Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Sanya #815 üzenetére

    az utolsó bekezdésedben felvetett dolog egyébként egy érdekes és izgalmas kérdés...

    ...de musk egyszerűen túltolta, fullba tolta, nem tudok már felnézni rá. aminek persze a világon semmi jelentősége sincs, de nálam átlépte azt a határt, aminek a túloldalán tiszteletre méltó ember nincs már.

    "Ahhoz, hogy ilyen céget/cégeket létrehozzon valaki, ahhoz szerintem kell: Mérhetetlen mennyiségű szemétség, csalafintaság, vastag bőr, stb, Nem kell értenie az elektromos kocsikhoz, a rakétákhoz, de még a szoftverekhez sem. Csalás, ármánykodás, adóoptimalizálás, az alkalmazottak kiszippolyozása, a vevők átbaszása stb. De ezzel gondolom nem mondtam újat neked. Az, hogy amit a twitterre kiír, vagy kiírnak róla, java megrendezett, színészet, abban én biztos vagyok."

    ebben egyébként nem vagyok biztos. mármint, hogy ezekhez a cégekhez is ennyire keleti módszerek kellenek, vagy kellenek elsősorban. de persze van rá példa bőven, hiszen gates is keményen lopott és hazudott anno (a cp/m megalkotója, kildall pedig öngyilkos lett), zuckerberg szerintem kb. soha, semmi szimpatikusat sem csinált és ugye ő is átb.szta a winklevoss ikreket többet között (akiket szintén nem kell félteni :DDD), elonka meg valóban apartheid-gyerek, aki olyan morális kolosszusokkal vállalkozott együtt eddig, mint peter thiel stb. :(

    (szóval végülis ja, csak mindegyik vérzik)

    részemről azért most merül ez fel, mert eddig nem foglalkoztam musk dolgaival semennyit sem. tudtam, hogy teszla és spacex, menő, kész. most tudtam meg egy csomó mindent róla, amit, ha korábban tudok, már akkor utálom. ebben van szerepe a médiának, hiszen most tálalta nekem és nem akkor, amin lehet lamentálni, hogy álszent, meg cancel culture, de...

    ...mivel a világon semmilyen cáfolatot nem látok az állításokra, sőt, ezért nekem mindegy olyan szempontból, hogy musk így is úgy is "kuka".

    utána valóban fel lehet vetni a kérdést, hogy mit ér a média, ha eddig sztárolta, most meg "levadássza", mert eddig sem illett volna sztárolnia senkinek, ha idejében utánamegy a dolgoknak. egyébként tanulságos párhuzam elizabeth holmes (theranos) és sam bankman-fried (ftx), akik már úton vannak a böribe, pedig ők is megjárták a forbes címlaptól kezdve a mindent is. szóval, ja, van felelőssége a médiának a lufik fújásában.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák