Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz lo_jo #457 üzenetére

    Nyilván, minden erősen cég és projekt függő. De ahol motiváltak a fejlesztők, oda tán nem kell miden nap a standup. Persze, tudom a legtöbb helyen mire kell elsősorban. Arra, hogy kevésbé lógják el az időt az emberek, mert így minden nap gondolnak arra, hogy holnap mi a fenét fogok mondani a standupon, mit csinált.

    Waterfall-ra nem gondoltam. Csak projekt elején sokkal nagyobb a valós igény a megbeszélésre, mert akkor még nem világos, ami később magától értetődőnek tűnik, még minden sokkal képlékenyebb. Pont mert nem waterfall, így nincs előre kitalálva sok minden.

  • vicze

    félisten

    válasz lo_jo #457 üzenetére

    Szerintem elmondanád Musknak mi az Agile vagy a Scrum a lágszórójával kergetne ki az épületből. ;]

    Amúgy PM csak akkor kell, ha leginkább ügyfeleknek dolgozol és egyszerűen szükséges a minőségbiztosításhoz, a certekhez és stb. Nyilván lehet belső ügyfél és kellhet minőségbiztosítás, de ezt már a cég dolga hogyan kezeli, ha kezeli.

    A planning meeting Twitternél jelenleg úgy néz ki, hogy Musk ki tweeteli, hogy há milyen featuret szettnétek, csinál róla egy Twitter pollt és szól a fejlesztőknek, hogy holnapra legyen meg, így igen átgondolt és jól kivitelezett fejlesztések születnek. :)
    Végső soron ez elég agilis. :DDD

    Rá twetelnek Muskra hogy lassú az Android app, Musk megkérdezi a világról há de mért lassú és miért van ennyi kérés a háttérben, pár Twitter dev tweetben elmagyarázza, majd Musk kirúgja őket, rátweetelnek, hogy sok a microservice miatt van, Musk eldönti, hogy a mikroservices miatt van, tehát kiadja, hogy szüntessék meg a sok microservice-eket, fejlesztők kigyakják a microserviceket (már aki maradt és issza főnök minden szavát), a business szolgáltatások nagy része megszűnik működni, a reklámozók nem tudnak belépni, statisztikáik nem működnek tovább, SSO, MFA nem működik, Musk örül nincs több micro service, Musk csodálkozik miért lépnek le a reklámozók, Musk háborút hirdet az Apple ellen...

    Egész konkrétan így működik a Twitter jelenleg. Biggest show on Earth. :P

    Szerk: Elénzést nem voltam up to date: ...Musk ellátogat az Apple HQ sétál egyet Tim Apple-lel a parkban és békét kötnek... folyt köv...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák