Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz -secret- #213633 üzenetére

    Én nem így tudom, és az általad linkelt cikk második része is arra utal, amiről én beszéltem:

    "Bármilyen típusú akkumulátor kapacitása lecsökken bizonyos számú újratöltés után. A lítiumionos akkumulátorok esetében is minden teljes töltési ciklus során egy kicsit csökken a kapacitás. Az Apple lítiumionos akkumulátorai úgy lettek megtervezve, hogy eredeti kapacitásuk legalább 80%-át megőrizzék sok töltési cikluson át. Ezek a ciklusszámok termékenként eltérnek.
    Ennek értelmében célszerű minél alacsonyabban tartani a töltési ciklusok számát, tehát ha töltőközelben vagy használd ki, addig sem merül az aksi."

    Hogy tudod alacsonyan tartani a ciklusok számát, ha teljesen mindegy, hogy hogyan töltöd?
    Tök mindegy ha 0-ig meríted és onnan 100-ra...vagy ha állandóan töltőn tartod... ez így szerintem hülyeség.

    Az új IOS-ben már lesz olyan opció, ami nem engedi hogy az akkumulátor 80 % -nál feljebb töltődjön.
    Megpróbálom megkeresni azt a cikket, ami a ciklusok számáról szól, és arról, amit írtam, hogy ha az ideális tartományban tartjuk a telefonunk akkuját, akkor jóval kevesebb ciklus megy bele, és pontosan az ellenkezőjét taglalja, mint amit te belinkeltél.

    Egyébként megnéztem 3utools-szal a telefonomat, és ezt hozta ki:
    (Érdekes, mert zöld színű a készülékem...)

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Új hozzászólás Aktív témák