Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz gulupeti #227564 üzenetére

    "Bár én csak egy fitness biciklivel tolom nem outival, eddig kétszer sikerült 30 feletti tempót mennem, annyira mondjuk már nem is vagyok fiatal. 30-as átlaghoz b@sszus már taposni kell rendesen. :D
    Ehhez az átlagtempóhoz, 150-155-ös átlagpulzus tartozott (ez akkor sok?), a teteje pedig ilyen 171-172 volt. 25-26 km-en tudtam ezt megvalósítani.
    Hosszabb távon, mondjuk 90 km-en 133 volt az átlagpulzus, max. 166."

    az hogy sok azt csak te tudod. ha máskor is ennyi ,főleg úgy hogy rendszeresen edzel akkor nem sok :) ha máskor kevesebb akkor sok :) ez a pulzus kb erre jó. korábbi tekeréseidhez képest látod magad hogy mi a helyzet.(nyilván ha rendszeresen edzel akkor idővel ugyanahoz a sebességhez-(mondjuk inkább hogy watthoz) alacsonyabb pulzus fog társulni, mert a pulzus az a terhelésre adott belső válasz,persze akkor is lehet nagyon alacsony ha vmi gond van, vagy épp magasabb jóval ha kimerült vagy vagy esetleg beteg)
    nagyjából a max pulzus 90% környékén (kb ez az lthr, az a pulzus ami a laktátküszöbhöz tartozik nagyvonalakban,de ezt könnyü lemérni mert az az intenzitáshoz tartozó pulzus amin már kezd égetni a lábad)lehet menni 1-2 órát max. (nagyon többet nem hiszem) és akkor ahhoz képest a 155 az pont jó ha a max pulzusod 172.
    de a zónák is egyéniek,vagy beméreted vagy magadnak feltérépezed :)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák