Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz varsam #147012 üzenetére

    50 km/1000 m sima egy enduro géppel is, én biztosan a nagyobb út felé mozdulnék. Nem zárod ki vele magad a parkozásból, lesz tartalék, mert bizony jó sok szart fogsz ugrani, mire menni fog rendesen, ahogy a letöréseket sem elsőre veszed szép érkezéssel. Részemről nagyon nem bántam meg a 160/155 gépet, nincs olyan hely, ahol a bringa lenne kevés, szerintem sok évig nem is lesz még. Segít a bénázásaimat túlélni esés nélkül, mászni is lehet vele, persze nem XC-s tempóban, de örömbringázásra tökéletes. Úgyhogy innen egy szavazat a 160 mm-nek (Canyon pro kontra dolgokat felcserélted).

    https://barbieripnk.hu/

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz varsam #147012 üzenetére

    A leírásnál és pro/kontrában felcserélted a spectral-t a neuronnal.
    Spectral-nál érdemesebb feljebb lépni a 6.0-ra az 5-ről (az már gx hajtás és már dpx2 tag van hátul (amin van pigiback) a dps-el szemben, illetve fékben is különbség van.

    A norco és a neuron közvetlen összehasonlíthatóak, ugyanarra valók és persze más világ mint a spectral.

    A lényeg, azt kéne tisztáznod mire akarod igazán használni, a rövidebb rugóutas 29" kerék, vagy a hosszabb rugóutas 27,5"-ös játék kell neked?
    Úgy is lehet mondani, hogy erdei túrára, tekerés orientált bringázásra nagy vadulás nélkül a rövidebb rugóutasok jobbak, azokkal is le lehet jönni szinte bárhol, ha nem célod a nagy letörések és ugrások kezelése.
    A spectrallal meg már keményebb trail, enduro, bikepark is játszik, amivel értelem szerűen fel is lehet tekerni, hogy utána igazán jól leereszd.

    Nekem a 6.0 spectral van már február óta, már jó sokat használtam így ennyi távlatból talán már mondhatok érdemi véleményt a hosszabb távú tapasztalatokról. 2 hete hazafelé Mariborból (bikepark) ismét azt mondtam az utastársamnak, hogy nagyon jó döntés volt megvenni ezt a bringát, mert már rengeteg örömet szerzett és minden alkalommal szerez nekem. Nekem a vásárlásnál az volt a cél, hogy egy olyan bringát vegyek, amivel lehet nagyot ugrani, parkozni, de ha nincs felvonó, akkor is bárhova fel tudjak vele jutni tolás nélkül. Ezt tudja is a GX eagle hajtás, ami valami zseniális, beváltotta a várakozásaimat, mindenhova felmegyek. Összességében az még kellemes meglepetés volt, hogy nehézkesebb tekerhetőségre és mászásra számítottam egy XC géphez képest, de annyival nem nehezebb lassabb feltekerni, ez kellemes csalódás. Nyilván a neuron már csak a súly miatt is könnyebben mászik, de én nem időre megyek, hanem hobbiból és élvezni akarom a bringázást.
    Mindezek mellett bírja a büntetést az ugrókon, a parkokban, brakebump-okon, sziklakertekben. A fox telók nagyon jól dolgoznak. A kis szerviz (olajak lecserélése) a fórumos legendákat cáfolva a foxban is gyerekjáték, a nagy szervizt meg márkaszervizre kell bízni.

    Amit írtál túra igényt arra én a rövidebb rugóutas gépek alkalmasabbak mivel nagy vadulást nem tervezel, de ott kicsit hozzácsapnék a büdzséhez és a neuron CF 8-re néznék rá, ami nem sokkal drágább a 7-től, de cserébe könnyebb karbon váz, GX hajtás, más kerék stb...
    De a norco is rendben van.
    Spectral-t akkor nézd, ha piszkálja a fantáziádat az izgalmas veretés lefelé és eleve azért mászol fel, hogy legyere.

Új hozzászólás Aktív témák