Új hozzászólás Aktív témák

  • zsola32

    őstag

    szombati peca:
    egyedül indultam neki a horgászatnak, a lányom mégsem jött velem, inkább kreatívkodott az anyujával...
    bepakoltam kedvenc kínai táskámat, 2 feeder, 2 pergető, és süllőzős botot vittem magammal.
    még pénteken átválogattam a gumihalaimat, illetve a wobblereket, sok minden kikerült a dobozokból, és néhány nagyobb gumihal bekeült helyette. (Sandra gumihalak)
    2 feederel kezdtem a pecát, fél egy körül már vártam a halakat.
    a spro kixx mellé a supernova carp feederre esett a választásom.
    mióta megvettem nem sikerült vele termetesebb halat fognom, a 1.5 ozos spicccet lecseréltem 2 ozra, a kosarat 30g-ról 35g-ra emeltem
    az első óra moccintás nélkül telt el, majd a suprnován elindult a nyeletőfék, elég komótosan húzta a hal, a bevágásig nem tudtam volna megmondani, hogy mi van rajta.
    kb. 10 perc fárasztás után kifogtam egy 5.0kg-os tükröst, és végre a Supernova is látott halat.
    apropó supernova...
    igazi pontyos pálca, rendesen őrölte a hal erejét, mely egy érzékeny spiccel elég jó párost alkot.
    fél négyig két rontott kapáson túl, nem történt semmi, még a pergetőket sem vettem elő.
    (felesleges is volt elvinnem őket, mivel nem fért bele az időbe a használatuk)
    aztán ismét elindultak a pontyok, kb. 20 percen belül mindkét pálcámat "megtépték a halak" elvesztettem a kosarakat, a horgokkal együtt.
    gyors szerelés a lemenő napban, persze egy +kosaram volt, így a Spro ment a botzsákba, a Supernova vissza a vízbe.
    és akkor...megjött "életem második legnagyobb potyesza" 7.2 kg mért súllyal.

    A Supernova nagyon szépen dolgozott, szívesen átélném még1x azt a bő 15 percet

    közben előkerült a süllős pálcám is, próba cseresznye alapon, de sajnos akkor este elkerültek a süllők.

    vasárnap még tervezgettem a következő pecámat, de jelenleg mifelénk szélvihar van, esik az eső, és 4 foknál nem mutat többet a hőmérő.
    lehet hogy a szombati peca volt az utolsó feederes napom az évben?

    a pontyshowra idén sem jutottm el, néhány apróságot rendeltem azért a Walterből, amit felénk nem árulnak a pecaboltban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák