Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Newlachka #1317 üzenetére

    Épp akartam kérdezni a munkarendet a Boschban, mert a nettó 140K operátorként meglepően soknak tűnik. Ismerőseim friss diplomásként (egyetemi diplomával, nyelvvizsgával) nem sokkal kaptak többet. Miután leírtad, hogy a hónap felét éjjel dolgozod, és hétvége is beleesik, ami úgy tudom dupla órabér, így már értem, hogy hogy jön ki a 140 K.

    Amúgy én úgy hallottam, hogy a költségcsökkentés miatt az éjszakai és hétvégi munkát minimalizálják, ha meg csak nappal dolgozol, ennél lényegesen kevesebb a fizu. Nem így van? A kölcsönzött embereknek meg úgy tudom azért rosszabb, mert bármikor kitehetik őket, vagy egyszerűen azt mondhatják, hogy ne gyere be két hétig dolgozni, bár nem láttam munkaszerződést. Ez nem így van?

  • H A M M E R

    csendes tag

    Sziasztok,

    Én 31 éves vagyok mérnök informatikus (egyetemi) diplomával.
    Úgy látom a hozzászólok többsége programozó (alkalmazás fejlesztő). Ne azonosítsuk az informatikust az alkalmazásfejlesztővel. Ezen kívül sok más informatikus is van, és egész más bért kap pl.: egy Java fejlesztő vagy egy help deskes, aki kicseréli a tonert, vagy beállítja a windows-t a PC-n. A java fejlesztő lehet hogy 600 K t kap kézbe, a windows beállító lehet hogy 60 K-t.

    A friss diplomás fizetésekre visszatérve, amikor én végeztem az egyetemen, az kapott bruttó 350 K kezdő fizut (a diploma megszerzése utáni 8 órás állásban), aki jól beszélt angolul és suli mellett már egy-két évet dolgozott éhbérért gyakornokként. De mivel ők már dolgoztak korábban, így ezt nem nevezném kezdő fizunak. 2-3 év tapasztalattal meg egész más fizuk elérhetők.

    Jó lenne ha nem csak azt írnák itt le az emberek, hogy mennyit keresnek, hanem az egyéb munkakörülményeket is. Gondolok itt arra, hogy én pl. egy irigylésre méltó összeget kerestem, de azért cserébe éjjel is felhívtak telefonon, mivel Amerikába vagy épp a távol keleten akkor volt nappal, gyakran este szóltak, hogy baj van és reggelre meg kell csinálni valamit, és gyakran pénteken derült ki, hogy hétvégén is dolgozni kell. Teljesen tervezhetetlen volt az életem. Olyan dolgokról meg nem is beszélve, hogy 30 fő felett voltunk egy irodában ami engem kifejezetten zavart, hogy folyamatosan vitázni kell, hogy hány fokra legyen állítva a légkondi, felkapcsoljuk a villanyt vagy ne meg ilyesmi. Most lényegesen kevesebbet keresek, de max napi 8 órát melózok és jól érzem magam.

    Az egyetemre visszatérve mi is 300-an kezdtünk és 50-en végeztünk, és kb. 10-en végeztek 5 év alatt. Én az elején bántam, hogy nem fősulira mentem, mert azok az ismerőseim, akik nem mentek egyetemre, amikor én pályakezdő voltam, már lényegesen többet kerestek nálam, mivel nekik már volt pár év tapasztalatuk. Most már nem ez a helyzet.
    Az egyetem azért jó, mert nem csak programozni tanulsz és nem csak egy területet mutatnak meg.
    A Matlabtól az Oracle-n keresztül a Pro engineerig sok mindennel találkoztam és könnyebb volt eldöntenem, hogy mi tetszik, mivel akarok foglalkozni később. Nem is fejlesztő lettem.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz emvy #1723 üzenetére

    Nem most végeztem, és nem a BME-n, hanem Miskolcon. A számok nem pontosak, arányokat írtam, lehet nem 300 an kezdtünk hanem 200 an (nem ismertem mindenkit) de az maradt meg, hogy már elsőben volt olyan tankör ahol, mindenki másodszor járta az elsőt, szóval a kb.: 200 vagy 300 kezdőből már egy rész újrakezdő volt. A diplomaosztó együtt volt a managerekkel meg gépészekkel, úgyhogy sokan voltunk, de aki mérnök-infón végzett, azok 50-en voltunk. Ez még osztatlan 5 éves képzés volt és nem kreditrendszer, szóval ha egy vizsgád nem sikerült, akkor évismétlés. Azóta lehet, hogy a BSC-n egész más arány van.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz OhAi27 #1916 üzenetére

    Gondolkodj a munkáltató fejével, bemész interjúzni és azt mondod, hogy nem érdekel, amit eddig az egyetemen tanultál, elég fura. Olyat hallottam már, hogy valaki informatikus, de nem érdekli a programozás, de hogy az egész nem érdekli amit a suliban tanult, felfoghatatlan. Akkor minek végezted el a sulit? Semmi értelme nem volt.
    Amúgy írtad, hogy szimpla betanított munkát sem találsz. Az sem jó taktika diplomával, hogy nem szellemi munkát keresel, azt fogják gondolni, én legalábbis azt gondolnám munkáltató oldalról, hogy csak azért keresel melót, hogy addig ne halj éhen, ameddig jobbat nem találsz, és ez egy munkáltatónak nem biznisz, hogy lehet kiképez, (két-három hónapig alig termelsz hasznot a cégnek, sőt még erőforrást vonsz el azzal, hogy valakit lefoglalsz, aki betanít) te meg azonnal lelépsz egy jobb helyre. Persze egy fénymásoló munkánál ez nem igaz, mert ott nem 3 hónap a betanítás gondolom...

    Írtad:
    ".pdf es .doc formatumban is szoktam csatolni a jelentkezesek melle. Egy hr osztalyon dolgozo ismerosom is atnezte es azt mondta nincs gond vele."
    Valamint írtad, hogy mindig írsz bérigényt.

    Ha van itt HR es, ezzel kapcsolatban mondjon már valamit, mert nekem eddig mindig azt mondták a HR-esek, hogy nem szabad bérigényt az önéletrajzba írni, kivéve, ha ezt külön kérik. Ilyen esetben ha nincs munkád, sem tapasztalatod, el kell vállalni bármilyen bérrel azt a munkát, ahol tapasztalatot szerezhetsz, aztán majd 2-3 év múlva vagy megemelik a béred, vagy elmész máshová emberi fizetésért.
    Nem értem minek csatolod CV-t doc-ban is meg pdf-ben is.. Mi értelme van ennek? A pdf azért jobb, mert minden nyomtatón elvileg ugyanúgy kell kinéznie, egy két helyen, ahol kell ismerni a wordot, jobb a doc mert ebből már meg tudják nézni a szövegszerkesztési tudásodat, pl hogy a bekezdést szóközzel vagy bekezdéssel oldottad meg, de szerintem egy diplomával rendelkező emberről feltételezik, hogy ért a word-höz, valahogy meg kellett írnia a szakdogát:)

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Mercutio_ #1919 üzenetére

    Van a neten jó pár minta cv, és én szoktam látni benne életkort és lakhelyet. Szerintem mindkettő fontos. Persze az életkort kb. lehet következtetni a suli végzés évéből, szóval az talán elhagyható, de a lakcím nagyon fontos. Ugyanis kötelezően téríteni kell az útiköltség x százalékát, ami egy több százezres fizetésnél nem oszt vagy szoroz, de ebben az esetben amikor egy minimálbér körüli állást keres az ember, nem mind1 a munkáltatónak, hogy kell-e még fizetnie 10-20-30 K-t utazási költség térítésre. Sok helyen eleve ezért hátránnyal indulnak a vidékiek.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz OhAi27 #1950 üzenetére

    Szerintem amikor 1000 jelentkező van, akkor nem azzal tudsz kitűnni a tömegből, hogy csicsás az önéletrajzod, hanem azzal, hogy bármivel több a tudásod/tapasztalatod a többieknél. Egy adminisztrátor állásnál, ha te elvégzel egy egy napos gyors és gépíró tanfolyamot, és ezt bevésed a CV-dbe, lekörözöl minden túlcsicsázott CV-st, akik nem tudnak gyors gépírni. A design egyedül a design szakmákban fontos.

    Én egyébként azonnal kidobnék egy nem fehér hátterű önéletrajzot, nem nyomtatóbarát, zabálja a tonert nyomtatásnál.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz OhAi27 #1957 üzenetére

    Úgy gondolom, hogy megpróbáltunk hasznos tanácsokat adni, innentől rajtad áll, hogy elgondolkozol ezeken, vagy hajtogatod, hogy nincs igazunk, mert nem vagyunk HR esek, és neked egy HR es ismerősöd mást mondott. Én valóban nem vagyok HR es, de amikor elkezdtem állást keresni elolvastam a neten minden kapcsolódó témát, és elég könnyen találtam állást ismerős nélkül (informatikus vagyok). És a többieknek is van állásuk, tehát lehet az ő véleményük is hasznos lehet.

    Tény, hogy nekem is az a tapasztalatom, hogy a legfontosabb a protekció, ha 1000 emberből 20 miatt odatelefonál egy ismerős, vagy esetleg a cégnél dolgozó ismerős megemlíti a nevüket, akkor alapból őket hívják be interjúzni. Olyat is láttam már sajnos, hogy sok jó jelentkező közül egy rosszabbat vettek fel, mert volt "referenciája".

    Ha szerencséd van és mégis az önéletrajzod és szaktudásod számít, akkor viszont érdemes a fent leírtakat megfontolni, és képezni magad, majd abban az irányban állást keresni.

    És igenis ez a fórum a fizetésekről szól. BP-en egy friss diplomás mérnök, ha beszél angolul bárhol megkap bruttó 300 K-t, de a te példád jól mutatja, hogy ha valamit nem jól csinál, akkor nem talál állást, és még a minimálbér is csak álom számára.

    Amúgy a toner spórolás, ma minden magyar cégnél fontos, UNIÓS cél a környezetvédelem, a nagy cégeknél ezt mindenhol figyelik, a kis magyar cégeknél meg tényleg számít hogy 5 vagy 10 ft kinyomtatni egy oldalt. Én sok interjún voltam, és mindenhol kinyomtatták az önéletrajzomat, és arra jegyzeteltek, szóval mást láttam, mint amit te gondolsz, illetve mint amit a te HR es ismerősöd mondott. Bár ha valóban van egy HR es ismerősöd, akkor miért nincs még munkád? Lehet hogy ő sem a legjobb a szakmában?:) Na mind1, nem kérdőjelezem meg a tudását, de elgondolkodtató, hogy a többség mást mond, mint ő és te.

  • H A M M E R

    csendes tag

    Az OTP-nél látom most az alábbi pozíciót.. Mennyit adhatnak szerintetek, és milyen juttatások vannak? Privátba is írhat, aki esetleg ott dolgozik, és nem akarja, hogy felismerjék..

    IT szakértő

    Feladatok
    - fejlesztési területek módszertani támogatása, szabályozása
    - Információbiztonsági folyamatok támogatása, feladatok koordinációja
    - projektadminisztráció, projektvezetők szakmai munkájának támogatása
    - rendszer bevezetési folyamatokban részvétel
    - folyamatracionalizálás kapcsán kutatás, felmérés végzése
    - kimutatások készítése
    - licencgazdálkodási feladatok összefogása, racionalizálási javaslatok kidolgozása
    - oktatások, tréningek szervezése
    - több területet érintő feladatok koordinálása
    Követelmények
    - felsőfokú gazdasági vagy informatikai végzettség
    - minimum 2-5 év releváns tapasztalat
    - tárgyalási szintű angol nyelvtudás, írásban és szóban
    - folyamatszemlélet
    - jó kommunikációs készség

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Tapsi #2021 üzenetére

    Nem kezdő vagyok, és pozícióba sem azt keresnek, szerintem, mert ezt írják:
    "minimum 2-5 év releváns tapasztalat"

    Én erre a pozícióra bruttó 600-800 K-t gondoltam, de úgy látom, ha itt vannak olyanok akik 300 K-t gondolnak, akkor a pályázók között is lesz olyan, aki ilyen alacsony bérigényt mond. És valószínű a legolcsóbbat veszik fel, mert válság van, szóval be sem adom a CV-t:)

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz mat- #2034 üzenetére

    Igen, minden relatív, pl. hogy mi igényel kreativitást és mennyit ér meg a cégnek kifizetni egy tapasztalt emberért.
    Egy excel kimutatásban is lehet kreatívkodni, ha valakinek van rá ideje:)

    Érdekes, nagyon nagy különbségek vannak cégek és cégek között. Van ahol 5 év tapasztalatra megadnak bruttó 6-800 K-t és nem azért mert geniusz vagy, egyszerűen csak azért mert van tapasztalatod, ismered a best practice-okat és nem google ből keresed ki a dolgokat, hanem a fejedben van a tudás, és az idő pénz. Vannak olyan cégek, ahol meg ugyanilyen tudású és tapasztalattal rendelkező embernek benyögik, hogy erre a munkára bárki képes, úgyhogy bruttó 300 nál ne várj többet:)

    Jó lenne, ha publikus lenne minden cég bértáblája, mert én nem nagyon lájkolom, hogy elmegyek interjúzok, kiveszek szabit, rááldozok időt, energiát és akkor a végén kiderül, hogy kevesebbet tud fizetni a cég, mint amennyit 5 évvel ezelőtt kerestem az egyetem mellett gyakornokként:)

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz cekkk #2078 üzenetére

    És ezt milyen pozícióra mondták? Egyéb juttatásokra nem kérdeztél rá? Ezeknél a régen állami cégeknél gyakran az van mint a közszférában, hogy az alapfizetésnél több béren kívüli juttatás meg ilyen-olyan pótlék van..

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz cekkk #2081 üzenetére

    A 350 K bruttó projektvezetőnek még akkor is kevésnek tűnik ha van 13. havi fizu + kafetéria + 2-3 havi bónusz. Szerintem ennyiért nem dolgozik egy projektvezető, max talán ha extra juttatásként kap egy autót benzinkártyával. Bár ki tudja mit csinál ott egy projektvezető, mostanában mindent projektnek neveznek:)

  • H A M M E R

    csendes tag

    A suli témával kapcsolatban, szerintem nem szabad általánosítani, minden egyes suliban más a tanterv. Én még 5 éves képzésre jártam, tanultunk Pascal-t, C-t, C++-t, egy kis Javat és egyéb technológiákat pl.: sql stb... Én a tanultak 90 % át nem használom, de mégis hasznos, mert szélesítette a látókörömet, tudom, hogy miben erősebb a C++ és miben Java. Ez bizonyos pozíciókban hasznos lehet, de van ahol nem fontos. Igazából minden program nyelvben meg lehet írni majdnem mindent, csak ha nem a céleszközt használjuk, akkor lényegesen bonyolultabb és több ideig tart. Ami szerintem a legfontosabb, hogy az egyetem megtanított tanulni. Ha holnap valami új technológiára lesz szükségem, akkor nem izgulok, google segít és megtanulom. És szerintem ezt a munkáltatók is értékelik, aki egy BSC/MSC-t elvégzett az bármit meg tud tanulni. És az informatikában ez fontos, folyamatosan tanulni kell...

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz netsal #2287 üzenetére

    Azért a 29 vizsga nem átlagos, általában 1-2 re küld el egy cég évente. Te ezeket magadnak fizetted, vagy cég küldött? Azért eléggé szerényen írtad le a másik oldalt, hogy azért sokat kellett tanulni ezért... Gondolom az előző éveket nem csajozással töltötted, hanem munka után egész este tanultál...?

  • H A M M E R

    csendes tag

    Olyan írjon szerintem, aki T-nél dolgozik a T-s állás ügyében, mert én azt tapasztaltam, hogy nagyon nagy különbségek vannak a cégek között. Junior pozíciónál, szerintem is a bruttó 300-400.000 a reális, de hallottam ennél kevesebbről is meg többről is nagy cégeknél. És a hely is számit, pl multi vidéken bruttó 200.000 ről is hallottam, úgy hogy ugyanaz a multi ugyanarra a pozícióra BP-en 400.000-ret fizetett.

    Mondjuk a felsőfokú német+ angol az szűk keresztmetszet, ilyen nyelvtudással, szerintem is meggondolandó kimenni legalább Ausztriáig.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz KergeK@csa #2565 üzenetére

    A diploma cégfüggő, én úgy látom, hogy ahol egy bizonyos technológiát kell használni, oda jobb egy olyan ember akinek nincs diplomája, de 5 évvel több a tapasztalata. Viszont ahol változó feladatok vannak, ott előjön a diploma értéke, mivel a szélesebb látókörű ember hatékonyabb. Én pl. tanultam tíz feletti programnyelvet az egyetemen, igazából egyikben sem vagyok profi, de tudom, hogy mit miben a legegyszerűbb megoldani. Pl. ha tudom, hogy valamit C++ ban legegyszerűbb megoldani, akkor előveszek egy C++ könyvet és utánanézek, annak ami kell. Ezzel szemben, aki nem végzett egyetemet, de 20 év PASCAL tapasztalata van, akkor is PASCAL ban fogja megoldani a problémát, ha az tízszer több idő. Persze diploma nélkül is lehet széles látókörű az ember, de az aki annyit olvas, tanul, az nem értem miért nem végez el egy sulit.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Szerintem maradjunk a témánál, mindenki írja le, hogy hány év tapasztalata van, mit csinál, van-e diplomája és mennyit keres. Mert úgy látom akinek nincs diplomája, az mindenáron megpróbálja megmagyarázni, hogy hülyeség a diploma. Szerintem nem szabad általánosítani, ez teljesen helyzetfüggő. Ha valakinek 10+ év SAP tapasztalata van, és beszél folyékonyan angolul, akkor már valóban nincs szükség diplomára, csak én úgy látom, hogy egy diploma nélküli ember ma tapasztalat/protekció nélkül nehezen kerül be egy SAP-s munkakörbe, így sosem lesz 10+ év tapasztalata. A másik érv a diploma mellett, hogy egy multinál bérkategóriák vannak, ahol az évek száma és a diploma is számít. Egy toner cserélő "rendszergazda" egy multinál diploma nélkül minimálbért keres, diplomával viszont megfogja kapni a bruttó 300.000 Ft-ot, vagy amit az adott évben minden diplomás megkap. Persze ezek az én tapasztalataim, lehet más, mást látott..

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz djgeg #2586 üzenetére

    Én is dolgoztam külföldön, és azt láttam, hogy a termékek a szupermarketben nem drágábbak, de a szolgáltatások igen. Ha valaki nem megy fodrászhoz, fogorvoshoz, nem megy el szórakozni, nem hív meg csajokat egy bárban koktélokra, akkor valóban csak a lakásra kell többet költenie, mint Budapesten. Viszont ha valaki "él", akkor az lényegesen drágább mint itt.
    A másik érdekes dolog a viszonyítási alap, pl lehet a kinti fizetésedből le tudod cserélni az itthon lenézett régi, olcsó pl. suzukidat egy 3-4 éves BMW-re vagy más olyan prémium autóra amivel itthon már tudsz csajozni, és azt mondják a szomszédok meg szüleid, hogy a gyereknek bejött a kinti élet, de kint ugyanúgy szegénynek érezheted magadat, mert a kint született munkatársadhoz képest ugyanúgy szegény vagy, neki lényegesen jobb autója lesz, jobb lakásban lakik, mert lényegesen magasabb a fizetése.
    Ahogy én tudom, egy osztrák friss diplomás infós havi 3500 Euró körül kap, egy tapasztalt meg minimum a dupláját, de egy magyarnak lényegesen kevesebbet fognak adni.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz M.Úr #2599 üzenetére

    Lehetnek eltérések, ahogy Budapesten is kétszer annyit lehet keresni, mint vidéken, Külföldön sem mindegy, hogy melyik városban dolgozol. Én Dortmundban voltam, és ott a friss diplomás németek 3500 EU-t kaptak pár évvel ezelőtt. Persze pozíciók között is nagy eltérések vannak, Magyarországon sem annyit keres egy toner cserélő rendszergazda, mint egy java fejlesztő. Ezért nem érnek sokat a statisztikák, meg az hogy mennyi az átlagbér, mert hatalmas eltérésekből jön össze az átlag.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Van itt olyan, aki a Nokiánál melózik?
    Technical Support Engineer pozíció érdekelne, hogy milyen fizuk mozognak, illetve hogy mi várható az első körös teszteken.
    Akinek van információja, az írjon (privátban)! Köszönöm!

  • H A M M E R

    csendes tag

    6 év (rendszerszervező) tapasztalat, egyetemi diploma, angol középpel (beszélni is tudok) feldobtam a CV-m a professionra.
    Felhívott néhány fejvadász-közvetítő, rákérdeztem a reális fizetésre. Az egyik azt mondta, hogy a válság óta csökkentek a fizetések, küldik el a nagyobb fizetésű embereket, és olcsóbbakat vesznek fel. Nekem max bruttó 450.000 Ft ot mondott reálisnak. Egy másik közvetítő ezzel teljesen ellentétesen azt mondta, hogy egyre nőnek az IT fizetések, mert alig van ember, mert mindenki megy ki külföldre, és nekem minimum bruttó 600.000 Ft ot tart reálisnak Budapesten.
    Szóval eléggé eltérnek a cégek fizetésben....

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz AMDFan #2992 üzenetére

    Még itt a béreknél azért írjátok oda, hogy milyen fizetésen kívüli juttatások vannak. Sok helyen van 20-30% éves bónusz, 200-600.000 Ft éves cafetéria, 13. havi fizetés, ami nagy mértékben, akár 30%-kal is megdobhatja a fizetést.
    Én most voltam egy multinál interjúzgatni, a CV-m elküldésekor megadtam a 600.000 Ft os bérigényt, és a végére több mint 20%-kal kevesebbet mondtak, mivel ők a bérigényemet úgy vették, hogy minden juttatást beleértek... És így jött ki a 450.000 es fizetés + juttatások, amit elég kevésnek látok 6-7 év IT tapasztalattal.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz AMDFan #3125 üzenetére

    Én azért azt mondom nem kellene általánosítani. Egy Java fejlesztő valószínű 10 év tapasztalattal nem fog bruttó 300 ért melózni, de egy tonercserélő rendszergazdának a bruttó 300 is sok. Én mostanában jártam egy két fejvadász-közvetítőnél, akik ismerik a cégek bérsávjait és nem mondtak nekem giga nagy fizukat (én rendszertervező/szervező vagyok). Az a baj, hogy ameddig van olyan jelentkező aki bruttó 300 as bérigénnyel megy, addig lényegesen nagyobb bérigénnyel szóba sem állnak veled, inkább felvesznek valakit kevesebb tapasztalattal, és kiképzik.
    Úgyhogy aki nem Java fejlesztő vagy SAP tanácsadó, és bruttó 450.000 alatt keres az ne essen mély depresszióba szerintem. Mondjuk bruttó 300 K alatt BP-en diplomával, idegen nyelvismerettel érdemes nyitott szemmel járni, mert az tényleg frissdiplomás fizetés vagy inkább gyakornoki.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz AMDFan #3128 üzenetére

    Igaz. Nagyon nagy szórás van a fizetések között. A megrendelők egy fejlesztőért 200-300.000 Ft os napidíjat fizetnek, tehát egy jó fejlesztőnek bőven havi egy millió felett is fizethet egy cég, de ennek ellenére sok helyen azt látom, hogy a tulajdonosok teszik zsebre a nagy lét, és aki dolgozik, csak a morzsákat kapja.

    Persze azt is hozzá kell tenni, hogy egy ekkora fizuért nem napi 8 órát kell dolgozni a legtöbb helyen. Azok az ismerőseim, akik ilyen összegért dolgoznak, gyakran dolgoznak szombaton, vasárnap is, mert pénteken derül ki, hogy még hétfőre kell valami, és igazából nem tudják élvezni a pénzt, mert nincs idejük elkölteni.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz AMDFan #3136 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a a tűzoltást, nem úgy szokták intézni, hogy ha baj van, felhívnak egy pár céget, árajánlatokat kérnek meg ilyesmi, hanem előre kötnek egy karbantartási szerződést és a készenlétért is fizetnek, valamint a tényleges beavatkozásért is. Amúgy a közbeszerzés szerződéseket meg lehet találni a neten, google segít, és látni fogjátok, milyen díjak vannak..

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Jelenleg normál munkavállalóként melózok.
    Most mondanom kellene egy összeget, hogy alvállalkozóként mennyiért vállalnék el egy munkát.
    Hogy érdemes számolni? Gondolom, ha vállalkozó az ember, akkor nincs szabadság, hanem ha nem dolgozom, nem fizetnek. Szóval évente négy hét szabadság, évente négy hét fizetés nélkül, amit érdemes belekalkulálni.

    Ha pl. havi nettó 500.000 Ft ot akarok kapni, ahhoz mennyit kellene számlázni?

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Ebben a T-s pozícióban 5 év szakmai tapasztalatot kérnek. Bruttó 600 alapbér + juttatások reális? Főként attól várok infót, aki ott melózik és ismeri s bérsávokat...

  • H A M M E R

    csendes tag

    FGSZ Zrt.-nél dolgozik innen valaki? Érdekelne, hogy milyen juttatások vannak. Aki tud róla valamit, írjon (esetleg privátban)!

  • H A M M E R

    csendes tag

    http://www.profession.hu/cikk/20150306/igy-valasszuk-ki-a-legjobb-munkahelyet/5186

    "egy pályakezdő programozó bére átlagosan bruttó 250-300 ezer forint, ha pedig az egyetemi évei alatt elkezdett dolgozni, akkor a fizetési igénye nettó 400 ezerre is emelkedhet. Ezt általában meg is kapja"

  • H A M M E R

    csendes tag

    Hello,

    A 3 betűs vállalatirányítási rendszerrel foglalkozó cég (S.P)-ről tud valaki mesélni?
    Junior, Associate, Expert szinthez mennyi tapasztalat kell,és milyen juttatások társulhatnak a szintekhez?

  • H A M M E R

    csendes tag

    Szerintetek, ha kaptam egy ajánlatot, de még máshol is versenyben vagyok, akkor el lehet mondani az ajánlatot adó cégnek, hogy várjanak pl egy hetet, mert még máshonnan is várok visszajelzést?

    Vagy nem illik 3 napnál több haladékot kérni? Mondjam, hogy megbeszélem a családdal 2-3 nap és döntök, hogy elfogadom-e az ajánlatot?

  • H A M M E R

    csendes tag

    Még egy kérdés interjúval kapcsolatban:
    Ha megkérdezik interjún, hogy voltam-e máshol is interjúzni, illetve milyen fázisban vagyok máshol, azt el szabad mondani?
    Gondolom, ha azt mondom, hogy sehová nem hívtak be máshová, akkor azzal azt mondom, hogy sehová se kellek, örülök bárminek, ami nem feltétlen jó. Nem?
    Ha meg azt mondom, hogy voltam x helyen interjúzni,akkor lehet azt gondolják, hogy kockáztatnak velem, mert lehet a próbaidőn más jobbat fog ajánlani..Mit gondoltok?

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Tapsi #6572 üzenetére

    Én is gáznak tartom azt ha valaki rögtön fizuemelést kér, de vannak olyan helyzetek, hogy úgy érzed többet dolgozol, mint amit korábban az interjúkon előadtak. Én is voltam már így, hogy az interjúkon azt mondták hogy több embert felvesznek, aztán mégsem vettek fel többet,és az új helyen két ember munkáját kellett végeznem. Persze erre sokan azt mondják, hogy ott kell hagyni, csakhogy nem igazán jó úgy állást keresni, hogy pár hónapot töltöttél az előző helyen, a következő cég attól tart, hogy őket is otthagyod a próbaidőn... Szóval ez szívás...

  • H A M M E R

    csendes tag

    Ericsson-nál van/volt valaki? Vélemény? Jöhet privátban is!

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz szabi325 #9275 üzenetére

    Írtátok hogy egy-két cégnél senior szinten elérhető a bruttó 1 millió. Ezt most bejelentett alap bérnek kell értelmezni, vagy összes juttatás, vagy számlázva ez az összeg?

    Én frissítettem a cv met a professionon, felhívott pár fejvadász/közvetítő. Ilyenkor azzal kezdem, hogy mondja meg mennyit tud fizetni az adott cég. És az egyik cég, amit itt írtatok, az 1 milliós sávra, a fejvadász szerint: bruttó 650 K alapbér+kafetéria (meg egyéb juttatások amit nem sorolok fel, mert az ingyen kv meg hasonlók arányaiban nem döntőek ilyen szinten.)

    Igaz én nem fejlesztő vagyok hanem senior redszerszervező, de furcsa, hogy a fejvadász szerint bruttó 650, ami a fórum szerint 1 millió.

    Szóval ekkora különbség lenne a fejlesztő és a nem fejlesztő pozíciók között?

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Ez a KATA- téma engem is érdekelne, mert sok (ellentétes) véleményt hallok. Sokan azt mondják, hogy ha egy cégnél dolgozol, a cég eszközeit használod, stb, az munkavállalás, ha ott KATA zol, akkor adót csalsz, és ha jön egy ellenőr, akkor kaphatsz egy szép nagy bírságot, amit a NAV zárolhat a számládról, de rosszabb esetben még a lakásod is rámehet, mert az egyéni vállalkozó a privát vagyonával is felel.
    A másik vélemény meg az hogy persze, megéri. Csak 50 ezer Ft-ot kell befizetni, mindenki ezt csinálja.
    Szóval, aki tényleg KATA zik, nem csak hallott róla, az írja már le, hogy hogy van ez...

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Ok, akkor ha jól értettem az előttem írókat, ha az ember otthon dolgozik és a NAV szerint nem bújtatott munkavállaló, akkor a KATA adózással jár a legjobban.
    Sajnos azért ilyen meló kevés van IT téren.
    Én olyanokat láttam, hogy a cégnél kell dolgozni, vagy egy tanácsadó cégen keresztűl valahol.

    Elmondások alapján én ilyeneket hatllottam, ahol hajlottak a bejelentett és a számlázós konstrucióra is:

    1) Munkavállaló
    Bejelentenek bruttó 750.000 -> kb nettó 500.000 (ha nincs semmi adókedvezmény)
    Nekik itt minden járulékkal a teljes bérköltség 907.500,

    Itt még nekik kell venniük eszközöket, fizetni az utazást, és a szabadság, betegség esetén is fizetni a bért, tehát ennél többe kerül a munkavállaló.

    2) Számlázás
    Ha 907.500 ba kerül az ember munkavállalóként akkor minimum ennyit számlázna is, de az elmondások alapján, azt mondják, hogy ha én jobban járok, ők is járjanak már jobban, szóval mondjuk legyen 800.000 + ÁFA ami ha átlag havi 20 munkanappal számolunk egyezzünk meg 40.000 + ÁFA napidíjban. (Ezzel a cég sokkal jobban jár, mert ha szabadságon vagyok <nem dolgozok> arra nem fizetnek.)

    Itt ha megfelelek a KATA feltételeinek, akkor 50.000 havonta az adó, meg 5-10.000 a könyvelő, bár van aki könyvelő nélkül csinálja, meg pár ezer FT a céges bankszámla.
    Ha KFT, EVA zok, akkor 15-25.000 Ft havonta a könyvelő, kb 40 % a elmegy különböző adókba a pénznek és kevesebbre vagyok bejelentve, tehát egy hitelnél rosszabb feltételeket kapok, nyugdíj kevesebb lesz (igaz lehet mire nyugdíjas leszek, nem is lesz nyugdíj:))

    És itt jön a szabadság téma, mert vállalkozóként, ha nem dolgozok, nem kapok napidíjat, tehát éves szinten 1-2 havi fizetés minusz.

    Én úgy látom hogy EVA nál is kicsit jobban lehet járni a munkavállalósdinál, de nincs nagyságrendi különbség <ha legálisan nyomunk mindent>, KATA nál viszont tényleg sokkal jobb a helyzet, csak hát kérdéses, hogy lehet e KATA-zi adott esetben.

    Aki tud olyan <IT> céget, ahol a KATA játszik, szóljon:)

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Sziasztok,

    Kinek mi a véleménye a fejvadász/közvetítő cégekről? Engem a Linkedin profilom alapján közvetítők találnak meg.
    Eddig úgy voltam vele, hogy nincs ezzel baj, sőt jó is egy közvetítő, mert kisebb KKV-k nem tartanak HR eseket és csak közvetítővel keresnek embert, hogy ott nézzék meg a nyelvtudást és a többi HR es dolgokat, a szakmai részt meg a cégnél a második körön.
    Viszont most belefutottam abba, hogy a jelenlegi munkáltatóm több fejvadász/ HR céggel kapcsolatban van. Munkatárs védelmi szerződésük van, tehát az adott közvetítő cég, nem pályáztathat engem máshová. Így kisebb cégekhez akiknek nincs HR-ük, csak ezekkel a fejvadászokkal dolgoznak, nem tudok bejutni, a jelenlegi munkahelyem miatt.

    Szóval vicces a szitu, mert ezek a cégek ezzel hogy partnerségi/ munkatársvédelmi megállapodást kötöttek azérzt hogy a közvetítő ne vigyen el tőlük embert, saját magukkal szúrtak ki, mert pont ezért hozzájuk sem tud embert ajánlani a közvetítő (illetve tud, csak sokkal kisebb körből).

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz #25954560 #10308 üzenetére

    A külföldi munkával kapcsolatban:
    Én is dolgoztam küldöldön és voltam több országban külföldön dolgozó ismerősömnél. Nem lehet általánosítani. Van aki guru, és szerencséje volt, és jó fizetést kap kint, de van aki nem. Ez Magyarországon is így van, van aki 150 ezres napi díjért dolgozik, van aki nem.
    A másik a spórolás. Van aki itthon sokat keres, de elszórja a pénzt pl.: munkatársaim akik a XIII kerületbe autóval járnak dolgozni 5-10 km ről. Ők nem fognak buszra ülni büdös emberek mellé, mind1 mennyit kell ezért fizetni. Ez nekik kerül egyszer az autó értékvesztésébe, az autó éves kötelező költségeibe, a benzinbe és a parkolási díjba, ez úgy havi 100-200 ezer ft autótól függően. Csak a parkolás havi 25 ezer Ft a XIII.- ban, de van aki fizet itt a parkolásért és fizet a lakásánál egy parkolót, így havi 50.000 ret fizet csak a parkolásért, aztán panaszkodik, hogy nem sok pénzt tud félre tenni. Ugyanitt van aki bringával jár és ezzel spórol havi 100-200.000 Ft. ot. Szóval nem érdemes almát a körtével hasonlítani....

  • H A M M E R

    csendes tag

    Az autó témát nem azért vetettem fel, mert azon megy el az ember összes fizetése, ez csak egy a sok közül, beszélhetünk sok minden másról, óráról, telefonról, ruhákról, van aki a fél fizetését elkölti ilyenekre van aki meg semmit.
    A Dress code téma: én ingben járok, de nem is fejlesztő vagyok. Aki nem találkozik ügyfelekkel, úgy gondolom, hogy nem kell kiöltöznie, de ha azt látom, hogy egy ember, aki messze nem minimálbért keres, egy héten át ugyanabban a 100 forintos pólóban jön be dolgozni, azt igénytelennek tartom. És sajnos nem egy ilyen programozóval találkozok.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Ez a brutto / nettó azért is érdekes mert kölcsön/ nyugdíj egyéb esetekben is más a történet.. Én többször találkoztam azzal pl hogy állásinterjún mondtam egy bruttót, ők meg a sokadik kör végén adtak egy ajánlatot úgy hogy a korábban megadott bruttó nettóját megadták volna valameilyen formában, de nem bejelentett fizetésként. Aztán mondtam, hogy ez a nettó a bejelentett bruttó mellett megfelelő lenne számomra, ha kevesebb a bruttóm, akkor a nettóm legyen pl 50 ezerrel magasabb, mert annyival többet kell nyugdíjmegtakarításba félretennem. Erre meg kikerekedtek a szemek:) Szóval most már tapasztaltan mindig mondom, hogy bejelentve ennyi, más esetben annyi a nettó a bérigényem:)

    A gyerek és egyéb adókedvezmények meg fizetéstől függően van akinek nagyon is sokat számít. Egy milliós fizetésnél + 30-40 ezer nem jelentős, de egy 3-400 eres fizunál ez 10%, ezért már van aki munkahelyet vált.

  • H A M M E R

    csendes tag

    Én is azzal találkozok hogy 1 millió felett csak a nagyon speciális tudásért fizetnek. A legtöbb cég úgy van vele hogy ha van ember 1 millióért, akkor miért fizetne többet. És van, mert ahogy írtátok sok nagy cég alatta fizet, és az ott dolgozóknak a 800 as fizuból előrelépés az egy millió. Így találnak embert 1 millióért , de olcsóbban is.
    KKV-nál én 10 ből 9 nél azzal talákozok, hogy "okosan" akarnak fizetni, még akkor is ha van pénz, egyszerűen azért mert minden Ft amivel többet fizetnek, az a tulaj zsebéből megy ki, és a tulaj szeretne még egy tengerparti nyaralót, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz @tco@ #10784 üzenetére

    Én is voltam sok helyen, és nem lehet általánosítani, van olyan állami tulajdonban álló cég, ahová bankokból csábítottak át embereket. És a közsszérában is van olyan minisztérium ahol 12-24 havi jutalom volt (bár lehet csak a vezetőknek.)
    A másik pozíció meg gyógyszeripar, gondolom ott van zseton, de nincs ismerősöm ott, ezért érdeklődtem itt.

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    Itt a fent említett KATA-s keresetekre vonatkozóan én is azt látom IT -s ként, hogy vannak munkavállalók, és vállalkozók akik vagy KFT-vel minimálbérre bejelentve vagy egyéni vállalkozóként KATA sok.
    Én is gondolkoztam a dolgon, és nehéz megmondani, hogy mi az a nettó összeg különbség a munkavállalóhoz képest, amiért megéri vállalkozóvá válni. PL Keres valaki bruttó 900 ezret, ami kb nettó 600 ezer (gyerek, adókedvezmény nélkül). Lehet hogy így munkavállalóként nettó 600 ezer körül lenne a nyugdíja vagyis inflációval emelt értéke (legalábbis azt hallom hogy akik most mennek nyugdíjba kb a nettó fizetésüket kapják meg, bár a bonyolult számítást nem ismerem), annyi ami kb annyit ér akkor mint most 600 ezer. Ha ezt nézem akkor minimálbér bejelentés vagy KATA-zasnak kb 100 ezer lesz a nyugdíja, tehát 500 ezer a különbség (kerekítettem). Így kalkulálva annyi pénzt kell félreraknia, ami majd nyugdíjas korában havi 500 ezret kamatozzon, hogy ne járjon rosszabbul vállalkozóként. Ez a jelenlegi kamatszintek mellett 50-100 millió forint attól függően hogy bankbetétbe , ingatlanba vagy mibe fektet az ember. Ezt leosztva 20-30 évvel (attól függően hogy hány éves az ember most) az jön ki hogy 140-410 ezer FT ot kéne félrerakni havonta (persze tudom van kamatos kamat, szóval ez nem pontos de nagyságrendileg oké), tehát ha minimum ennyivel többet keres nettóban akkor éri meg vállalkozóvá válni. Persze lehet úgy is gondolkozni, hogy mire mi nyugdíjasok leszünk, nem lesz nyugdíj, meg 100 év lesz a korhatár amit meg sem élünk, de azért meggondolandó a vállalkozósdi, nem feltétlenül éri meg 100 ezer Ft -tal többért KATA zni...

    [ Szerkesztve ]

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz htomi85 #10906 üzenetére

    Igen, ha azt mondja egy cég, hogy vagy bejelent bruttó 900 K ra amiből megkapsz nettó 600 K-t vagy számlázhatsz 1,17 millió + ÁFA-t, amiből KATAz-va marad 1,1 millió, ott egyértelműen jobb a vállalkozósdi. Csak én azzal találkozom, hogy a cégek nem azért keresnek alvállalkozót mert jó tündérek, és azt akarják hogy te jobban járj, hanem ők szeretnének jobban járni, és jó esetben azt mondták, hogy számlázz 900 K-t, amiből marad neked 830 K ami még mindig több a 600 K-nál, de ha abból 200 K- val többet kell félretenned nyugdíjra, akkor nem lényegesen jobb. Arról nem beszélve hogy van egy kis dolgod a könyvelővel, ÁFA utalással, ha ÁFÁS vagy, ha ezt az időt is beleszámolod az is pénz, stb... Nem azt mondom hogy nem érdemes vállalkozóvá válni, de 100 ezer Ft-tal többért nem feltétlenül érdemes. És akkor még jön az hogyha beteg vagy mi van, stb...

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Kobe #11039 üzenetére

    Én is BA vagyok és sajnos én is azt látom hogy mindenhol mást értenek ezalatt. Van 4 munkakör, ami bizonyos cégeknél tényleg 4 pozíció, és más cégeknél 3 vagy 2 vagy 1:

    1) üzleti elemző -> aki csak pongyola nyelven leírja az igényeket IT tudás nélkül, itt a legkevesebb a fizu
    2) rendszerszervező -> akinek már van IT tudása, tapasztalata -> ő PL UML diagrammokat készít
    3) architect -> aki a főbb technológiákat programozói szinten is ismeri mert programozóként is több évet dolgozott több technológiával -> ők pl interfészeket, adatbázis terveket stb-t terveznek, itt a legmagasabb a fizetés
    4) projekt vezető -> főleg kisebb cégek úgy vannak hogy nem küldenek több embert egy ügyfélhez, hanem a BA egyszerre projektvezetői feladatokat is visz, itt ugye 1 fizetésért kell 2 ember munkáját csinálni:)

    Én a BA alatt az 1. és 2. feladatcsoportot értem, de sok helyen a 3. , 4. is benne van. Így nehéz összehasonlítani a cégeket, mert van ahol br 1.000.000 adtak volna de mind a 4 funkciót vinni kellett volna, máshol meg az első kettőért br 900.000 ret, ami sokkal kisebb felelősség.

    A napidíjaknál én meg azt látom, hogy az aki csinálja amunkát, az maximum a felét kapja meg annak amit a megrendelő kifizet, de ha több cég van a munkásember és a megrendelő között, akkor kevesebbet. Persze vannak kivételek, pl ha egy haldokló projektre kell azonnal ember, viszont nem véletlen hogy az ilyenekre nehezen találnak jelöltet, mindenki inkább elhagyni szeretné a sülyedő hajót. Másik eset a nagy napidíjra ha valakinek protekciója van, de ott ugye nem a tudásért kapja az ember a nagy fizut...

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Kobe #11047 üzenetére

    Hogy mennyit lehet elkérni BA ként az attól függ hogy a Te tudásod a és a cég elvárásai mennyire fedik egymást... Beszélhetsz 3 nyelven meg ismerhetsz sok rendszert, ha nem az kell a cégnek, akkor nem fog sokat fizetni..:)
    Én 10 + év tapasztalattal, egyetemi diplomával, tárgyalóképes angollal, Br 900 K -s pozíciókat hallok a fejvadászoktól tömegével. Magasabb fizetéssel csak ritkán. Persze néha lényegesen magasabb fizetéses pozíciókkal is megkeresnek de olyan elvárásokkal, amiket szinte lehetetlen teljesíteni, pl legyen PL SQL programozói szenior tudásod, meg valami alkalmazás oldali is senior szinten, vagy ismerd a legújabb technológiákat is meg a 20 évvel ezelőttit is, mert az adott cégnél valamit 20 éve írtak. Pl tudok olyat ahol PL1 tudás is kell, mert 30 éve abban írtak meg fő rendszereket, meg a legújabb technológiák tudása is, ilyen embert nehezebb találni... És gondolom a statisztikát ezek a pozíciók felfelé húzzák...
    Aztán persze az is lehet hogy sok olyan pozíció van ahol lényegesen jobban fizetnek, csak az nem jut el a fejvadászig, mert azonnal be tudják tölteni ismerősi körből.

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz gygabor88 #11124 üzenetére

    Az ilyen sávos hirdetésekkel kapcsolatban pl bruttó 1.000.000- 1.500.000 Ft fizetéssel keresnek embert, nekem az a tapasztalatom, hogy csak marketing fogás a nagy összeg. Sok balek elmegy interjúzni, hogy itt másfél millát fizetnek, de az interjúk után azt mondják, hogy ez csak akkor adnák meg, ha a 100 pontos csak előnyként megjelölt elvárásnak is megfelelnél, aminek lehetetlen. És adnak egy 1 millás ajánlatot.

    A tulajdonrész juttatás, olyan mint a lottó, 10000000 ből 1 esetben bejöhet , pl ha egy facebook hoz mentél az elején, de Magyarországon azt hallom az ismerősöktől, akik ilyen helyre mentek, hogy egyre csak nő a munka, és amikor már 2 ember munkáját végzik, akkor tulajdonosként dönthetnek, hogy felvegyenek még embert és ezért vállalják fizetésük csökkentését, hiszen valamiből ki kell gazdálkodni az új ember fizetését, vagy dönthetnek úgy is hogy nem kell új ember, inkább dolgozik napi 12 órát..
    Nagyszerű:) Nem állítom, hogy nem járt még jól ezzel senki, de én elkerülöm az ilyeneket..

Új hozzászólás Aktív témák