Új hozzászólás Aktív témák

  • .-Cs0SzA-.

    aktív tag

    válasz manutdzoli #566 üzenetére

    Ilyet nekem akkor sikerült, mikor babráltam az itunessel... Egy itunes reinstall megoldja , gondolom rajtad is az segített.
    Más:
    Sajnálattal vettem észre, hogy se a táccsot, se az ifónt nem lehet semmi itunes-helyettesítő progival használni!
    De kitaláltam valamit. Észrevettem, hogy touch a régi 5g-s videommal ellentétben már mp3 formátumban tárolja a zenéket.
    Viszont még mindíg csak az itunes databéz fájl alapján hajlandó megjeleníteni őket. Olyant is olvastam, hogy nem fontos az itunes/music könyvtárban lennie a zenéknek, hogy használhasd őket (természetesen a DB fájlban benne kel lhogy legyenek)
    Na most akkor miért nem ír valak iegy olyan appot a kütyüre, ami futtatáskor beolvassa egy előre beállított mappa tartalmát(tegyük fel /music a mappa neve, de kellő körültekintéssel megoldható hogy a gyökérkönyvtár összes mp3-at tartalmazó mappáját olvassa) és az abban található mp3 fájlokat szépen beleheggeszti az itunesDB-be?Ez mindenkinek örömbódottág lenne , mert egyszerűen csak felhajigálná a zenéket a cuccra, elindítaná az imént iktalált okosságot, aztán ugyanott lenne, mintha itunessal küszködte volna fel a sok jó muzsikát.
    A dologhoz minden adott, sőt, mostmár az SDK is . Az itunesdb file felépítése nem túl bonyorult, sőt a kezeléséhez szükséges dolgok is megtalálhatóak, tehát nem lenne nehéz... Sőt, itunes-t használó motorola mobiltelefonokhoz létezik egy java alkalmazás, ami ugyanezt csinálja, tehát scanneli a könyvtárak tartalmát, majd belegyógyítja az itunesdb-be.
    Az már csak pár egyszerű beállítás kérdése, hogy a file tartózkodási könyvtárát állítaná be playlistnek.
    Nem tudom, hogy az SDK mennyire enged hozzáférést a dolgokhoz, de ha valamiért nem is lehetne kivitelezhető , akkor is meg lehetne írni a programot, csak nem lenne hivatalosan kiadható/futtatható. Egy ilyen programot mondjuk C-ben pc-re egy kis küszködéssel meg is tudnék írni, de ez sajnos nagyon kevés.

Új hozzászólás Aktív témák