Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz #145456 üzenetére

    De, pontosan így van. A tévés példa meg azért sántít, mert egyrészt egyik oled tévés sem olyan igénytelen, hogy mondjuk napi 8-10 órán át menjen ugyanaz a csatorna, aminek baromi kontrasztos logója van, másrészt tévében most az lg white oledje a menő, aminél nincsnek rgb subpixelek, különféle öregedési görbével... telefnban viszont pont ez van, ezért lesz látható nyoma a statikus, kontrasztos elemeknek fél év használat után.

    Csodálkoznék, ha az apple-nél hirtelen megjavulna a samsung oledje. Vagy más technológia lesz (ami tudtommal nincs ilyen méretben), vagy figyel rá valahogy az apple (átlag felhasználói szokásokat figyelembe véve váltott legyen a felső sáv leterheltsége: fekete-fehér, fehér-fekete), vagy ugyanúgy sz@rik bele, mint a többi telefongyártó, mert a júzerek nagy része úgyse szúrja majd ki. Sárgult már náluk a ragasztó, volt már felhős IPS, majd benyeli ezt is a többség.

    Ettől függetlenül az amoled beég, mint ahogy a plazma is beégett. Működési technológia, evvan.

    Amiért nekem sincs beégve a hétéves plazma, az az, hogy nem megy rajta statikus tartalom. Nem Gran Turismo-ztam 2000 órát úgy, hogy közben ne ment volna rajta ezerféle más képtartalom, tehát nem kapott ugyanott folyamatos terhelést. A telefonok most a státuszkijelzőnél viszont ezt kapják, ezért is öregszik ott látványosan másképp a panel.

    Ami mókás: a tévéknél túldimenzionált volt a beégés hiszti, mert a telefonhoz mérten sokkal nehezebbne volt összehozható, mégis a plazma vesztét talán ez okozta (meg a fogyasztás). Most telefonnál nincs negyedakkora hiszti sem, pedig a valós probléma sokkal könyebben előjön.

Új hozzászólás Aktív témák