Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobbyone

    aktív tag

    Jófogás tapasztalat

    Három terméket néztem ki, különböző eladóktól. Legyen: 1, 2 , 3. Mindegyiknek írtam a kapcsolat a hirdetővel opción keresztül. 1000-3000 Ft közötti ruházati termékről volt szó.

    1.
    Nem válaszolt.

    2.
    24 órán belül válaszolt. Ezután megígérte, hogy este megad minden fontos adatot, de elfelejtette. Végül már majdnem minden megvolt, de a pontos szállítási költség még mindig hiányzott. Azóta semmi reagálás.

    3.
    24 órán belül válaszolt, és viszonylag gyorsan megkaptam a szükséges információkat. Ajánlott elsőbbségivel kértem a postát, amire 500Ft-os postaköltséget adott meg. A termék árából nem alkudtam.
    Kedd délelőtt utaltam a pénzt, majd vártam az értesítést a feladásról. Péntek reggel felhívtam, hogy mi újság, erre közli, hogy csütörtökön feladta, csak még nem írta meg. Mondom oké, ma (pénteken) valószínűleg megkapom az elsőbbségi miatt. Erre közli, hogy nem azzal adta fel, de a postán azt mondták neki, ma megérkezhet. Igazából tudtam, és szerintem ő is, hogy erre mekkora az esély (0 %), de azért reménykedtem. Nem jött meg..
    Képes volt 90Ft megspórolásáért (615Ft-525Ft) simán feladni, főleg úgy, hogy jön a hétvége. Ilyen emberek vannak..

    Összegzés:
    Vaterán eddig alig volt kommunikációs problémám az eladókkal. Lehet a jófogáson praktikusabb a telefonos kapcsolatfelvétel.

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    TaaT

    2800Ft-os terméknél, aminek az árából nem alkudtam, ne haljon már bele 90Ft-ba. Tudta, hogy hétvége jön és mégis képes volt..
    Az elsőbbségi levelek eddig midig 1 nap alatt jöttek meg. :P

    Aramir

    Valószínűleg mindkét oldalon: vevő-eladó ugyanannyi a megbízhatatlan fél. Mindenesetre én inkább maradok a Vateránál a hazai oldalakat tekintve.

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz hobbyone #980 üzenetére

    folyt.

    A 2-es számmal jelölt is elküldte végre a ruházati terméket. Mielőtt megvettem, tisztáztuk a termékek állapotát. Azt írta "belül piszkos, de mosható".
    Nem kellett előreutalnom, mondván megbízik bennem. Meglepődtem, amikor sima elsőbbségivel küldte a megbeszélt ajánlott elsőbbségi helyett.

    Mikor megjött az aru újra meglepődtem: kívül sem tiszta egyik sem. Ajánlottam egy árat (bízva a mosás erejében), de mivel nem fogadta el, ezért megy vissza saját költségen ajánlott levélként. 525 Ft bukta.

    Egyébként azt mondta a telefonban, hogy személyesen átvétellel szokta eladogatni a cuccokat..

  • hobbyone

    aktív tag

    Vaterás rendelésem eddigi történései:

    Július 6-án leütöttem egy kis értékű (2k alatti) ruházati terméket. A megrendelésnél a megjegyzésbe leírtam, hogy ajánlott elsőbbségivel kérem, nem simán ajánlottan, mivel még a héten meg szeretném kapni. A vásárlási értesítő alapján rögtön el is utaltam a pénzt.

    1. feketeleves: kiderült nyaralni van, de ígértet kaptam, hogy a nyaralásból visszatérve hétfőn (07.13.) rögtön postázza majd.

    Közjáték: tegnap írt, hogy feladta a kért módon. Megadta a küldeményazonosítót, de persze hazai levél esetén nem működik a posta internetes nyomkövetője..

    2. szopás: a k.rva posta nem volt képes kézbesíteni a levelet a mai napon. Ilyen még nem fordult elő velem, mindig megkaptam a feladás utáni napon. Természetesen ki fogom még belőlük verni a 90Ft-ot, amivel többet fizettem a semmiért.

    3. szerencsétlenség: miután biztossá vált, hogy ma nem érkezik meg a levél, kértem az eladót, hogy küldje el a feladóvevény fényképét. Megtette és látom, hogy 345Ft volt a posta, lévén 100g alatt maradt a súly. A hirdetésben a 250g-ig való érték volt megadva: 525Ft, ennek megfelelő az elsőbbségivel növelt összeget utaltam: 615Ft-ot.
    Így érthetővé vált számomra, miért nem küldte el a feladóvevény fényképét..

    [ Szerkesztve ]

  • hobbyone

    aktív tag

    Ma megjött a levél, meglepő módon délelőtt hozta egy ismeretlen postás. Mindig délután szoktak kézbesíteni, lehet olvasták a hozzászólásom és elszégyellték magukat. A levél hátoldalán vagy egy miskolci postás biléta a tegnapi dátummal, lehet azért nem kaptam meg kedden, mert oda került. A reklamálásról lemondok, mert az idegességem elpárolgott.

    Az eladó szerintem tudhatta a levél súlyát, mert 2db 200Ft-os meg egy belföldi elsőbbségi bélyeg (ilyet sem láttam még) van a borítékon. Ezzel sem szarakodom, bár az nem tetszett, hogy megpróbálta elsumákolni a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák