Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Mivel mondtátok hogy szívesen olvassátok kis "élménybeszámolóimat", bevágnám ide is. Eredetileg FB Rábai horgászok! csoportba írtam, de ide is bevágnám.

    "Nem Rába, de vízrendszere....Talán belefér ide... :) Minap a Rábcára mentem föl (Kapuvárról nekem felfele van), untam a telepített tavi pecát, vadvízre vágytam. Örömmel láttam hogy engedik a vizet, jó a vízállás. Beetettem egy fél kilónyi csemegekukoricával dúsított Dovit epres etetőanyagot, aztán egy kis kompozit 4m-es Boloval nekiálltam úsztatni. Egy szem csemegekukorica volt a csali, 10-es horgon. Másodszor úsztattam le talán a duci folyóvízi úszót, amikor megállt, és lesüllyedt....Na akadtam, mondom, és meghúztam. Megindult az "akadó", annyira nem is erőltettem a kis horoggal, hadd fáradjon. Olyan 2kg forma pontyot szákoltam. Na, mondom, akkor had menjen a móka, betettem egy feedert wafterssal, meg mellette úsztattam. Nem kellett 5 perc, megint ponty volt az úszós boton, sajnos fárasztás közben feeder is kapást jelzett, azon egy tenyeres keszeg lett. Mondom nem lesz ez így jó, feedert félretettem, csak úsztattam, nem akartam hogy összeakadjon a két zsinór. Nem akarom ragozni, a következő két óra nagyon jó peca volt, kb 5 percenként fárasztottam. Egyszer szakadt az előke, másik horgot tettem. Látszólag minden oké volt a horoggal, éles is volt, a hal megakadt, de 10-20mp után minden leakadt. Pár leakadás után horgot cseréltem, helyreállt a rend :) megint szákolhattam. Minden fárasztás után beszórtam egy marék kaját. Mire elfogyott az etetőanyag, a kapások is megritkultak, sőt kapás sem lett. Összepakoltam, vigyorogva hazajöttem. Tegnap is kimentem, ugyanarra a helyre, ugyanúgy minden....Órákat ültem, egy kis kárászt fogtam. Hát igen ilyen a vadvíz, jókor voltam jó helyen. Megszámoltam, a telefonommal 7db pontyot fotóztam, de volt pár amit csak visszaengedtem, nem fotóztam. Egy kiló körüli kárász is jött, meg volt pár leakadás, egy meg megtépett. Persze a tépés is az én hibám, láttam hogy az előkezsinór egy helyen meg volt tekeredve, kissé összeugorva, de lusta voltam cserélni...Így jártam. :) Egy hal sem került haltartóba, mindegyik szabadon lett engedve. Ugyan nem volt pontymatracom, de a füvön sem szenvedtek sérülést a halak. Egy kivételével egyik sem lehetett még horgon, egyiknek láttam sérülést a szájában, de az sem biztos hogy horogtól lehetett......
    Csak azért írtam le, hogy a nagy Rábán kívül is lehet szép élményekkel gazdagodni.....
    Akkor görbüljön mindenkinek!"

Új hozzászólás Aktív témák