Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz garga01 #918 üzenetére

    Sima kereséssel nem találja meg a csatornákat?

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • válasz garga01 #920 üzenetére

    Elvileg igen, konkrét rákérdezésre sem mondják meg?
    Elvileg kellene lennie egy olyan lehetőségnek is amelynél semmit sem kell megadni, csak végig megy az összes frekvencián és automatikusan (elvileg) megtalál mindent automatán magától.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Beniii06

    őstag

    válasz garga01 #918 üzenetére

    Pedig elég egyszerűen meg lehet találni, "csatornahangolási útmutatók" néven. Attól, hogy még nem ugyanaz a készülék, a hangolási paraméterek nem változnak:

    A csatornahangoláshoz szükséges adatok:
    Frekvencia: 306.0
    Szimbólum ráta: 6875
    Modulation: QAM 256
    LCN: Be

    Saját észrevétel: ha tud a készülék hálózati keresést, akkor azt is kapcosld be rajta és akkor be kell jönnie az összes csatornának!

    "Got any other secret weapons?"

  • attilav2

    őstag

    válasz garga01 #1064 üzenetére

    csak gondolom itt hiába raknának le egy db kábelmodemet a padlásra, akkor azon a sávszélen osztozna mindenki.

    Ezt úgy gondoltam megoldani hogy lenne egy kábelmodem szerver(nem sima lakossági kábelmodem), ami pl egy 10 emeletes panelnál állna 60db kábelmodem kártyából, illetve kártyahelyből, ha bekötnek egy új előfizetőt akkor a szerverbe raknak egy kábelmodem kártyát ami az adott előfizetőhöz tartozik. Végig lenne optikázva a 10 emeletes panel, a földszinting ahol a lakásokból az optikák a kábelmodem szerverbe mennének, ahol minden előfizetőnek lenne egy dedikált kábelmodem slotja. Így lehetne tartani az ígért sávszélességet. Lehet hogy így át lehetne alakítani(viszonylag alacsony költségen) a társasházi övezetekben a szegedi koaxos hálózatot fullos ED3.1-re, vagy ha arra nem is, akkor legalább a 200mbites feltöltést elérhetővé lehetne tenni, hogy ne csak szőregen legyen meg ez a lehetőség.

    Arról nem is beszélve, ha beoptikázná a T a 10 emeleteseket akkor ha valamikor a távoli jövőben, legyen kb 5-10év, a teljes koax hálózatot optikára cserélik, akkor addigra már az aprómunka(az efi végpontok beoptikázása) már rég kész lenne, és elég lenne csak a társasházak alagsorába behúzni az optikát és rákötni a házak optikai hálózatára.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz garga01 #1066 üzenetére

    Szerintem az egész ott elmegy, hogy a legtöbb előfizető már alap elvárásnak tekinti a wifi routert, így a szolgáltatók ma már kizárólag csak hgw-t adnak a szolgáltatás mellé, melynek része a wifi, és ez jellemzően a modern wifi6 szabványt is támogatja, most attól tekintsünk el milyen minőséggel képesek ezt nyújtani, de ez lett a standard, a modemkártyás megoldással pedig vagy az előfizetőnek kéne saját routert vennie, és sokan már itt kiborulnának, vagy pedig még ezen kívül azt is a szolgáltatónak kéne biztosítania külön, a két eszköz meg szerintem drágábbra jönne ki mindkét fél számára.
    Ezen felül amit írtál még külön probléma, egy ilyen modemközpont létrehozáshoz engedélyek kellenek és a lakók beleegyezése, elég ha 1-2 technofób megfúrja és már nem lehetne létrehozni, pedig amúgy az alapötlet jó lenne, rengetegszer okoz zajosodást az hogy előfizető a házon belül gányolja a kábelt, nem ritkán mindenféle erősítőket kötögetnek be ami miatt aztán az adott szegmensen belül változatos anomáliákat tudnak okozni, és ezeknek a feltárása sem egyszerű a szolgáltatóknak, volt ilyenben részem, több hónapon keresztül random de főleg az esti órákban beszakadó jelszintek és használhatatlan net képében, rengeteg hibajegy és eredménytelen feltárás után sikerült egyszer rajtakapniuk és akkor be tudták határolni honnan jön a zaj, ott az egyik csak tévével rendelkező idősebb ember a házától kb. 100 méternyi koaxot húzott fel a kerthez tartozó szőlősor végén található nyári faházához, de mivel ilyen távon a jelszint nagyot esett így betákolt egy aliról rendelt erősítőt, ez a visszairányt szó szerint agyonütötte, de csak akkor amikor használta azt.
    Én támogatnám ha a koax kábel be sem menne a házakba hanem csak egy lan kábel amire ha akarok kérhetek szolgáltatói routert, vagy köthetem akár a sajátom aminek alapból híve vagyok.

  • attilav2

    őstag

    válasz garga01 #1064 üzenetére

    Az exUPC, most Vodának van ilyesmi amit írsz a a 29-es körzetben RRoG RFoG technológiával.

    Közben gondolgokodtam, RFoG-ggal elvileg egyszerűbb megoldani. Tehát a panel házak belső hálózatát beoptikázná a T, az előfizetők kapnának egy optikai szálat a koax helyett meg egy RFoG mininode-ot, a kábelmodem maradna. Az alagsorban/földszinten meg a ház belső optikai hálózatát egy Edge-QAM készülék ültetné a koax felhordó hálózatra. Nem kell akkor kábemodem szerverekkel bohóckodni.
    Itt szegeden van csomó 10 emeletes sávház meg pontház (panel) ezeknek a koaxos belső hálózatát kellene először optikára cserélni, majd kicsit felpiszkálni a DOCSIS felhordó hálózatot hogy melegyen a 200mbit/s uplink legalább a paneles övezetekben.

    A másik megoldás(nem tudom mekkora realitása lehet ennek, bár tény hogy nem igényel akkora beruházást mint az RFoG-osítás) hogy megegyeznek az invinetworkkel vagy a digi-vel hogy a T-s net és TV mehessen az optikájukon. Megmaradnának az alapáras koaxos csomagok, de mellette, az idegen hálózaton szolgáltató vodafone net csomagjaihoz hasonlóan, lennének "Telekom Vario FTTH" csomagok, amik néhány ezer ft felár leszurkolása mellett lehetővé tennék hogy a telekom szolgáltatásait a konkurencia optikáján vegyük igénybe. Szerintem nem ördögtől való ez az elgondolás sem, hiszen pl adsl esetében is megoldották több internet szolgáltató ráengedését a regionális inkumbens szolgáltató telefon hálózatára.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák