Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz Toobee #122007 üzenetére

    Köszönöm. :R Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem szentírás a 25-30 mp., csak alapesetként az jutott eszembe. Van egy listám, amiben feljegyeztem magamnak, hogy a különböző blendeknél milyen lefolyások váltak be a legjobban, csak most az előáztatás miatt ezeket mind újra ki kell tapasztalnom. Ez a része nem hiányzott a dolognak, de igyekszem a pozitív oldalát nézni: Az előáztatás tényleg jót tesz az ízeknek!

    @AbbyFranzen Köszi, akkor a lényeg, hogy ti is a kar felhúzásától számoljátok, előáztatás ide vagy oda. Engem az gondolkoztatott el, hogy például Rancilionál az Auber PID (nekem nem az volt, de láttam róla videókat) az úgy vezérel, hogy először x mp.-ig szünetelti a csapolást előáztatás miatt, majd újrakezdi a számolást és 25-30 mp.-ig csapol, tehát lényegében az előáztatást nem számolja bele a shot idejébe. Mara-nál viszont az előáztatás nem ilyen trükkös, itt folyamatosan építi fel a nyomást, ezért nehéz eldönteni, hogy tulajdonképpen mikortól indul a tényleges csapolás (amikor meglódul a mutató vagy amikor eléri a 9 bar-t vagy kettő közötti pillanatban valamikor...?).

    @AeSDé Team Ha nem probléma, lopom én is. :D Pont kellett egy ilyen formanyomtatvány... Igényes munka lett, gratula!

Új hozzászólás Aktív témák