Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Polarstar #1029 üzenetére

    Csak örülök neki.
    Egyébként több oprendszer is van, csak sajnos ezek nem olyan elterjedtek. Ha megnézed, akkor a legtöbb alkalmazás androidra, iOS-re, plusz esetleg a winmobile-ra érhető el. A tizen sem a mobiltelefon piacon szerzi a részesedését, a sailfish sajnos eléggé korlátozott, hiába a Sony partnerség (csak jó volna már el is jutni használható készülékig... Mondjuk az is kicsit kiábrándító, hogy elvileg majd mindenki telepítgetheti maga, és nem out-of-the-box lesz kapható, na mindegy... Mármint hozzáállást tekintve kiábrándító...). Volt ugye a firefox-nak is próbálkozása, sőt, az ubuntunak is... Tehát majd akkor fogok tapsikolni, ha a Debian olyan os-t tesz le az asztalra, ami legalább egy évet kibír úgy, hogy folyamatosan növekvő piaci részesedést szerez, és fejlődik. Fejleszteni/portolni is csak akkor fognak rá, ha látják, hogy stabilan megmarad 3.-4. platformnak. Addig a kutyát nem fogja érdekelni...

    Ja, és nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani, de gondold el, hogy milyen jó is most az andoridnak-google-nek...: amennyire én tudom, tele van reklámokkal, hirdetésekkel. Nem tudom pontosan, hogy mi a helyzet, mert soha nem volt android-os telefonom, páromé pedig 2.2-esen fut, és az még tiszta :) Szóval ugyan kinek áll érdekében, hogy nagy tömegeknek legyen szabadon (fel)használható, átparaméterezhető, szolgáltatásokat ki-bekapcsolni hagyó, igazán jól használható, biztonságos telefonja...? Valószínűleg keveseknek, és mindent meg is fognak tenni azért, hogy lehetőleg ne legyen ilyen telefon/OS a piacon. De ez csak egy mélyről jövő gyanú... :)

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák