Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    válasz Tuomas #47 üzenetére

    Ez elég kétélű fegyver. Nagyon függ a tech stacktől, ha tudják, hogy mit akarnak, akkor arra lehet célzottan embereket keresni vagy saját maguk által képezni. Viszont az ilyen arányú elvándorlás nagyon megnehezít sokmindent. Ha lelépnek azok az emberek, akik ismerték az egész architektúrát meg részletesen az egységeit, akkor már egy migrálás is vérhugyozással járhat a maradóknak.

    Saját szememmel láttam ilyen példát: Outsource-ban dolgozom, ügyfél kért egy csapatot egy migrációra, nálunk szépen összerakták, bekerültünk, de addigra már sokan felmondtak az ügyfélnél, mert nem kértek a multi pár zsarnok fejesének a mikromenedzseléséből. Kb. 2 hét után kiderült, hogy a mi csapatunk is szét lesz dobva a már meglévők között, 2 ember marad migrálni. Az eredetileg tervezett 1 évből 4 éves szerződés lett évenkénti felülvizsgálattal, a migráció azóta sincs meg (3 évnél járunk), én bekerültem egy csapatba, ahol 1,5 év után “rangidős” QA lettem, a 8 devből 6 lett, közülük 2 volt az eredeti csapatból. 2 év alatt 3 dev lead ment el csak tőlünk, de lelépett még 7-8 kulcsember a cégtől, többnyire architect és tech lead pozíciókból. Mindez csak azért, mert jött egy multi, ráerőltette viszonylag gyorsan a saját fejlesztési irányát (és ezzel elvárásait) egy jól menő közepes cégre úgy, hogy közben meg nem adott forrásokat az infrastruktúra fejlesztésére és az emberek képzésére. A “folyosói pletykák” szerint (home office-ban ez mindig kicsit lassabban terjed) jövőre nem akarunk hosszabbítani, mert nem halad sehova az egész és csak a morált rontja nálunk is.

Új hozzászólás Aktív témák