Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Carvus #8550 üzenetére

    Ez jó kérdés, hogy melyik a jobb irány.

    Novemberben sikerült eltörnöm a 10+ éves Rowenta ES4400-asomnak a szűrőházát, mert túltömtem a kart, aztán hirtelen felindulásból vettem blackfriday akciósan egy automata Krups EA819N10-et helyette, mert megérdemlem az 1 gombnyomásra habos cappucinót. (Na jó, 3 lépés: első ON/OFF, második tejes mód választó, harmadik a start)

    Mivel maradt itthon másfél kiló bontatlan örőlt kávé a kedvencemből, amit nem akartam kidobni, elkezdtem nézegetni, hátha meg tudnám javítani a régit.
    Persze ehhez a régi modellhez már egyáltalán nem lehet kapni alkatrészt, 3 éve Krups XP2240 kávékarját ajánlották hozzá, mondván méretre az passzol.

    Úgyhogy elkezdtem nézelődni a Krups alkatrészei között, hátha találok olyat, ami passzol a Rowentámba.
    XP2240 szűrője szemre azonosnak tűnt, meg a fölötte nejlon ház is (erre lett volna csak szükségem), csak azokat nem lehetett külön kapni, így végül egy komplett XP2240 főzőfejet vettem, aztán annak a darabjait próbáltam beépíteni a törött elemeim helyére.

    Nyilván mindenhol folyt a víz a tartókar körül, csak éppen azon keresztül nem.

    Végül 2 nap alatt 20 szétszed-újra összerak iteráció után sikerült kisakkozni, hogy a Rowenta főzőfeje és a szűrőtartója 1mm-mel közelebb van egymáshoz, mint a XP2240-en, így a Krups szűrőtartóra át kellett építeni a Rowenta laposabb tömítését, meg 1mm-mel rövidebb rugójú szelepet.

    Meg atomjaira kellett szednem a nyomásfokozós kart is, mert alig folyt át rajta valami, alaposan ki lett pucolva.

    Sikeres összerakás után kibontottam egy csomag Lavazza Rossát, aztán megállapítottam, hogy a régi főző finomabb kávét csinál, mint a modern automata masinám.

    Utóbbiban eddig próbáltam valami Sparban kapható szürke fémdobozos babot, Dallmayr Prodomo koffeinmenteset, Lavazza koffeinmenteset, most éppen valami Lidl Bellarom Barista Crema (Columbia & Brasil) a soros, meg be van tárazva egy csomag rendes Dallmayr Prodomo is (őrölt verzióját régen imádtam)

    Most nem tudom, hogy én vagyok a béna az automatám finomhangolásához, vagy csak szimplán rossz kávékkal próbálkozom.
    Vagy szimplán ennyivel jobb volt a régi karos gépem a bolti őrölt kávékkal.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • válasz Carvus #8550 üzenetére

    A kapszulás kényelmét az automata vagy a pod-os gép tudja hozni. Talán ez szokott lenni az ajánlott, de ebben nem vagyok otthon, még csak nem is kóstoltam:
    [link] vagy valami LaPiccola, nem vágom a kínálatot sry.

    Ha a konstans minőség fontos, szerintem erre a POD alkalmas - nem öregszik a bab, nem kell figyelni pörkölési dátumot - cserébe /db áron nem olcsó (viszont néha használtan is előkerülnek ilyen pod-os gépek)

    Ha egy hobbiként (is) tekintesz rá, és szívesen foglalkozol vele, próbálgatsz kávékat, őrlemény beállításokat stb, akkor a karos felé irányítanálak, de fontos megjegyezni, hogy itt van egy (elég jelentős) tanulási szakasz. Az első napon-héten-hónapban simán benne van, hogy csalódni fogsz.

    Amúgy az alapkérdés, hogy az a brutál jó kávé amit ittál, mitől volt brutál jó? :) Érdekes volt, vagy ütős, vagy crema-s? Olaszos? Vagy mi tetszett meg benne? :)

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák