üzenetére

    Ne vigyetek kísértésbe.....
    Oda találok magam is....... ;]
    Elmentem Szákó mesterhez (Szákó Horgászcentrum, Kapuvár), itt is BF dúl, -20%.
    Pergető orsókat nézegettem, egy elsőfékes orsót akartam még, match/bolo felhasználásra.
    Egy Daiwat ajánlottak, alsó kategóriás, 15e. ft alatt. Majdnem hoztam is el.
    Aztán a polc végén volt egy szép fekete orsó, megtekertem, megnéztem a féket...
    Ő kell nekem érzésem támadt. Ára így akciósan egy családi pizzázás ára.
    Jó, lesajnált márka, de szerintem szépen fejlődött az elmúlt években.
    Na, ő tetszett meg: [link]
    Pont kézreálló méret, kis kompakt, széles dobbal, kerek klipsz.

    Amúgy múltkor írtam, Light feeder botot akarok még nézni, de úgy látszik mindenki keményvonalas feederező felénk, gyakorlatilag MH vonaltól indul felfele sokikszig.....

    Átmentem másik boltba, ami igazából kisállatbolt, mellette horgászcikkből a Silstar vonal fut. Volt 3m-es Silstar RC10 feeder kirakva, 45gr-os, amit múltkor linkeltem, hogy minden paraméterében ugyanaz mint a Leeda egyik 20 ezres botja. (Pár napja linkeltem mindegyiket, ha valakit érdekel olvasson vissza)
    Megmondom őszintén, nem tetszett, ebből a szériából van 3,6m-es 80gr-osom.
    A 3m-esnek szinte ugyanolyan vastag a blankja a nyél fölött.
    Gondolom a Leeda is ilyen lehet. Mellette kirakva egy Eurostar Master Class picker volt, szintén 3m-es. Egyértelműen karcsúbb a picker..Pedig jó pár éves széria.
    Az a baj, Leeda botokat nem forgalmaznak felénk, csak rendelni tudnék.
    Amit nézegettem eddig, meg okosságot mondtatok, jelenleg vagy valamelyik Leeda botot venném, vagy Tubertini Trinity sorozatból.
    Döme Pro methodot elengedtem, utána olvasgattam, írják hogy sárgul a fehér színe egy idő után.
    Vagy egy háromrészes 3,3-3,6m-es, vagy egy kétrészes 3m-es Light bot kellene, ha lehet 30e. alatt. Az összeg elvi határ természetesen, azért föléje tudnék menni.
    Fontos hogy lehessen venni hozzá spiccet. Ezért pl. Energoteam botok kiestek.
    Ja, ráérne tavaszig, azért nézegetek mert ráérek,( jobban mint szeretném) másik meg most hétvégén vannak az akciók. és tavaszig valószínű minden felmegy 10-20%-al, de nem legyen igazam.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Carp Zoomnál is akció van, hétvégén mindenre - 20% [link]

    "Ismét elérkezett a Fekete péntek webáruházunkba!
    Az akció csak hétvégén tart, garantáltan a legjobb árak!
    November 26-tól 28-ig minden webáruházban szereplő terméket 20% kedvezménnyel adunk.
    Azért, hogy tovább fokozzuk az akciót, vásárlás után 10%-ot pontok formájában jóváírunk, amit következő vásárlásánál felhasználat. Ha még ez sem lenne elég 15 000 forint feletti vásárlásnál ingyenesen szállítunk, ajándék szájmaszk és naptár is kerül a csomagba!"

    Kiszel Tünde naptár...? ;] Már rendelek is..!

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jjohn #71911 üzenetére

    Köszi! River Feederem nekem van, kb 3-4 éve ilyenkor Fekete Pénteki akcióban vettem. (12 ezer volt akkor akciósan, nem bántam meg.)
    Kizárólag a Rábán használom, mikor beküldök vele a sodrásba egy megtömött folyóvízi kosarat, mintha egy tégla csapódna a vízbe, akkorát loccsan. Bírja, erre való.
    Method feeder volt a kezemben, de "durung" botjaim vannak, én most valami finomat szeretnék.
    Ha folyóvízre keresel botot, ennyi pénzért nem találsz jobbat a River feedernél. Erős bot, mégis azért van benne rugalmasság is. Ebben az árkategóriában még a Nevis Vanity "sokikszes" verziói vannak, amik szerintem alkalmasak folyóvízre. Magasabb árban Manta Evo-XT, H, vagy XH. Állítólag sima H is bírja a 200gr-os kosarat..... :K
    Amúgy olvastam olyanok véleményét, akik használták az Energos River Feedert, meg a Döme féle folyóvízi feedereket is. Szinte kivétel nélkül az Energo-s botot jobbnak ítélték.
    Vannak jól sikerült szériáik. Könnyű megismerni őket, nincsenek benne a BF. akcióban, meg a napi akciókban sem....... ;]

    Szerk: Nem tudom felétek milyen idő van, itt Nyugat Mo.-on esik a hó. Nem havas eső, hó esik kb fél centi van. Idei télen első, mondanám, de még nincs tél.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz KunEmber #71923 üzenetére

    Köszi szépen.
    Én vigyáznék a cuccaimra, csak nem sikerül. Ez az egyik oka, amiért nem veszek drága holmit. Eldől a letámasztott bot, rálépek a spiccre.....Összetolásnál elhajtom a bolon a gyűrűt....Lusta vagyok botzsákkal szöszölni, be vannak ömlesztve a botok a csomagtartóba..... Kanyarban rájuk dől a vödör..... :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jjohn #71934 üzenetére

    Nekem írtad?
    Akkor kösz. Néztem, de nem akarok ET botot. Nem igazán lehet hozzájuk spiccet rendelni, meg az egytalpas keverőgyűrű ami nekem aggályos. Tegnap volt róla pont szó, én tényleg eléggé fakezű vagyok, képes vagyok szétszedésnél elhajtani egy egytalpas gyűrűt. Nem tehetek róla, asszony szerint nem érzem mekkora erővel fogok.

    Lássátok, milyen állhatatos vagyok. Voltam horgászboltba. Szákó mesternél. Volt náluk egy jó kis BF roham, mondták még a reggeli kávézásuk is kimaradt...
    Újságért ugrottam be, mondom már lehet decemberi Magyar Horgász (Minden hónap utólsó péntekén jelenik meg). Nem volt.
    Körülnéztem. És nem vettem semmit. Büszke vagyok magamra. :K :B
    Amúgy ahogy körülnéztem, mintha megint válság jönne, nem pakolták meg a felső kategóriás botokat, orsókat. De míg ott voltam, két tízezres Döme orsó(Carp Fighter LCS )elment. Úgy nézem más is azt a kategóriát veszi, amit én. (Legtöbbször)
    Egy Fine Carp 5000 orsót nézegettem, 20-ért lenne most. De lebeszéltem magam.
    Azért utánam szólt az egyik eladó srác, ha eszembe jutna valami, nekem még hétfőn is áll a BF ajánlat. Úgy is, ha valamit rendelek, ami nincs nekik. Jáááj.... :U


  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz vrob71 #71939 üzenetére

    Nézd meg, hátha van a méret ami neked kell: [link]
    Mondjuk itt szélesebb mérettartományt leírnak. Azt sugallja az oldal, hogy bármelyik partnerboltba rendelhetik. [link]

Új hozzászólás Aktív témák