Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Friczy

    senior tag

    válasz Fall-N #257601 üzenetére

    tudtommal nem 60+-os mamák és papák járnak ide a fórumra.
    Nana... :)

  • f4lcon

    őstag

    válasz Fall-N #257601 üzenetére

    Én csak leírtam, hogy az az általános tendencia, hogy szorul kifelé a trekking a gravel javára.
    Én meg leírtam, hogy 1) nem tudod mire alapozni ezt a dolgot, és 2) tévedsz

    az európai piacon az eladott trekkingek darabszáma az elmúlt 2 év átlagához képest is NÖVEKEDETT. amire én alapozom ezt a kijelentésem: a 2022-es CONEBI riport. a trekking tehát nem szorul ki semminek a kárára, sőt, az állításoddal ellentétben növekszik. És azt is megmondom miért növekszik: azért, mert olyan vevő réteg van jelen a piacon, akiket te az életkorodból és az élethelyzetedből fakadó szűk mintavételezés alapján nem látsz (például az 50-60+ vevők, vagy az összes nő) és nem tudod jól megsaccolni, hogy ezek a vevők mennyi kerékpárt vesznek meg, és milyen összetételben.

    bónusz: te azzal jössz, hogy ez itt egy "szakmai" topic. megsúgom, hogy nem, nem az. ez itt egy lelkes amatőrökből álló csoportosulás, akiknek a szakmához nagyon kevés köze van, már ami az értékesítés részét illeti - tisztelet azon pár kivételnek, akik tényleg benne dolgoznak.

    az, hogy mit használsz, vagy mit nem, az egyébként lényegtelen. már az első pillanattól kezdve csak azzal a kijelentéseddel foglalkoztam, hogy szerinted a gravel kiszorítja a trekkinget. ez nem igaz, a gravel a montit szorítja ki egyébként, ha kíváncsi vagy a számokra.

    engem az sem érdekel, hogy a trekking valóban svájci bicska-e vagy nem (egyébként igen, az) és/vagy van-e olyan felhasználás, amire az a legjobb (van, csomagos túrázás, a nevéből ered)
    sokan azért vesznek trekkinget, mert 1) nem tudják mit akarnak és az üzletben ilyenre beszélik rá, mert ezzel a legkisebb a tévedés veszélye 2) tudják mit akarnak, de nem engedhetnek meg maguknak 3-4 cél eszközt, így vesznek egy kompromisszumos megoldást és 3) tényleg a trekking számukra a legjobb megoldás a felhasználást illetően.

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Új hozzászólás Aktív témák