Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raver

    aktív tag

    válasz biker #21 üzenetére

    Persze hogy van a tejben víz. Az üzemben nem tudom hogy kerül-e bele, de a fejések után biztosan, mivel azzal mossák át.
    Sőt mondok dúrvábbat. Vegyszeres vízzel történik mindez.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz biker #21 üzenetére

    Magát a tejet nem hígítják. A többszörös mennyiség pedig az ''italok'' miatt lehetséges. Azok valóban legalább 38%-ban vízből vannak. Emellett a joghurtokba kerül pl lekvár. A vaj- és sajtkrémekbe mindenféle adalékanyagok (a kakaóital mellett ez a két mosléktermék, amibe bármit bele lehet keverni ami nem változtatja meg a színét és állagát, és jelentősen az ízét sem).

    Miért szégyen? A savót akár ki is önthetnék, szennyezve a kötrnyezetet. A tejpor pedig nem azonos a permeátporral.

    Magyarázza már el nekem valaki végre, hogy mi értelme lenne először leporítani a tejet, majd vízzel felhígítani? Mitől lenne ez olyan hű de olcsó technológia??? :F

    Egyébként sem tudom miért hígítanák. A zsírtartalmat fölözéssel állítják be, ha alacsony, akkor pedig tejszín bekeverésével. Ha vizet adnának hozzá, akkor kellene bele emulgeálószer is, amit kötelező feltüntetni a csomagoláson. De nincs rajta ilyesmi. Az ellenőrzés pedig azért elég komoly.


    raver: Ez nem sima tejet kibocsájtó technológia, ott nincs miért hűteni a tejet. Az hűtve jön a tartálykocsiból, úgy kerül silóba, felmelegítésre pedig csak pasztőrözéskor kerül, aminek a végén vissza is van hűtve. A dobozba így kerül, mindenféle kád beiktatása nélkül. Túró és sajtgyártásnál használnak kádakat.

    Az, hogy hogyan kerül már az üzembe a tej, az nem a tejipari cég sara, hanem a termelőé.

    [Szerkesztve]

  • qdak

    addikt

    válasz biker #21 üzenetére

    ami viszont döbbenetes szégyene, ezek a reggeli italok, joghurt italok, meg hasonlók, amik símán savóból, meg tejporból (újabb szebb nevükön permeátumból) készülnek.

    na én is inkább valami ilyesmire számitottam, házi tejet én sem iszok mert az ize mindig fura, mellesleg gumicsizmával taposnak benne :F

    még 1 kérdés mit csinálhatnak az utca végi abc ben hogy ha: félbevágott parizert stbt veszunk olyan az ize mintha mosogato vizet ennénk, egyszeruen ehetetlen, és ez csomoszor volt most már ott nem is veszunk szalámit. mit csinálhatnak éjjelre vele???

    [Szerkesztve]

    (Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák