Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meander

    tag

    válasz mdav88 #54212 üzenetére

    @Bazsee
    Úgy értettem, hogy ezek a gépek mind egyszerű kis bojleres gépek, aminek esetleg meg van pidelve a bojlere aztán valami meg kifolyik a pogácsára. De ezt csak akkor tudod meg, hogy pontosan mennyi, ha egy fejhőmérőt valahogy beletákolsz. A Silviánál pl. csapolás közben 2-3 fokot mozog a fej hőmérséklete (onnan, hogy indítom a pumpát - tehát még nincs víz a fejben, odáig hogy kész a dupla). Ezzel egyébként nincs nagy gond, de mégis mekkora mérnöki feladat lenne végig azonos hőmérsékleten tartani a vizet? Talán e tekintetben még azok a jobb gépek ahol a bojler 1-1 rajta ül a fejen.

    A javasolt e61-ek megint nem ez a kategória. R58 kb. 2000EUR ezért kapsz gondolom elég jó gőzt, de a kv főzése egy pidelt bojler meg egy kb. 5kg-os réz tömb, amivel el kell jojózni, hogy milyen bojler mellett mégis milyen főzési hőmérséklet adódik. A Rocket állítólag annyival megelőzi a konkurenciát, hogy ad egy silabuszt, amiből kinézegetheted az értékeket. Mindezt 2000EUR-t.

    A La Spaziale egyébként egy érdekes gép, de nem nagyon tudom mit is állít ott az ember a PID-en. A bojler vagy 5cm-el a fej mögött van attól teljesen elhúzva. Ha mester6 kimérte, talán meg tudja mondani. Egyébként talán még a DC mini van a legközelebb a maga 2500EUR-val, de még azt is meg kell pidelni, hogy ne egy tekerentyűvel állíts hőmérsékletet. Azt egyébként annál sem tudom, hogy hogyan is működik pontosan a fejbojler, úgy értem hogyan biztosítja, hogy a fejen ne szökjön el hőmérséklet... talán nem túl nagy tömeg a fej? Parci biztosan tudja...

    Na bocs nem akarom itt fárasztani a népet, csak elmerengtem...

Új hozzászólás Aktív témák