Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz djgeg #19028 üzenetére

    Van itt Nemetorszagban magyar kollega, aki nem tesz felre, mert a nemet nyugdijbol majd jol meg fog elni, 30 ev mulva. En a nemet nyugdijban sem bizom annyira, valamit fognak majd adni, az biztos.

    De azert latszik, hogy egyre nagyobb resze lesz a nyugdijnak adoztatva, az ado merteke is no, ill. egyre jobban kitoljak a nyugdijkorhatart, plusz, minnel korabban akarsz nyugdijba vonulni, mint ahogy elered a minimum ledolgozott evek szamat, annal nagyobb osszeget vonnak le az alap nyugdijbol es kapsz kevesebbet egesz nyugdijas eletedben.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Madwe

    nagyúr

    válasz djgeg #19028 üzenetére

    Azért azt érdemes belenézni, h az emberek jó része, aki katázik, feketézik, minimlbérre van manapság bejelentve vs egy teszem azt jól kereső rendesen bejelentett IT-s aki egy hónapban annyi járulékot fizet, mint más 1-2 év alatt, akkor ha 30 év múlva nem is ebből fogja beutazni a világot s nem a nyugdíjából fog elugrani a marsra a space-x rakétn, azért valszeg megélhetésre neki elég lehet, míg az elöbb említett embereknek semmire sem. Persze ha normális életmódot akar akkor az ember, akkor nem árt ha van rendesen nyugdíjmegtakarítása, mert államira nem érdemes számítani, ezt nem vitatom.

  • Jhonny06

    veterán

    válasz djgeg #19028 üzenetére

    Azért az belátható, hogy nem fogják csak úgy kirántani a szőnyeget a nyugdíjasok alól, hogy "akkor haljatok éhen". Ha már idáig eljut egy rendszer, ott előtte még ennél is nagyobb problémák lesznek. Mondhatod, hogy naívság ezt gondolni, de én meg erre azt mondom, hogy az ellenkezőjét állítani meg hülyeség. Lehet itt számolgatni, de látható, hogy ennél jóval kevésbé súlyos problémáknál is beavatkozik az állam. Ahogy Ursache írta, mindig lesz valahogy.

    Arra meg nem kell várni 30-40 évet, hogy az akkori nyugdíjad ne legyen elég semmire. Utána lehet nézni, hogy sokan most is milyen nyugdíjakból tengődnek. A legtöbb itt levő ember életszínvonalához képest az is kb. csak az éhenhalásra elég. Amúgy nem a mostani 30-as korosztálynak kell nyugdíjra gyűjtenie, hanem akik most nyugdíjasok, már azoknak is kellett volna. Abban az egyben igazad van, hogy annyi pénzt félre kell rakni, amennyit csak tudsz, de ez már régen is így volt, nem egy nagy bölcsesség.

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz djgeg #19028 üzenetére

    Túl vagyok rajta, az olvasgatáson és a számoláson is. Btw a "valamilyen szinten" össze fog omlani és a "nulla nyugdíj lesz " ami az előző állításodban szerepel, azért messze nem ugyanazt jelenti (az én olvasatomban legalábbis), szóval ha máris felpuhítod az eredeti állítást, akkor lassan csak közelednek az álláspontok... ;]

    Egy kis konkrétum: [link] Egy tudományos alapossággal készült jelentés, nem holmi indexen fizetett biztosító-reklám:

    Eredményeink alapján elmondható, hogy a jelenleg folyamatban lévő nyugdíjkorhatár-emelés az
    elkövetkező 10 évre hatékonyan csökkenti az alap kiadásait, így biztosítva annak
    fenntarthatóságát. A kedvezőtlen demográfiai helyzet azonban a 2020-as évek második felétől
    kezdődően egyre súlyosabb terhet ró a nyugdíjrendszerre, melyet önmagában sem az intenzív
    reálbér-emelkedés, sem pedig a foglalkoztatottság gyors javulása nem képes ellensúlyozni. A
    rendszer fenntarthatósága érdekében érdemes lehet megvizsgálni a nyugdíjkorhatár 2022 utáni
    további emelését, a korhatáron várható áltagos hátralévő élettartam emelkedésének megfelelően.
    Ez a kiadások csökkentése által már képes lehet arra, hogy a rendszer egyenlegét végig pozitív
    szinten tartsa a vizsgált időszakban, miközben minden generációnak átlagosan ugyanolyan hosszú nyugdíjas időszakot biztosít. A demográfiai helyzet hosszabb távú alakulása, a Ratkó-unokák 2040-es évekbeli nyugdíjba vonulása miatt azonban feltehetően hosszú távon ez a megoldásönmagában már nem lesz elég a nulla körüli egyenleg fenntartásához. Így hosszú távon csak egy jól kidoldozott, átfogó intézkedéscsomag lehet hatásos. Egy ilyen intézkedéscsomag hosszú távú céljának a gyermekvállalás ösztönzését érdemes kitűzni, hiszen a nyugdíjrendszer problémája csak egy olyan társadalomban orvosolható tartósan, ahol az egymás után született generációk létszáma növekvő, vagy legalább stagnáló. A gyermekvállalási hajlandóság javulásának hatása azonban leghamarabb csak 20-30 év múlva kezdheti el érzékeltetni hatását, így addig a közép- és rövidtávú intézkedésekkel kell fenntartani a nyugdíjrendszer egyenlegét. Ilyen, középtávon hatásos intézkedés a munkaerőpiac élénkítése lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák