Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz 6030D #121420 üzenetére

    "Még mielőtt...: soha nem szállok le a zebránál, de lassítok előtte "
    Én megállni szoktam, és megpróbálom kivárni, hogy eltakarodjon a jónép. 3 féle kimenetel szokott lenni:
    1: eltakarodik a jónép, áthajtok, ezt szeressem a legjobban
    2: csak nem akarnak fogyni, leszállok, onnantól gyalog vagyok és pofátlan :D Mivel gyalog vagyok, ilyenkor már csak átengednek.
    3: megáll a jónép, hogy átengedjen. Ez a legveszélyesebb, mert úgy meglepődök, hogy alig tudok elindulni, vagy rosszabb, a másik sávból leszarnak, és el akarnak csapni :O (ugye szemből az autós azért áll meg a zebránál, hogy nézelődjön... :((( )

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • emiki6

    veterán

    válasz 6030D #121420 üzenetére

    Há nemtom, szerintem azé a külső sáv, aki a leggyorsabban megy (sebességkorláton belül) és azé, akinek előznie kell, de aki előz, az menjen csak vissza, ha előzött, aki meg tempomattal megy, az lehet, hogy kénytelen lesz lassítani. :P Amúgy ilyen nem lesz, nem szoktam biciklivel autópályára menni... ;]
    Ha a kresz nem különbözteti meg a zebrákat, akkor majd megkülönböztetem én. :)
    A szabályok meg különben is csak iránymutatások. Én általában megpróbálom megérteni, hogy miért az a szabály és ha úgy gondolom, hogy az adott helyzetben a szabály betartása indokolatlan, akkor saját felelősségre figyelmen kívül hagyom (pl átmegyek óvatosan egy piroson, ha látom, hogy nem jön senki, mint egy normális gyalogos. :D), mindezt teszem úgy, hogy ne zavarjam azokat, akik miatt a szabály van (a példánál maradva azt, akinek zöld). Figyelek, felmérem a helyzetet, használom a fejem és igyekszem nem úgy közlekedni, mint "az a buzi biciklis, aki...". Aki erre nem képes, az tartson be minden szabályt. :K
    És igen, senkitől ne várd el, hogy jobban figyeljen a te testi épségedre, mint te magad. Ez egy nagy igazság Mike Rowe-tól. :K (ne lépj le a járdáról körültekintés nélkül csak azért, mert neked zöld van, mert akkor jön a "nekem elsőbbségem volt, neki meg teherautója" sírfelirat...) :)

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák