Új hozzászólás Aktív témák

  • haly

    őstag

    válasz ST05 #19043 üzenetére

    Én úgy vettem észre egyébként, hogy nem sokat számít. Párszor újrakentem szerelésnél, és mindig próbáltam változtatni. Egyszer szétterítettem a pasztát, máskor csak gombóc a közepére. Liquid ultrából is az elején raktam rá, de nem sokat, aztán később tükörsimára kentem szét (szinte a háromnegyede lejött), és maximum 1-2 fokos eltérést észleltem, de az is szerintem környezeti hőmérséklet, mert az alaplap is 1-2 fokkal hűvösebb volt. Szóval valami ott nagyon el van szúrva, ha magasabbak az IDLE hőfokok, és 77 fokos 1.2V-on. :U :N

    steewegee: Ha rám hallgatsz először nem 4.5Ghz-el kezdesz. Tedd fel fix 1.2V-ra, és nézd meg, hogy meddig bírja az órajel emelést. 4.2-4.3-4.4Ghz-ig fogsz vele eljutni. Aztán ha így sem sül meg, ami sajnos be fog következni, akkor lehet egy picit feszt emelni, és próbálkozni a 4.5Ghz-el. Nekem hasonló hűtőm van, és az enyémmel kupaktalanítás előtt 4.3Ghz-en, 1.192V-al 90 fok volt a legmelegebb mag. Ez kupaktalanítás után 70-re visszacsökkent. :K Minden darab különböző, szóval nem lehet megmondani, hogy mekkora feszültség kell a tiednek a 4.5Ghz-hez. Ezt neked kell kitapasztalni. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák