Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Szeleya #51 üzenetére

    Ismertem a 90'-es években olyan jól menő könyvelőt, aki meg tudta volna venni a Suzukit egy összegben is, mégis hitelre vette.

    Aztán van másik dolog. Amit mondasz az egyébként igaz, de fogyasztói társadalomban élünk. Sok ISP így láncolja magához az ügyfeleit 2 évre. Jól jár az ISP 2 évig fixyen van egy ügyfele, jól jár a gyártó, mert eladott egy iPhone-t, jól jár az ügyfél (abban a pillanatban, mikor még nincs kint az újabb modell), mert kapott egy iPhone-t, amit nem tudott volna megvenni egy összegben, így meg kinyögi. Igen, nyilván az utóbbi járt legkevésbé jól, mert két év múlva még mindig ezt nyögi és kint lesz az iPhone 16 -is, az övé meg már a 15-nél elavult.

    De ha úgy járnának el ezek az emberek ahogyan írod akkor: rosszul járna az ISP, mert emberünk bármikor dobbanthatna (feltéve, hogy nincs hűsége ugye :D, meg mondjuk van alternatív, előnyösebb szolgáltató), rosszul járna a gyártó is, mert elég érezhető veszteség lenne százalékokban mérve... emberünknek meg sosem lenne iPhone-ja, hogy jó lenne e ez neki, vagy sem az tőle is függ. Nekem pl iPad-em volt, iPhone-om meg sosem, iPad is azért mert 2018-ban azt tartottam a legjobb ár/érték arányúnak, tekintve, hogy a 120K-s Huawei Medipad M3 8.4 (Premium kiadás), megjelent az Android 6.0-val, kapott egy Android 7.0-t és azzal le is zárta a gyártó a támogatását. Soha többet Huaweit felkiáltás mellett váltottam Apple-re.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák