Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #243335 üzenetére

    Az jó hír, ha a vékonyabb S-Works is jól bírja. Én anno 2 év alatt asszem 3 gumit vágtam ki, szóval nekem muszáj valamilyen megoldás erre, amióta vágás ellen védett gumikat használok, azóta nincs is baj, de általában nagyon drágák és már nincs kedvem erre az öreg bringára sok pénzt költeni. De remélhetőleg a Vittoria Universal tej megoldja a gondot. Eddig Stan's-t és valami Stan's-hoz hasonló román tejet használtam, a maga idejében tényleg a legjobb volt a Stan's, mert szúrásos defekteket tökéletesen tömít, de szerintem már nagyon eljárt az idő fölötte:

    - eszi a gumikat, gyakran az oldalfalon átszivárog, habzik
    - eszi a tire inserteket
    - korrodálnak tőle a küllő anyák és a felni is. Nem kellemes, amikor megeszi a küllőt és terepen kiszakad
    - a normális vízbázisúaknál hamarabb beleszárad
    - nagyobb szúrást vagy vágást nem képes tömíteni

    Ma már ezeket a problémákat egy kiforrott vízbázisú megoldja, pl. a Vittoria Universal.

    #243338 bardi: igen, a kisértezés engem mindíg vonzz, de nekem a Specialized gumik is kisérletezésnek számítanak és ha beférne hátul, az extra szélesség is előny. Ha nem fér el, akkor persze marad a Chaoyang. Abból is van 2.3" verzió, de sajnos az már 30mm+ felnire van optimalizálva. A Specializedtől mondjuk picit tartok, mert ugyanaz a fószer keverte ki a gumikeveréküket, aki a Schwalbe és a Continental vegyületet is kitalálta és azok nem valami jók nyári poros száraz terepen, a Maxxis érezhetően jobb ebben.

    #243340 Hasaggymeg: hálás lennék, mindegy milyen nyomáson méred le, mert te terepre is jobban felpumpálod, mint én :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák