Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    válasz ddekany #454 üzenetére

    Nem tudom elképzelni, hogy a folyamatos szolgáltatást biztosító és fejlesztéseket hozó Twitternél waterfall-ban szórakoztak volna 2022-ben, így nem hinném, hogy a projectindítás akkora jelentőségű lenne. Arra egyébként is megvannak a megfelelő emberek: architect, business analyst, lead dev/qa, devops, techops, security, PM, PO, stb. Én a sima, normál Scrum projectből indultam ki.

    Napi 15 percbe maximum a standup fér bele. Scrum-ban a saját tapasztalatom szerint átlagosan heti 3-4 óra minimum lesz. Daily scrum (napi 10-15 perc a csapat méretétől függően, legyen heti 1 óra), planning (2 hetente 1 óra) , retro (2 hetente fél-1 óra), clarification (hetente 1-2 óra), demo (2 hetente fél-1 óra) miatt. És ezek tényleg azok, amin mindenkinek ott kéne lenni, nem csak a leadeknek.

    Szintén saját tapasztalat, de nálunk az volt a kontraproduktív, ha egy devnek épp fingja sincs, hogy amit csinál, az hol és hogyan kapcsolódik más rendszerekhez, csapatokhoz. Kiktől függ, kik függnek tőle. De úgy is nehéz dolgozni egy taskon, ha nem kérdez rá a részletekre, amikor a user story-ról van szó, aztán a fejlesztésre szánt időben meg vakargatja a fejét. Jobb esetben kérdez, rosszabb esetben "gondolatolvas" és elindul a saját feje után, aztán kiderül, hogy nagyon nem azt kellett volna.

    Az valóban kontraproduktív, ha a teljes csapat összecsődül, amikor a lead megbeszéli az architecttel a dolgokat, de egy negyedéves/féléves/éves planningre se kell mindenki, azok sokszor tényleg több napos adagok lehetnek. Volt párhoz szerencsém, én sem gondolom, hogy kicsit is jobb lett volna, ha bent ül az összes junior meg medior, de senior szint felett már elvárható, ott illik átlátni az adott projectet, jól becsülni, jó lehet tudni a határidőket előre, segíthetnek a priorizálásban.

Új hozzászólás Aktív témák