Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lsebestyen

    addikt

    válasz fulton #259577 üzenetére

    Én szerdán mentem egyet, nem tudom mi volt velem, de már 70km után brutál izomfájdalmam volt, ilyeneket akkor szoktam érezni, ha nagyon rakom neki. Aztán másnap mentem egy érzésre erősebbet de kb el sem fáradtam. :F

  • flash-

    veterán

    válasz fulton #259577 üzenetére

    hát egyik oka szerinttem az az hogy a pulzusra edzés nem teljesen pontos , amikor ugyanolyan pulzussal megyek ugyanott akkor szélcsendben, akkor sem ugysnannyi a sebesség, vagyis egyiknap mész 170es pulzuson és x watt lesz amit leadsz,másik edzesnap pedig 170es pulzuson ettől eltérő lesz.Nincs wattmérőm de a sebességből következtetve meg abból hogy a pulzus sosem ugyanannyi.
    meg valamikor ugyan azon a pulzuson jobban fáj mikor haladósan megyek,valamikor pedig alig érzem a lábam.
    persze ha mindig másfele mész ugyanazon pulzuson, teljesen más lesz a hatás,nem mindegy hogy 10% emelkedőn mész 170 pulzussal ,vagy 2%-os lejtőn-síkon.

    Aztán ott a heti - havi,stb. edzésmennyiség, nemhiába szoktak blokkokban edzeni,illetve "pihenő" hetet tartani.
    hannincs meg a periodizáció vagy a kellő pihi, akkor csak összeadódik a fáradtság, és azért is van hogy egyszer nehezebb -egyszer könnyebb,illetve a pulzus változás is ezt követi.

    nem beszélve az általános fáradtságról ami mind hozzáadódik az edzés faradtsághoz,úgymond az össz fáradtságot egybe kell valamilyen szinten kezelni.
    pl lehet hogy nem edzettel sokat,de sokat dolgoztal mumkahelyen,volt egy hosszu bevasarlas sok setaval, fűnyiras, akár konnyu hazi munka.. ezek mind osszeadódnak és kihatnak az edzésre. Nem vagyok edző ,nincsen edzestervem,de mivel heti 2* tekertem (akkor viszont keményeket) az én életvitelembe ez pont belefért és hatása is volt hiszen azt szokták mondani hogy mindig csak annyival terheljük a szervezetet amivel már épp kiváltunk srimulust(na azért párszor ezt jóval átléptem,volt is baj másnap)

    mimdenesetre a szervezet egy adott ingert meg tud szokni.
    ha minden edzésen csontra ugyanannyi wattal mennél ugyanannyi ideig, semmi fájdalmad nem lenne,de mivel pulzusra edzel ami változó,ezért az edzésen leadott teljesítményed is mindig eltér ami persze nem baj,sőt!
    over-under pl. egy gyakori edzésmódszer

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák