Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Lex Icon #171 üzenetére

    Például vagyok én anno dolgoztam egy cégnél alkalmazottként, majd elmentem máshova dolgozni ... 1-2 ügyfél végül megkereset, hogy dolgozzak nekik vállalkozóként be mert ahonnan elmentem ott nem haladnak a projektek... Évek alatt eljutott odáig a történet, hogy a kata keretem 3/4-ét kb ebből az egyik ügyfél teszi ki de több cége van ... Eleinte 1-1- weboldalt csináltam, majd új céget csinált ott is én csináltam az oldalt, lett több weboldala (cirka 30 weboldal van most), majd kellett vállalatirányítási rendszer. Kért árajánlatot mástól én megcsináltam neki olcsóbban végül...

    Tehát most ott állok, hogy van 6-7 cége amiből én 3-4 cégbe aktívan dolgozok mint programozó... van ahol már csak vezető fejlesztőként tervezek, van ahol a szart lapátolom van ahol csak szupport. Most akkor az én édesanyámat, hogy 1 cég akinek dolgoztam kinőtte magát? :)

    Jelzem van főállásom emelett :) , sőt 2-3 órában a saját Kftben is dolgozom... Szóval napi 12 óra munkát viszek (néha hétvégén is)...

    Kik szívnak a kata módosítással:
    - itt már elég sok témakört említettek, de például az orvosok is Katába magánoznak és ha nem övék a cég ahol dolgoznak (például sok magánorvos "béreli a helyet" és a főcég alatt dolgozik. Jelenleg ezek tövényileg nem lehetnek alkalmazottak (ugye mert állami kórházban alkalmazottak és mint orvos máshol nem lehet) ezért vállalkozóként dolgoznak be más cégeknek... Gondolom érthető, hogy így a havi 250e ft számla 1-2 nap alatt is össze tud jönni 1-1 progesszornál... Ha nem sikerül ezt feloldani, akkor jövőre a magáneü cirka 40%-kal fog drágulni...

    Kormányunk... naponta tolja az adó csökkentést... Ő hol csökkentettek? Meg segítenek a hazai kisvállalkozókon? Hol? Én inkább nem kérek tőlük segítséget :) ...

    Nekem idén eddig az alábbiakkal segítettek:
    - minimál járulékalap bevezetése (Kft IT projekteket tol tovább alvállalkozóknak és menedzsel heti pár órában dolgoztam benne) ez cirka évi 400e ft extra kiadás
    - KATA szivatás ha nem velem kapcsolt vállalkozásokat nézzük (oda sosem számláztam) hanem külsős cégeket egyenként akkor kb 0 ft extra adó lesz a munkámon, ha viszont a külsős cégek egymással kapcsolását nézik (elvileg ez nincs benne a törvényben jelenleg még) akkor cirka 2,4 millió extra adót fizetek
    Ja és az orvosok 2-3 rendelőben is szoktak dolgozni de így is mindben átlépik a 3m / évet simán... sőt tudok több olyan orvosról akinek az édesanyja is katás nyugdíjasként :) és beszámláz... (mondjuk ezeket kellett volna kiszűrni...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák