Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Fiery #1437 üzenetére

    Szoftveres oldalról én abban látnám a lehetőséget, hogy igen, az APK-t kezelhetné mondjuk egy linux alapú platform - akár mondjuk az n900. Jelenleg is küzdök buildozer fronton, tegyük hozzá, nyilván nem PC--n, hanem arm-on... :D Tehát ha mondjuk pythonban írt alkalmazásból lehet apk-t készíteni (kivy), legalább azt a lehetőséget jó lenne megtalálni, hogy az apk-ból is valamilyen módon egy source fájlt készíteni, hogy abból lehessen építkezni. Itt persze nyilván a lib-ek, modulok, gui, stb. kérdéskör is érdekes, de mondjuk a qt adott... Nem tudom... Persze ez a fizetős alkalmazások esetében érdekes kérdéseket vetne föl...
    A GMS valóban egy másik történet, de ha úgy vesszük, alapvetően a Jolla ült föl annó erre a vonatra és a jelenben ugye döcög ez a vonat. Vagy éppen áll... A jövő egy másik kérdés, de őszintén szólva én... Nos nem akarok borúlátó lenni, de EU döntést nem vizionálnék. Az oroszokat meg hagyjuk is :)
    Az is gond, hogy sok app-nak szüksége van a GMS-re, tehát ha az apk kérdés megoldódna, akkor sem lenne sokkal beljebb senki, mert mondjuk az app nem futna...
    És akkor megint ott tartunk, hogy akarunk egy önálló, mondjuk valamilyen (szinten) nyílt szoftvert, ami támaszkodik azért az Androidra/GMS-re, hiszen anélkül nincs is élet...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák