Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz ElFeo #396 üzenetére

    Ha kiveszed a kártyát utána nem olvasható.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • WilliamGhost

    tag

    válasz ElFeo #396 üzenetére

    Ok, akkor majd rászánok egy kis időt.

    Ha titkosítasz egy lemezt (vagy kartyát vagy partíciót, stb), akkor kell hozzá egy jelszó (és kulcs fájl), hogy a lemez tartalmát ne random és értelmetlen bájtoknak lássad. Tehát ha a telefonban van a lemez, akkor fel kell oldanod a titkosítást, hogy lássál belőle bármit is. Ezt a gyakorlatban kétféleképpen teheted meg:
    - Minden alkalommal (telefon újraindítása után) bepötyögöd a jelszót.
    - Ha megbízol a telefon zárában, és feltételezed, hogy nem fogja senki leforrasztani az eMMC chipet a telefonról, hogy kiszedje belőle az adatokat, akkor tárolhatod a jelszót (valójában egy kulcs fájlt) a telefonon, ami induláskor automatikusan feloldhatja a titkosítást.

    Ha tehát a titkosított lemezt berakod egy másik eszközbe (teszem azt PC), akkor értelmezhető partíciós tábla híján (hiszen az is csak random bájtoknak látszik) egy üres lemezt fog látni belőle. A vindóz van olyan elmaradott és akkora ökör, hogy ilyenkor megkérdezi, hogy formáznád-e. (A helyett, hogy megszeppenve bevallaná a felhasználónak, hogy abból a lemezből ő nem ért semmit, mert tojtak belerakni a tök ingyenes implementációt ehhez.) Ha valami fejlettebb rendszerbe teszed be, akkor az rá fog jönni, hogy titkosított az adat, és kérni fogja a jelszót hozzá, amivel több esélye lesz értelmezni. Ezt bepötyögve minden ugyanúgy olvasható, mint a telefonból.

    Az egészhez még adalék, hogy nyilván akkor, amikor feloldottad a lemezt, akkor ugyanúgy olvasható minden, tehát elvetemült szoftverek ugyanúgy tudnak rajta halászni adatokat, mintha titkosítatlan lenne. A titkosítás továbbra is "csak" az ellen véd, ha fizikailag rossz kezekbe kerül az eszköz.

    There is no cloud, just other people's computers!

Új hozzászólás Aktív témák