Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #904 üzenetére

    Igaz hogy a nagy átlag olyan mélyre teszi a fire box -t mint ahogy te tetted, de nálad szerintem a fő baj hogy maga a tartályod átmérője kicsi. Szerintem ha magasabbra tetted volna a fire box -t és a tetejétől számolva 5 - 7 centi mélyen vágtad volna ki a fűst alagutat akkor már jobb lenne a helyzet. Mert úgy nem kapná a tartályod azt a hirtelen hőt és lángot, én is így tervezem hagyok egy 5 centis részt ami felfogja majd a lángokat.
    Tudom hogy kegyetlen meló, de ha van nagy flexed és jó pár korongod akkor én levágnám a dobozt és legalább a tartály feléig engedném és vagy betennék egy 5 - 7 centi széles acélt lángfogónak, vagy maga a platét alakítanám át hogy a belépő résznél lenne egy nagyobb szög hajtás. hasonlóan mint a képen.
    Bár így utólag belegondolva, lehet hogy elég lenne csak a platé - d elejét kivágni és egy dobozt vagy egy lemezt cirka 45 fokos szögben behegeszteni, az megfogná a lángokat és a hirtelen hőt is. Talán ez egyszerűbb megoldás és nem látszódna az utólagos beavatkozás sem :DDD
    Nem kell elkeseredni hogy elsőre nem sikerül a smoki, szerintem az enyém is alaposan pirítani fogja a húst és kell majd módosítani, de a végén csak összejön majd a tuti szerkezet :DDD

Új hozzászólás Aktív témák