Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zen42

    tag

    válasz sz.zs. #116085 üzenetére

    Természetesen, amit csak akarsz ez teljesen rád van bízva. :) A lényeg, hogy valami kevésbé harsány, inkább összetettebb ízű, de ne túl világos kávé legyen amivel úgy ítéled meg, hogy érdemes egy ilyen próbát tenni.

    Bazsee71
    Elvileg nem kéne beengednie a levegőt, sőt semmilyen gázt. A szelep általam ismert felépítése mechanikus, olyan mint egy légzőmaszk szelepe csak kicsiben (javíts ki a tévedek), ezért ha bármilyen gázt nem csak oxigént átenged befelé, akkor hibás. Viszont a zacsiknak mindig van egy kis rugalmassága és sokszor tapasztaltam sajnos, hogy befelé is áteresztenek.

    qvik27
    Nem én érveltem a CO2-vel mint tartósító szerrel, de tény, hogy ha CO2 van a zacskóban az mivel nehezebb mint a levegő, megvédi a babokat attól, hogy oxigén kerüljön a közelükbe.
    Az általad említett inertgázos védelemmel az a fő probléma, hogy a tapasztalat azt mutatja, hogy csak elodázza az elkerülhetetlent. Többen tapasztaltuk, hogy az ilyen kávé teljesen frissnek tűnik a nyitás pillanatában, de utána valahogy "behozza" az elmaradt időt. Ha fél év után nyitod ki a csomagot és nem használod el még aznap, drasztikusan elkezd ledögleni a kávé.

    verti1
    Egy percig sem vontam kétségbe, hogy a CO2 jó dolog a zacsiban, de ha nem tudod pótolni valahogy kinyitás után akkor csak vallás. :) Azt hiszed ott van és védi a kávét pedig nem. A harmadik-negyedik nap után már drasztikusan csökken, és kb két hét múlva teljesen leáll a CO2 felszabadulása és csak a mesterséges pótlás marad. Viszont éppen arra akartam rávilágítani, hogy normális fogyasztás mellett - és ha nem nagyon világos a kávé - ennek nincs igazán jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák