Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szeleya

    tag

    válasz GoodSpeed #54 üzenetére

    Èrtem amit mondasz. Pl tökre megèrtem azt, aki lízingel autót (vagy rèszletre veszi). Nem egy ilyennel találkoztam èn is. Euróban kapták a fizut. Úgy voltak vele, hogy hülye lesz most kifizetni 20000 eurót (330as árfolyamon) amikor 200 euró a törlesztő. Az infláció ès az árfolyam romlás miatt, ha most beváltja az eurót, az 6,6m. A teljes futamidő végén meg kifizet 8millát összesen. Ha meg kèsöbb váltja be, akkor kap 8,6ot az euróèrt. Ez tök èrthető. (Èn is így vennèk autót, hiába tudnám kifizetni egyben) Egy NPV/IRR számítás jó kiindulási pont.
    Az előfizetèseket is megèrtem (bár èn nem vagyok a híve). Èn azokról az emberekről beszèlek, akik 3an-4en laknak egy szobában (2 felnőtt, 2gyerek). A gyerekek lábáról leszakad a cipő. Szar fizetèst kapnak (sajnos láttam nem egy bankszámla kivonatot), de kell az iPhone. Nem azokról beszélek akik rèszletre veszik, hanem azokról akik a rèszleteket se tudják hónap elejèn kinyögni. (Ha kerestek ketten 300.000ft-t, el kell tartanod 2gyereket, akkor sajnálom, de ne az 500.000fts telefonokat nèzegesd.)
    Hasonló a helyzet az autók esetében. Elhiszem, hogy nagyon jó a Csillag,4karika,vese. De ha nem tudod feltartani, akkor nem való neked.

Új hozzászólás Aktív témák