Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsid

    senior tag

    válasz Somatom #4976 üzenetére

    Én elsőre is értettem, hogy mi a probléma de azt az eshetőséget kellene lefixálni előre, hogy mi van akkor ha késik az új kártya. Ha megjön két héten belül akkor semmi gond, de ha nem ? Erre szerintem a cégnek kellene csinálni valami vésztervet, hogy ne kelljen kártya nélkül autóba ülni, mert ha nincs szerencséd akkor ugye ez következik be.

    HoTaZo

    tehát nála marad a kártyája és a papírral tudja igazolni, hogy folyamatban van az új.
    Ha jól tudom Somatom beszéli a nyelvet annyira, hogy megértesse a rendőrrel, hogy várja az új kártyát.
    Az, hogy egy bankkártyát nem tudsz használni dátum után megértem, de egy sofőr kártyát, miért ne lehetne?

    Azért nem lehet a sofőr kártyát lejárat után használni, mert a tachográf visszadobja érvénytelen kártya hibával így használni sem tudod. Ha éjfélkor jár le és épp vezetsz akkor az első megállásnál automatikusan kidobja a készülék a kártyádat. Magyarázhatod te anyanyelvi szinten, ha lejárt a kártyád és nincs új akkor az kártya nélküli vezetés. A sofőrkártyák gyártási adatai meg vannak osztva az unión belül a hatóságok között, egy BAG-s kontrollnál pár perc alatt meg tudja mondani hogy neked lejárt a kártyád anélkül, hogy az igazolványaidon kívül bármit is megnézne.

    Mostanság meg szokott jönni két héten belül a kártya, reméljük szerencséje lesz Somatomnak. Ha nem lesz akkor meg azért szurkolunk, hogy megússza az átmeneti időszakot. :)

    <tRucKdriFteR>

Új hozzászólás Aktív témák