Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Dottore #81045 üzenetére

    Pont ezekre értem, hogy elenyésző különbség tud lenni, amik nem hiszem hogy sokat számítanának.
    Itt egy SLX szétdöntve, ami híresen az egyik legjobb fék a tesztek alapján is:

    Ez meg egy M542, deore:

    Attól tekintsünk el hogy a dugattyú az SLX ben kerámia, mert eddig kerámia munkahenger nélkül is csináltak jó fékeket. Tudom, hogy nehéz lesz, mert ráadásul szép fehér. :P
    De van bontottban egy halom avid, meg mindenféle szemét amit szétszedtem, régi hayes nine tól elkezdve már azt sem tudom hogy mik, és nem látsz bennük hatalmas eltérést, a karmantyú főleg kb mindben ugyan olyan csak a dimenziók egy picikét eltérőek. Egy két fék volt csak ami nagyon különbözött, magura marta, louise nak voltak óriási munkahengerei pl, de ne ilyen szélsőgéses helyzetet nézzünk, hanem pl egy jelenleg futó shimano patella, vagy avid.
    De az ásványi olaj meg a DOT közti vita is marhára érdekes. Itt van egy jópofa cikk: DOT Brake Fluid vs. Mineral Oil
    Itt pl nagyon érdekes hogy a magura royal blood 120 fokon forrt nekik, tehát kb olyan mint egy 1.1 baros hűtővíz az autóban. Ami elég nevetségesnek tűnik, mégis működnek a magura fékek. Én egyszer az MT fékemmel lilára égettem egy avid hs1 es tárcsát, és alig lett puhább a fékkaron a felkeményedési pont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák